همه‌ی خبرهای امروز
 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  طلا و نفت درجا زدند

  ایستایی بازارهای جهانی

  یکی از روش‌های پیش‌بینی قیمت‌ها، نگاه به روند گذشته آنها است. بر این اساس در این صفحه روندهای قیمتی بازارهای مهم ایران و جهان به نمایش گذاشته شده‌اند. همچنین در متن مربوط به هر قسمت روند آتی قیمت‌ها براساس شواهد موجود پیش‌بینی شده‌اند.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  ادامه جدال لفظی دختر بروس‌لی با تارانتینو

  دختر بروس‌لی در پاسخ به جدیدترین نظر کوئنتین تارانتینو نسبت به چگونگی تصویر کردن پدرش در فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» گفت بهتر است او ساکت شود.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  در گفت‌و‌گو با نیره پیروزبخت بررسی شد

  برنامه «استاندارد» برای امنیت غذا

  دنیای اقتصاد : امنیت غذایی به معنی دسترسی همه مردم در تمام اوقات به غذای کافی برای داشتن یک زندگی سالم تعریف ‌شده است؛ اما با اعمال تحریم‌های جدید مقوله استاندارد غذا به یکی از دغدغه‌های مصرف‌کنندگان بدل شده است؛ به‌طوری‌که در حال حاضر رعایت حال تولیدکنندگان و نادیده گرفته شدن حقوق مصرف‌کنندگان ازسوی متولیان امر برای مصرف‌کنندگان شائبه برانگیز شده و این سوال در اذهان جامعه به‌وجود آمده است که آیا صنایع غذایی نیز مانند سایر صنایع از استاندارد اجباری برخوردار است و این استانداردها در شرایط کنونی اجرایی می‌شود؟ دل‌نگرانی که رئیس سازمان ملی استاندارد در واکنش به آن بر این نکته تاکید می‌کند که برای سازمان ملی استاندارد فرقی نمی‌کند که در چه دوره‌ای قرار داریم، بلکه اولویت اصلی این سازمان سلامت مصرف‌کنندگان است، در دوران تحریم نیز برای ما خطوط قرمزی وجود دارد که باید آنها را رعایت کنیم که این مقوله به ایمنی و سلامت مردم بازمی‌گردد. پاسخی که می‌توان گفت تا حدودی دل نگرانی‌های به‌وجود‌آمده در شرایط کنونی را برطرف خواهد کرد. به گفته نیره پیروزبخت، در حال حاضر بیش از ۷۰۰نوع محصول غذایی داخلی مشمول استاندارد اجباری می‌شود که این استانداردها هم در برگیرنده کالایی می‌شود که به‌صورت خام مورد استفاده قرار می‌گیرند و هم در برگیرنده کالایی اساسی می‌شود که فرآیند فرآوری روی آنها صورت گرفته است؛ مانند فرآورده‌های گوشتی، کنسروها و ...

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  «شاخص پلیمرهای دنیای‌اقتصاد» به کمترین رقم از هفته منتهی به ۲ اسفند ۹۷ رسید

  همراهی بازار داخل با رکود جهانی

  محمدحسین بابالو دنیای اقتصاد : کاهش محسوس شاخص قیمت پلیمرهای دنیای‌اقتصاد در هفته گذشته که با کاهش حجم معاملات نیز همراه شده است، نشان می‌دهد بازار به‌رغم حجم پایین تقاضا با پیچیدگی‌های جدیدی همراه شده آن ‌هم در شرایطی که رکود در این بازار به وضوح قابل مشاهده است.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  سازمان کشورهای صادرکننده نفت در گزارش ماه جولای هشدار داد

