همه‌ی خبرهای امروز
 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۲ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  چین و آمریکا در آستانه مذاکرات، چراغ سبز نشان دادند

  عطش برای توافق تجاری

  دنیای‌اقتصاد : پس از یک سال پرهیاهوی تجاری برای واشنگتن و پکن، به‌نظر می‌رسد دو کشور برای دستیابی به توافق تجاری مصمم‌تر شده‌اند. در این رابطه روز چهارشنبه دونالد ترامپ اعلام کرد افزایش تعرفه بر ۲۵۰ میلیارد دلار از واردات محصولات چینی که قرار بود از اول اکتبر از ۲۵ به ۳۰ درصد افزایش یابد را به مدت دو هفته تا ۱۵ اکتبر به تعویق خواهد انداخت. به گفته رئیس‌جمهوری آمریکا اقدام او در به تعویق انداختن افزایش تعرفه‌ها به‌دنبال درخواست لیو هی، معاون نخست‌وزیر چین و عضو ارشد مذاکره‌کننده تجاری این کشور است، با توجه به اینکه در تاریخ یکم اکتبر حزب خلق هفتادمین سالگرد خود را جشن خواهد گرفت. همزمان با چراغ‌سبز آمریکا، از چین نیز خبر می‌رسد شرکت‌های این کشور بزرگ‌ترین قراردادهای خرید خود از محصولات سویای آمریکا را در یک سال اخیر به امضا رساندند.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۲ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  محکومیت برای خواهر بن‌سلمان

  بی‌بی‌سی : حصه بنت سلمان، شاهزاده سعودی و خواهر ولیعهد عربستان به‌دلیل کتک زدن و ربودن یک لوله‌کش در آپارتمان لوکسش در پاریس به ۱۰ ماه زندان محکوم شد. حصه بنت سلمان، ۴۳ ساله متهم است که به محافظ خود گفته است که اشرف عید، کارگر لوله‌کش فرانسوی را به‌خاطر عکس گرفتن از داخل خانه او «کتک» بزنند. اشرف عید می‌گوید که محافظان این شاهزاده او را کتک زدند و محبوس کردند و او را مجبور کردند که پای شاهزاده را ببوسد. دادگاهی در فرانسه روز پنج‌شنبه ۲۱ شهریور در حکمی این شاهزاده را به‌خاطر دست داشتن در خشونت با اسحله و آدم‌ربایی گناهکار شناخت و به زندان محکوم کرد. شاهزاده بنت سلمان که حکم جلب او صادر شده و تحت پیگرد بین‌المللی قرار گرفته در جلسه دادگاه حضور نداشت. او همچنین به پرداخت ۱۰ هزار یورو محکوم شده است. او قبلا اتهامات علیه خود را رد کرده بود. محافظ او، رانی سعیدی، به ۸ ماه حبس تعلیقی و ۵ هزار یورو جریمه نقدی محکوم شد. پس از جلسه دادگاه، وکیل فرانسوی حصه بنت سلمان گفت که ادعاهای کارگر لوله‌کش «تخیلی» بوده است و آنها به رای دادگاه اعتراض خواهند کرد.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۲ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  سیستم‌های شنود در داخل کاخ سفید چه می‌کردند؟

  جاسوسی بی‌بی از کاخ سفید

  دنیای اقتصاد : مجله «آتلانتیک» به نقل از سه مقام آمریکایی نوشت: اسرائیل پشت نصب سیستم‌های جاسوسی از تلفن‌های همراه در داخل کاخ سفید و در دیگر مناطق حساس پایتخت آمریکا در دو سال گذشته بوده است. سیستم‌های جاسوسی نصب‌شده در نزدیکی کاخ سفید شبیه فرستنده‌های مخابراتی عادی تلفن‌های همراه بوده‌اند؛ اما در واقعیت امر آنها دستگاه‌های جاسوسی و شنود بوده‌اند که اطلاعاتی از مالکان تلفن‌های همراه جمع‌آوری می‌کردند. این سیستم‌ها احتمالا با هدف جاسوسی از ترامپ، دستیاران ارشدش و نزدیکانش کار گذاشته شده‌اند.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۲ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  همه نامزدهای دموکرات در حمله به بایدن بسیج شده‌اند

