جام‌جم آنلاین

«روز قبل« آمار اخبار در: پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ »روز بعد»
فیلد خبری مقدار مطلوبیت
کل اخبار ۱۷ -
تیتر ۱۱۴ کلمه (متوسط ۶٫۷۱ کلمه در هر خبر)
97
۱٬۰۶۳ نویسه (متوسط ۶۲٫۵۳ نویسه در هر خبر)
78
right ۱٬۷۸۳ کلمه (متوسط ۱۰۴٫۸۸ کلمه در هر خبر)
0
۱۵٬۴۹۷ نویسه (متوسط ۹۱۱٫۵۹ نویسه در هر خبر)
0
بدنه ۱۱٬۶۶۳ کلمه (متوسط ۶۸۶٫۰۶ کلمه در هر خبر)
90
۱۰۹٬۲۶۴ نویسه (متوسط ۶٬۴۲۷ نویسه در هر خبر)
70
تعداد کلیدواژه ۵۱ (متوسط ۳ کلیدواژه در هر خبر)
90
خبرهای عکس‌دار ۰
0
اخبار تغییر یافته ۲
70
اخبار حذف شده ۰
100
خبر بر حسب سرویس
سیاسی ۲ خبر
اجتماعی ۲ خبر
فرهنگی ۴ خبر
ورزشی ۷ خبر
استانی ۲ خبر

آخرین اخبار جام‌جم آنلاین

 • امروز ۰۸:۲۱ [جام‌جم آنلاین]

  هر آنچه باید درباره «کارگروه اقدام مالی» بدانید

  FATF، راست‌ها و دروغ‌ها

  یکی از مهم‌ترین مباحث فنی در حوزه مالیه حکمرانی ایران در ماه‌های اخیر مساله برنامه اجرایی گروه ویژه اقدام مالی یا همان FATF و نحوه تعامل با این سازمان است.

 • امروز ۰۸:۰۳ [جام‌جم آنلاین]

  مروری بر صفحه نخست روزنامه های صبح کشور

  پرچم بالا / ناچاریم پوست پرتغال را بکنیم +تصاویر

  صفحه نخست روزنامه های ایران امروز پنجشنبه 31 خرداد 97 را اینجا ببینید.

 • امروز ۰۷:۴۱ [جام‌جم آنلاین]

  مرور صفحه نخست روزنامه های ورزشی امروز

  برنده ترین بازنده تاریخ! / لایی ماندگار +تصاویر

  صفحه نخست روزنامه های ورزشی امروز پنجشنبه 31 خرداد ماه را اینجا ببینید.

 • امروز ۰۷:۳۰ [جام‌جم آنلاین]

  چمران دقایقی پیش از شهادت از خداوند چه خواست؟ + عکس نوشت

  داخل خودرو نشسته بود و آرام آرام روی کاغذ سطرهایی را می نوشت، سطرهایی که شاید هیچ کس جزء خودش فکر نمی کرد تبدیل به آخرین مناجات عاشقانه اش با خداوند و با زندگی زمینی باشد.

 • امروز ۰۵:۳۰ [جام‌جم آنلاین]

  مقایسه‌ای بین مواضع محکم مربی پرتغالی با نویسندگان نامه مذاکره با ترامپ

  از کی‌روش یاد بگیرید!

  «من از بیگانگان دیگر ننالم/ که با من هرچه کرد آن آشنا کرد» به نظر می‌رسد دل ِحافظ شیرازی هم از دست دوست و آشنا خون بوده که چنین بیتی را در غزل‌های خود جای‌ داده و از آشنایان شکایت کرده است. شکایتی که نشان می‌دهد این رفتار آشنایان تازگی ندارد و لسان‌الغیب شعر فارسی در قرن هشتم هجری هم نتوانسته بی‌تفاوت از کنار آن بگذرد و با زبان شعرش اشارتی چنین آشکار و شفاف به این موضوع داشته و مخاطب خود را نسبت به آن بیم داده است. ظاهرا بی‌وفایی در سرشت آدمیزاد است و خب انگار بیگانه بهتر از آشنایان بلد است که شر نرساند. البته این عبارت شر و خیری که سعدی از آن (مرا به خیر تو امید نیست، شر مرسان ) یاد کرده مطلق نیست و در اینجا استفاده از آن مساوی با مطلق بودن آن نیست بلکه مراد و مطلوب همان است که حافظ گفته است. تمام اینها را گفتم تا بگویم در روزگار ما هم از این رفتارها دیده می‌شود و نباید تعجب کرد اگر یک بیگانه رفتاری داشته باشد که بیشتر در پارادایم فکری یک کشور قرار گیرد تا یک آشنا! «آقای پرفسور» لقبی است که یکی از خبرنگاران هموطن کی‌روش به او داده و با مرور مواضع او می‌توان بر صحت این لقب و صادق بودنش در مورد او مهر تائید زد.