  ماندگاری خرس‌ها در بازار نفت تا پایان۲۰۱۹

  دنیای اقتصاد : طلای سیاه بعد از تجربه نوسانات شدید قیمتی در سراسر هفته کاری گذشته، دیروز وارد سیر صعودی شد تا شاید آخرین روز هفته کاری را با رشد به پایان ببرد. اما این پایان ماجرای قیمت‌ها در معاملات روز گذشته بازار نفت نبود زیرا تازه‌ترین گزارش ماهانه اوپک از این بازار که بعدازظهر دیروز منتشر شد، چشم‌انداز بازار طلای سیاه در مدت باقی‌مانده از ۲۰۱۹ را نزولی دیده و چالش‌های بسیاری نیز در زمینه افزایش عرضه در سال آینده میلادی تصویر کرده است. در پی انتشار این گزارش از سوی اوپک (که به شکلی نامرسوم) بازار نفت را تا پایان سال جاری خرسی پیش‌بینی کرده است، قیمت‌ها در بازار مسیری عکس در پیش گرفتند.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  پایان یک معافیت سربازی

  ایسنا نوشت : سردار موسی کمالی، رئیس اداره سرمایه‌انسانی سرباز ستادکل نیروهای مسلح از پایان معافیت از سربازی در ازای ۲۸ و ۲۹ ماه ایثارگری والدین فرد مشمول سربازی تا پایان تابستان خبر داد.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  اولویت توسعه ریلی در شهرهای جدید

  معاون وزیر راه و شهرسازی تسهیل دسترسی و ایجاد حمل و نقل مناسب را نکته ضروری در تحقق اهداف شهرهای جدید دانست و گفت: سیاست ایجاد شهرهای جدید در ابتدا با بی‌توجهی به این موضوع آغاز شد، اما امروز توسعه حمل‌و‌نقل ریلی در شهرهای جدید در اولویت وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته است.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  هشدار در مورد افشای فساد بزرگ در مافیای خودرو

  ایسنا نوشت : بهرام پارسایی، سخنگوی کمیسیون اصل نود در صفحه شخصی خود در توییتر با اشاره به اسناد در اختیار در مورد فساد در طراحی خودرو سمند، گفت که به‌زودی پرده‌ای دیگر از یک فساد بزرگ‌تر در مافیای خودرو را اعلام خواهد کرد.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  قیمت پیشنهادی آپارتمان‌های نقلی در تهران

  دنیای اقتصاد : مشاوران املاک در مناطق مختلف پایتخت عنوان می‌کنند با توجه به کاهش شیب رشد ماهانه قیمت مسکن، طی هفته‌های اخیر بازار معامله آپارتمان‌های نقلی نسبت به سایر متراژ‌ها قدری مناسب‌تر است.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  زمستان اقتصاد جهان در راه است؟

  بازارها در عصر دلهره

  دنیای اقتصاد : بازارهای مالی اغلب به کوته‌بینی متهم می‌شوند. این بار اما موضوع آنها کوته‌بینی نیست، بلکه دلهره است؛ دلهره‌ای که روزبه‌روز عمیق‌تر می‌شود. نشریه اکونومیست در سرمقاله این هفته خود با پیش‌بینی رکود اقتصادی که بازارها انتظارش را می‌کشند، اعلام کرد که نشانه‌های دریافتی از بازارهای اوراق قرضه، ارز و کالاها به‌طور روزافزونی هشداردهنده شده است.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  نماینده CNN در ایران درگذشت

  ایسنا نوشت : شیرزاد بزرگمهر، نماینده سی‌.ان.ان در ایران عصر پنج‌شنبه (۲۴ مرداد) بر اثر سکته قلبی و در سن ۷۵ سالگی درگذشت. سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه نیزدر پیامی توییتری یاد مرحوم «شیرزاد بزرگمهر» خبرنگار باسابقه و نماینده شبکه خبری CNN در ایران را گرامی داشت.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  درخواست افزایش اختیارات برای صندوق ضمانت