  جنگ گلادیاتورها

  دنیای‌اقتصاد : پیشتاز نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا در جبهه دموکرات‌ها، در مناظره اخیر خود بارها نام باراک اوباما را تکرار کرد، به‌گونه‌ای‌که برخی از رقبای وی گفتند وقت آن رسیده است که دیگر از دوره آخرین رئیس‌جمهور دموکرات عبور کنیم و حرف تازه‌ای بزنیم. اما چه کسی است که بیشترین ارجاع را به دوره باراک اوباما دارد؟ مشخص است: او کسی جز جو بایدن، معاون باراک اوباما نیست که هنوز در خاطرات خوش آن دوران زندگی می‌کند و بارها به‌خاطر دفاع صرف از آن دوران مورد انتقاد هم‌سنگر‌هایش قرار گرفته است. به نوشته روزنامه نیویورک‌تایمز، جو بایدن که خیلی سخت به رویکرد دوران ریاست‌جمهوری باراک اوباما متوسل شده و خود را فردی معرفی کرده که مدافع آن دوران است، مورد انتقاد نامزدهای پیشرویی مانند الیزابت وارن و برنی سندرز قرار گرفته است و آنها صریحا قدرت سیاسی جو بایدن را زیرسوال برده‌اند. پیشروها که وعده‌های سنگین و تقریبا به گفته کارشناسان غیرعملی می‌دهند، بر این باورند که جو بایدن فاقد برنامه تازه است و مدام رویکردهای دوران باراک اوباما را به‌عنوان راهکار خروج از دوره ترامپ مطرح می‌کند.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۲ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  روزشمار دومین همایش صنایع غیرآهنی

  برگزاری نمایشگاه صنایع غیرآهنی در مهر ماه

  دنیای اقتصاد : نمایشگاه به‌عنوان بهترین فضا برای معرفی و ارائه محصولات و خدمات است. حتی با ظهور عصر تکنولوژی و ارتباطات آنلاین هنوز هم این نمایشگاه‌ها هستند که بیشترین تاثیر را در پرورش روابط کسب‌ و‌کار سودآور دارند. در دومین همایش و نمایشگاه چشم‌انداز صنایع غیرآهنی ایران و فناوری‌های وابسته، مطابق روال سال گذشته نمایشگاه جانبی نیز برگزار خواهد شد. بر اساس اعلام دبیرخانه این همایش، به ازای هر ۱۲مترمربع غرفه، یک نفر غرفه‌دار و یک نفر شرکت‌کننده، امکان حضور در همایش را به‌صورت رایگان خواهد داشت.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۲ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  کارنامه تولید و صادرات شیرینی و شکلات ایران

  گروه بنگاه‌ها : شیرینی و شکلات همواره محبوبیت خاصی میان مردم ایران داشته است. این موضوع تنها مربوط به چند دهه اخیر نیست، بلکه تولید شیرینی‌های محلی استان‌ها و شهرهای مختلف کشور، گواهی بر ذائقه شیرین ایرانی‌هاست. صنعت شیرینی و شکلات از دهه هفتاد وارد مرحله جدیدی از فعالیت شد که به پیشرفت در زمینه تولید محصول و استفاده از ماشین‌آلات پیشرفته انجامید. این تحولات باعث شد شیرینی و شکلات ایرانی به ۶۶ کشور جهان صادر شود و رقیب قدرتمندی برای بسیاری از کشورهای دنیا باشد.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۲ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  قرارداد تجارت آزاد ایران و اوراسیا به کجا رسید؟