 • امروز ۰۵:۰۰ [جام‌جم آنلاین]

  با معاهده کپی‌رایت جهانی چه کنیم؟

  تهرانی کردن بِرن

  «با ناشر روسی‌ام تعامل خوبی داشتم اما با ناشر لبنانی‌ام خیر. وقتی به او زنگ می‌زنم و می‌پرسم بهتر نبود از من اجازه می‌گرفتی یا به حقوق من و ناشرم فکر می‌کردی، به من جواب می‌دهد که صبح در لبنان کتاب چاپ و ظهر در قم کپی‌برداری می‌شود، تو چطور توقع داری من به تو حق التالیف بدهم؟! من کاملا خلع سلاح شدم و دیگر حرفی برای گفتن نداشتم.» اینها حرف‌هایی است که حدود شش ماه قبل رضا امیرخانی به زبان رانده بود. آقای نویسنده که بعد از نمایشگاه کتاب جدیدترین اثرش به بازار آمده و حرف و حدیث‌های زیادی هم ایجاد کرده است در برنامه شب‌های روشن روبه‌روی یکی از همکاران نویسنده خود نشسته و زبان به درد دل باز کرده بود. وضعیتی که امیرخانی در سطرهای بالا توصیف کرده فقط گوشه کوچکی از وضعیت نابسامان نشر در بازار کتاب است.

 • امروز ۰۴:۳۰ [جام‌جم آنلاین]

  از فراغت فارغ نشویم

  کودکانی که رنگ خانواده را نمی‌بینند و مدام به کلاس‌های آموزشی مختلف پاس داده می‌شوند. کودکانی که پس از تعطیلی مدارس در کوچه رها می‌شوند یا زندگی‌شان به چاردیواری خانه و بازی رایانه‌ای محدود می‌شود. مدیریت اوقات فراغت برای خیلی از خانواده‌ها و مسئولان فرهنگی - تربیتی کشور مدت‌هاست به این نمونه‌ها محدود شده به همین دلیل خلاقیت و استعدادهای کودکان و نوجوانان بدرستی شکوفا و شناسایی نمی‌شود. اوقات فراغت دغدغه بسیاری از خانواده‌هاست، اما چون برنامه‌ای مشخص در این خصوص ندارند همواره دچار مشکل می‌شوند.

 • امروز ۰۴:۰۰ [جام‌جم آنلاین]

  سکوت سازمان سینمایی و شاخ‌‌ و شانه کشیدن عوامل

  یکی از حساب‌های کاربری سینمایی در اینستاگرام بخش‎هایی از فیلم را در صفحه خود با خوانندگی آقای خواننده منتشر کرده. یساری که پیش از این آهنگ‌هایش در کنسرت‌های خارج از کشور به گوش می‌رسید حالا روی سن رفته و مشغول اجرای یکی از همان قطعات معروف خودش است. کامنت‌‎های زیر پست هم جالب است. از کف و سوت زدن تا کامنت‌هایی مثل این که «مگه ما راننده کامیونیم که از اینا خوشمون بیاد! خدا ایشالا فرحبخش رو ورشکست کنه!»

 • امروز ۰۳:۳۰ [جام‌جم آنلاین]