  دنیای اقتصاد : رئیس صندوق ضمانت صادرات ایران از ارسال نامه‌ای به رئیس‌جمهوری برای افزایش اختیارات این صندوق خبر داد. افروز بهرامی در این خصوص اعلام کرد: براساس نامه‌ای که با امضای رئیس اتاق بازرگانی ایران برای رئیس‌جمهور فرستاده‌ شده، درخواست کرده‌ایم تا امکاناتی در اختیار صندوق ضمانت صادرات قرار گیرد، به‌طوری‌که در مسیر جایگزینی با سیستم بانکی، بیشتر پیش برویم.او درباره اینکه صادرکنندگان خدمات فنی مهندسی برای دریافت ضمانت‌نامه بانکی با مشکل روبه‌رو هستند،‌ به «ایرنا» گفت:‌ صادرکنندگان خدمات فنی مهندسی به ضمانت‌نامه‌های مبتنی بر قرارداد احتیاج دارند تا بتوانند در مناقصه‌های بین‌المللی شرکت کنند.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  راهکار آشتی بانک‌ها و مردم

  نیما نامداری مردم در همه جای دنیا بانکدارها را دوست ندارند چون آنها را نماد ثروت اندوزی و سرمایه‌داری می‌دانند. در چشم عامه مردم، بانک‌ها نهادهایی در خدمت ثروتمندان تلقی می‌شوند، نهادهایی که پس‌اندازهای خرد و درآمدهای اندک مردم عادی را جمع کرده و با آنها ثروتمندان را تامین ‌مالی می‌کنند. به زبان ساده، سپرده‌ها را مردم عادی می‌آورند اما وام‌ها و سودها را ثروتمندان می‌برند.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  انتقاد از جلوگیری از فرزندآوری به بهانه معیشت

  خبرآنلاین نوشت : عباس محمدحسنی، رئیس سازمان عقیدتی‌سیاسی ارتش با بیان اینکه دشمنان، نقشه‌های شومی برای تجزیه کشورهای اسلامی در سر می‌پرورانند، گفت: در صدد کم کردن تعداد جمعیت کشورهای مسلمان هستند. وی با تاکید بر اینکه «حفظ و حراست از حرم‌های شریف اهل بیت عصمت و طهارت علیهم‌السلام» دلیلی دیگر بر اثبات جهاد بودن فرزندآوری است، گفت: اگر جوانان نبودند و اگر گذشتگان ما هم فریب جلوگیری از فرزندآوری را خورده بودند که امروز کربلا، سوریه، سامرا و کاظمینی نداشتیم. هیچ مسلمان شیعه‌ای نمی‌تواند شاهد اشغالگری، توهین و بی‌احترامی دشمنان علیه حرم‌های شریف اهل بیت باشد. باید توجه داشت که دفاع از حرم‌های شریف اهل بیت و صیانت از آنها بدون برخورداری از نسل مجاهد امکان‌پذیر نیست، پس باید تولید و تکثیر نسل را جدی‌تر دنبال کرد. نماینده ولی‌فقیه در ارتش با بیان اینکه عده‌ای برای عدم ازدیاد نسل و جلوگیری از فرزندآوری وضعیت معیشت را بهانه می‌کنند، گفت: این یک تحلیل اشتباه است و هیچ توجیه دینی، اسلامی و شرعی ندارد.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  آخرین خبرها از سرمایه‌گذاری در مناطق آزاد

  دنیای اقتصاد : دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: میزان صادرات کشور از این مناطق در سال ۹۷ حدود ۱۹ میلیارد دلار بوده است.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  نتایج انتخابات کانون فارغ‌التحصیلان دانشکده فنی دانشگاه تهران

  دنیای‌اقتصاد : در اولین نشست دوره‌ پانزدهم شورای عالی کانون مهندسین فارغ‎التحصیل دانشکده‌ فنی دانشگاه تهران هیات رئیسه‌ شورا انتخاب شد.بر این اساس، عباس آخوندی به‌عنوان رئیس، محمد کمره‌ای به‌عنوان نایب رئیس اول، حبیب الله بیطرف به‌عنوان نایب رئیس دوم و زینب حاجی حسینی به‌عنوان منشی انتخاب شدند.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  «دنیای اقتصاد» براساس تازه‌ترین اطلاعات جمعیتی بررسی می‌کند