  دنیای اقتصاد : آخرین خبرها از وضعیت قرارداد موقت تجارت آزاد میان ایران و اوراسیا از الحاق کشورمان به اتحادیه اقتصادی اوراسیا از اوایل آبان‌ماه امسال حکایت دارد. به گزارش پایگاه اطلا‌ع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، وزیر نیرو در جریان سفر به استان یزد درخصوص این قرارداد گفت: دبیرکل این اتحادیه به زودی به تهران سفر خواهد کرد تا درخصوص ابعاد قرارداد موقت تجارت آزاد میان ایران و اوراسیا اطلاع‌رسانی عمومی و همگانی مناسبی صورت بگیرد. رضا اردکانیان افزود: این مهم فرصت بسیار مناسبی برای کل کشور است.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۲ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  درخواست ترخیص برنج‌های دپو شده

  دنیای اقتصاد : معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت در نامه‌ای به معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهادکشاورزی، خواستار تعیین تکلیف موجودی برنج در بنادر کشور شد. عباس قبادی در نامه مذکور خطاب به علی‌اکبر مهرفرد این درخواست را مطرح کرده است که دستور تامین ارز و ترخیص محموله‌های برنجی که ثبت‌سفارش آنها انجام شده، ضمن رعایت ضوابط قانونی صادر شود.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۲ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  ریشه‌های نظم سیاسی: از دوران پیشاانسانی تا انقلاب فرانسه

  فرانسیس فوکویاما ترجمه: محمد حسین باقی فرانسیس فوکویاما، نظریه‌پرداز معروف «پایان تاریخ»، از میان مجموعه آثارش یک «سه‌گانه» برجسته دارد که به ترتیب عبارتند از: «ریشه‌های نظم سیاسی» که در سال ۲۰۱۱ نوشته شد؛ «نظم و زوال سیاسی» که در سال ۲۰۱۴ منتشر شد و «هویت» در سال ۲۰۱۸. کتاب «ریشه‌های نظم سیاسی» در حقیقت جلد اول کتاب «نظم و زوال سیاسی» محسوب می‌شود. این دو جلد آخری به زبان فارسی ترجمه شده اما «ریشه‌های نظم سیاسی» به همین قلم در روزنامه «دنیای‌اقتصاد» منتشر خواهد شد.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۲ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  تنها فرصت بازار واحد اروپا

  شادی آذری دنیای‌اقتصاد : نشریه انگلیسی اکونومیست برای شماره این هفته خود دو سرمقاله در نظر گرفته است که یکی به خطراتی که بازار واحد اروپا را تهدید می‌کند مربوط است و دیگری به موضوع اینترنت اشیا. در سرمقاله نسخه اروپایی اکونومیست، این موضوع مطرح شده است که طی دهه اخیر، یکپارچگی اقتصادی که معرف هویت اروپای پس از جنگ بود، روندی معکوس را در پیش گرفت. حالا امید اروپا به احیای اقتصادش در گرو جان تازه بخشیدن به بازار واحدی است که مورد غفلت واقع شده است. اکونومیست نوشت:

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۲ ۰۰:۰۰ [روزنامه هفت‌صبح]

  صفحه اینستاگرام محسن رضایی برای سومین‌بار مسدود شد

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۲ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  سمت و سوی دریافت مجوز، سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال صنعتی رصد شد

  رفتار صنعتگران در ثلث اول

  دنیای اقتصاد : سمت و سوی سرمایه‌گذاری صنعتی در ثلث اول سال جاری ارزیابی شد و رصد صورت گرفته از شیفت سرمایه‌گذاری در طرح‌های توسعه‌ای به طرح‌های ایجادی حکایت دارد. بررسی آمار اعلام شده از روند صدور پروانه‌های بهره‌برداری و جوازهای تاسیس صادره در مدت زمان مورد بررسی نشان‌دهنده آن است که در این بازه زمانی اگرچه پیش‌بینی سرمایه‌گذاری صنعتی رشدی بیش از ۲۶ درصد داشته است؛ اما سرمایه‌گذاری محقق شده در بخش‌های مختلف صنعتی افتی ۵/ ۵۴ درصدی را ثبت کرده است.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۲ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  خبرهای سیاسی جدید، انتظارات بازار را تغییر داد