  صداهای ماندگار از کار در قدیمی‌ترین رسانه می‌گویند

  وقتی تمام وجودشان «صدا» می‌شود

  گرچه روز به روز به تعداد رسانه‌ها افزوده و بازارشان داغ می‌شود، اما هنوز رادیو در میان شنوندگان قدیمی و نسل نو جایگاهش را حفظ کرده است. رادیو مانند بزرگ‌تر خانه است؛ پدربزرگی که هنوز به برکت حضوش نیاز، به مهرش عادت و به نفس‌های گرمش علاقه داریم. این‌که رادیو امروز در میان انبوه رسانه‌های تازه از راه رسیده و جذاب، پابرجا ست را می‌توان در ویژگی‌های منحصربه‌فرد این رسانه و از همه مهم‌تر وجود حرفه‌ای‌ها در آن دانست. پیشکسوتانی که نفس گرمشان،‌ چراغ رادیو را روشن نگه داشته و به آن عزت بخشیده است. گرچه روز به روز به تعداد رسانه‌ها افزوده و بازارشان داغ می‌شود، اما هنوز رادیو در میان شنوندگان قدیمی و نسل نو جایگاهش را حفظ کرده است. رادیو مانند بزرگ‌تر خانه است؛ پدربزرگی که هنوز به برکت حضوش نیاز، به مهرش عادت و به نفس‌های گرمش علاقه داریم. این‌که رادیو امروز در میان انبوه رسانه‌های تازه از راه رسیده و جذاب، پابرجا ست را می‌توان در ویژگی‌های منحصربه‌فرد این رسانه و از همه مهم‌تر وجود حرفه‌ای‌ها در آن دانست. پیشکسوتانی که نفس گرمشان،‌ چراغ رادیو را روشن نگه داشته و به آن عزت بخشیده است. صدرالدین شجره، گوینده و تهیه‌کننده رادیو پس تحمل دوره‌ای بیماری شب گذشته دار فانی را وداع گفت. رئیس‌ جمهور رسانه ملی را در خط مقدم مقابله با جنگ روانی دشمنان برای ضربه زدن به اعتماد و امید مردم و عامل اصلی بسیج افکار عمومی برای ایستادگی در برابر فشار بدخواهان دانست و تأکید کرد: رسانه ملی نقش بسیار مؤثری در امیدآفرینی و تقویت نشاط، وحدت و انسجام جامعه ایفا می‌کند. مجید قناد مجری پیشکسوت تلویزیون که بسیاری از مخاطبان خاطرات خوشی با او دارند، هم اکنون در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری است. رادیو ایران در تنها برنامه تخصصی موسیقی به غبار روبی آثار فاخر می پردازد. گروه سیاسی شبکه چهار سیما به مناسبت شهادت شهید دکتر چمران، عزل بنی صدر و تخریب قبور ائمه بقیع سه ویژه برنامه را درقالب های مستند و ترکیبی به روی آنتن می برد. یکشنبه (27 خرداد) بود که بازیکن خاطره‌انگیز سال‌های نه‌خیلی دور فوتبال ایران که لقب جادوگر آسیا را با خود یدک می‌کشید در موضع‌گیری علیه اوضاع اقتصادی کشور و افزایش قیمت کالاها، مخاطبان خود را دعوت به نخریدن کالاهای گران شده اعم از خودرو، طلا و هرچیز دیگری که گران شده بود، کرد. «زند

 • امروز ۰۳:۰۰ [جام‌جم آنلاین]

  گفت‌وگو با محیط‌بان لرستانی که به‌خاطر حمله یک اسب وحشی به شدت مجروح شده است

  برای محیط‌بانی فقط عشق کافی نیست

  منطقه حفاظت شده اشترانکوه در استان لرستان با آن دریاچه آرام و زیبایی که در آغوش گرفته و آبشارهای زلال و خروشانی که چونان گوشواره‌های آویز، زیبایی‌اش را دو چندان کرده، آنچنان بهشتی را در غرب کشورمان رقم زده، که تصور چهره وحشی و خشنی از آن؛ حتی برای چند لحظه ناممکن می‌نماید، اما این چهره وحشی بکر چند روز پیش از پرده برون افتاد و از بد روزگار دامن یک محیط بان را گرفت. علی کردی؛ محیط بان لرستانی تازه چند روزی به پاسگاه سیار منطقه اشترانکوه منتقل شده بود که خود را بی سپر مقابل یک اسب وحشی یافت و تا دست بجنباند اسیر لگد و گاز گرفتگی او شد و هم اکنون هم با کلی زخم و جراحت ریز و درشت در بیمارستان بستری است. با وی گفت‌وگویی درخصوص روز حادثه، اتفاقاتی که برایش افتاد و سختی‌های شغل محیط‌بانی داشته‌ایم؛ سختی‌هایی که امروز او را تا مرز پشیمانی از ورود به شغل پرجاذبه محیط‌بانی سوق داده است.