  فشار کاهشی به قیمت دلار؟

  دنیای اقتصاد : در آخرین روز هفته گذشته، دلار دومین افت متوالی را تجربه کرد و به راحتی از حمایت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومانی عقب نشست. روز پنج‌شنبه، شاخص ارزی ۱۵۰ تومان از ارزش خود را از دست داد و به بهای ۱۱ هزار و ۴۰۰ تومان رسید. با افت روز پنج‌شنبه بازدهی دلار در هفته گذشته نیز کاهشی شد و به منفی ۲/ ۰درصد رسید.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۲ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  ۴ روش برای سرمایه‌گذاران طلا در جهت امنیت سرمایه‌ها

  دراگی و طرح انبساطی بی‌نهایت

  دنیای اقتصاد : بانک مرکزی ناحیه یورو، بزرگ‌ترین بسته انبساطی خود را به اعلام عمومی رساند. این بسته علاوه بر کاهش نرخ بهره، از تداوم برنامه خرید اوراق در ادامه برنامه تسهیل مقداری (Quantitative Easing) تا ۳ سال آینده حکایت دارد. «ماریو دراگی»، رئیس بانک مرکزی ناحیه یورو، علاوه بر اقدامات پولی این نهاد از دولت‌ها نیز خواست از طریق ابزارهای مالی خود برای جلوگیری از سقوط رشد اقتصادی ناحیه یورو به‌طور سریع اقدام کنند. دراگی برای حمایت از بانک‌هایی که با نرخ بهره منفی متضرر خواهند شد نیز برنامه جانبی معافیت برخی از بانک‌های صاحب صلاحیت از نرخ‌های منفی را اعلام کرد.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۲ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  صعود سه پله‌ای پتروشیمی خلیج فارس در رده‌بندی جهانی

  گروه بنگاه‌ها : براساس تازه‌ترین رتبه‌بندی موسسه ICIS، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس که از سوی دولت آمریکا در لیست تحریم‌ها قرار گرفته، به‌دلیل عملکرد مثبت مالی و فروش، به رتبه سی و پنجم جهان صعود کرد.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۲ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  نگاهی به برنامه‌های مدیریت بازار اولیه سازمان بورس

  سنا : مدیر نظارت بر بازار اولیه سازمان بورس و اوراق بهادار برنامه‌های این بخش را در راستای بهبود فرآیند اجرای انواع افزایش سرمایه و انتشار اوراق جدید در بازار سرمایه تشریح کرد.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۲ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  آخرین تحولات صدور مجوزها در بازار سهام بررسی شد

  خاموشی موتور افزایش سرمایه‌ها

  علیرضا توکلی دنیای اقتصاد : در ۱۰ روز گذشته برآیند جو مثبت بازار بر حق‌تقدم‌ها نیز اثرگذار بود و هیجاناتی را در برخی نمادها شاهد بودیم. از جمله گشایش نماد حق‌تقدم «موتورسازان تراکتورسازی» (خموتور) با وجود سه‌بار بازگشایی در سه روز معاملاتی هفته گذشته به تایید ناظر نرسید که البته ابطال معاملات آن با توجه به کشف قیمتی گران‌تر از خود سهم، دور از انتظار نبود. از سوی دیگر خود سهم چند روزی است در صف خرید سنگینی به سر می‌برد که حتی حجم مبنای آن هم پر نمی‌شود.دراین گزارش به وضعیت هفتگی افزایش سرمایه‌ها از مرحله صدور مجوز توسط سازمان بورس تا ثبت آن در اداره ثبت شرکت‌ها پرداخته می‌شود. حرف «ح» پس از نمادهای بورسی به معنی «حق‌‌تقدم» و حرف «ج» به معنی «سهام جایزه» است.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۲ ۰۰:۰۰ [روزنامه کیهان]

  یک مسئول:

  اسقاط خودروهای فرسوده به فراموشی سپرده شده است

  عضو هیئت‌ رئیسه کارگروه صنایع اسقاط از فراموشی موضوع اسقاط خودروهای فرسوده انتقاد کرد و گفت:تقاضا برای اسقاط خودرو بسیار کم است.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۲ ۰۰:۰۰ [روزنامه کیهان]

  وزیر نفت عراق:

  ایران به بازارهای نفتی بازمی‌گردد

  وزیر نفت عراق گفت کشورهای اوپک پلاس باید قبول کنند و با این حقیقت کنار بیایند که ایران و ونزوئلا به بازارهای نفتی از «راه عادی» بازخواهند گشت.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۲ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  روند هفتگی شاخص کل بورس تهران - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳

 • اسدالله عسگراولادی دعوت حق را لبیک گفت ۱۳۹۸-۰۶-۲۲ ۰۰:۰۰ [روزنامه رسالت]

  اسدالله عسگراولادی دعوت حق را لبیک گفت

  عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی به رحمت ایزدی پیوست.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۲ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  آخرین وضعیت صدور کارت‌های سربازی

  ایسنا نوشت : رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام کرد که هیچ مشکلی در صدور کارت‌های پایان خدمت و معافیت سربازی وجود ندارد. سردار تقی مهری اظهار کرد: ما هیچ مشکلی در تامین و صدور این کارت‌ها نداریم و در صورتی که مدارک و پرونده افراد کامل باشد حداکثر ظرف مدت ۱۵ روز کارت برایشان صادر خواهد شد.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۲ ۰۰:۰۰ [روزنامه کیهان]

  کارشناس بانکی:

  حساب‌های بی‌هویت در بانک‌ها بیش از یک میلیون فقره است

  یک کارشناس مسائل بانکی گفت: اگر تعداد حساب‌های بی‌هویت در بستر ۴۱ بانک کشور بررسی شود، باید منتظر اعدادی بسیار بیشتر از یک میلیون حساب بی‌هویت بود.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۲ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  پیش‌بینی تازه از زمان به اوج رسیدن تقاضای نفت

  ایسنا : شرکت مشاور انرژی DNV GL نروژ پیش‌بینی کرد تقاضای جهانی برای نفت تا سه سال دیگر به اوج خواهد رسید و تا حدود سال ۲۰۳۰ یکنواخت می‌شود. اکثر شرکت‌های نفتی انتظار دارند تقاضا برای نفت بین اواخر دهه ۲۰۲۰ تا دهه ۲۰۴۰ به اوج خود برسد. آژانس بین‌المللی انرژی که به اقتصادهای غربی درباره سیاست انرژی مشاوره می‌دهد، اوج تقاضا برای نفت تا پیش از سال ۲۰۴۰ را انتظار ندارد زیرا بر این باور است که رشد تقاضای بخش هواپیمایی و پتروشیمی، افت تقاضا برای نفت از سوی بخش حمل‌و‌نقل جاده‌ای را کاملا جبران خواهد کرد.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۲ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  تکذیب شایعات درمورد رئیس هلال احمر

  ایسنا نوشت : روابط عمومی جمعیت هلال احمر، شایعات مرتبط با حضور رئیس جمعیت هلال احمر در دادسرا، تفهیم اتهام یا صدور وثیقه را تکذیب کرد. روابط عمومی جمعیت هلال احمر اعلام کرد: به دنبال ابهاماتی در پرونده‌های دارویی سازمان تدارکات پزشکی، رئیس جمعیت هلال احمر صرفا جهت ادای توضیح در محلی غیر از دادسرای مربوطه حاضر شده و در گفت‌وگو با کارشناسان قضایی به ابهامات موجود پاسخ داده است. هیچ گونه اتهامی متوجه وی نشده و صدور وثیقه نیز تکذیب می‌شود.روابط عمومی جمعیت هلال احمر همچنین تاکید کرد: مسوولان جمعیت هلال احمر با قوه‌قضائیه برای شفاف‌سازی و پیگیری برخی ابهامات و پیشگیری از هرگونه تخلف احتمالی و اقدامات شائبه‌برانگیز در سازمان تدارکات پزشکی، همکاری نزدیکی دارند و رفت و آمدهای فی‌مابین اغلب جنبه حقوقی و قضایی ندارد.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۲ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  نبض بازار سهام - ۱۳۹۸/۰۶/۲۳

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۲ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  استعفای فاضل لاریجانی از ریاست دانشگاه

  مهر نوشت : فاضل لاریجانی پس از هفت سال و شش ماه از ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات آیت‌الله آملی کنار رفت و سرپرست جدید این واحد دانشگاهی معارفه شد. به گزارش خبرگزاری مهر، با حکم «محمدمهدی طهرانچی» رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر «سیداحمد شهیدی» به‌عنوان سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌الملل آیت‌الله آملی منصوب شد.با وجود تغییرات در ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله آملی، دکتر فاضل لاریجانی همچنان، درعضویت شورای راهبردی این دانشگاه باقی ماند. دکتر «فاضل لاریجانی» که فرزند آیت‌الله میرزا هاشم آملی و پنجمین برادر خانواده اردشیر لاریجانی است، گفته می‌شود، از سمت خود استعفا کرده است.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۲ ۰۰:۰۰ [روزنامه کیهان]

  عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

  برخی افراد تا ۲۸ برابر دیگران از یارانه پنهان استفاده کرده‌اند

  عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: برخی افراد تا ۲۸ برابر دیگران از یارانه پنهان استفاده کرده‌اند که مصادیق این نوع یارانه، سوخت و برخی از دیگر خدمات است.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۲ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  جزئیات اتهامات شبنم نعمت‌زاده

  ایسنا نوشت‌ : نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت‌زاده، احمدرضا لشگری‌پور و شرکت توسعه دارویی رسا در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی، به ریاست قاضی مسعودی‌مقام روز دوشنبه (۲۵ شهریور) برگزار می‌شود.اتهامات شبنم نعمت‌زاده فرزند محمدرضا دایر بر مشارکت در اخلال عمده درنظام اقتصادی کشور از طریق اخلال در امر توزیع مایحتاج عمومی (دارو) به منظور ایجاد انحصار و اخلال در نظام تولیدی کشور از طریق تخلف از تعهدات مربوط در قبال تامین‌کنندگان دارو با علم به موثر بودن اقدام‌ها در ضربه به نظام جمهوری اسلامی ایران منجر به کسب منفعت، مشارکت در اخلال در نظام توزیع دارویی کشور، فعالیت غیرمجاز در شبکه دارویی استان البرز از طریق ایجاد موسسه پزشکی در استان مزبور بدون مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نگهداری غیرمجاز دارو (قاچاق) بدون انجام تشریفات قانونی است. دختر وزیر سابق صنعت روز ۱۷ شهریور ماه بازداشت شد.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۲ ۰۰:۰۰ [روزنامه کیهان]

  برخلاف هشدار مسئولان وزارت راه رخ داد

  بی توجهی برخی شرکت‌های هواپیمایی به نرخ جدید پروازهای داخلی

  در حالی که شرکت‌های هواپیمایی باید از دو روز پیش نرخ‌های جدید را در فروش بلیت اعمال می‌کردند اما همچنان برخی ایرلاین‌ها به گرانفروشی در این زمینه ادامه می‌دهند.