  تابلوی جدید تقاضای مسکن

  «دنیای‌اقتصاد» الگوی ساخت و ساز مناسب سالمندان را معرفی می‌کند

  دنیای اقتصاد : ترکیب جدید جمعیت ایران، تابلوی تقاضای آتی در بازار مسکن را به‌روز کرد. اطلاعات رسمی از آخرین آمارهای مربوط به میزان جمعیت و تعداد خانوار، حاوی ۶ نشانگر درباره ترکیب جمعیتی است که براساس آن می‌توان گفت: «پیر شدن» ایرانی‌ها در مسیر خلاف جهت رشد جمعیت «جوان» شتاب گرفته است. سرعت رشد جمعیت طی سه سال گذشته، نسبت به سال‌های ۹۰ تا ۹۵، کندتر شده است. ایران در حال حاضر ۸۳ میلیون نفر جمعیت دارد که در قالب ۲۵ میلیون و ۶۰۰ هزار خانوار در کشور سکونت دارند. بیش از نیمی از جمعیت ایران را در حال حاضر، «میانسال» و «سالمند» تشکیل می‌دهد. اما از آنجا که میزان زاد و ولد در سال‌های اخیر و به‌خصوص سال گذشته به شکل بی‌سابقه‌ای کاهش پیدا کرد و همه سناریوهای جمعیتی بر «کاهش شاخص رشد جمعیت تا سال ۱۴۳۰» اشتراک نظر دارد، برآورد می‌شود در ۱۴۳۰ از هر ۴ ایرانی، یک نفر حداقل ۶۰ سال سن داشته باشد. روند پیری جمعیت طی سال‌های پیش رو، بازار مسکن را با ۶ نوع دگرگونی مواجه می‌کند که مهم‌ترین آن «افت شدت تقاضا و تشدید گرایش به واحدهای کم‌متراژ» است. بر این اساس،‌ ساخت و ساز باید به سمت «الگوی مسکن سالمندان» تغییر کند.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  پاسخ نمکی به مجلس درباره تخلفات واردات دارو

  دنیای اقتصاد : نمایندگان مجلس بعد از دو هفته تعطیلات تابستانی از امروز هفته کاری خود را با حضور در جلسه علنی آغاز می‌کنند و فردا یکشنبه نیز جلسه علنی دارند. اکبر ترکی سخنگوی کمیسیون بهداشت در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم خبر داد که سعید نمکی وزیر بهداشت این هفته برای پاسخ به سوالات نمایندگان در جلسه این کمیسیون حضور می‌یابد.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  بی‌نظمی جدید جهانی

  ریچارد‌ هاس رئیس شورای روابط خارجی آمریکا ترجمه: محمدحسین باقی وقتی مساله کره‌شمالی مطرح می‌شود، نقش چین حیاتی می‌شود، زیرا اقتصاد کره‌شمالی وابستگی زیادی به یارانه‌ها و همکاری‌های چین دارد. همچنین در مذاکرات درخصوص تامین امنیت تسلیحات و مواد هسته‌ای کره‌شمالی در زمان فروپاشی احتمالی‌اش، چین هم باید گنجانده شود. آسیای جنوبی چالش بسیار متفاوتی از شرق آسیا و پاسیفیک را تشکیل می‌دهد. این منطقه یا زیرمنطقه مشتمل است بر ده‌ها دولت که دو دولت بر آن مسلط هستند: هند و پاکستان. هند مهم‌تر از پاکستان است و شاید یک نسل طول بکشد که هند بتواند به‌عنوان پرجمعیت‌ترین کشور دنیا از چین پیشی بگیرد. هند سالانه رشدی ۷-۸ درصدی دارد که اگر ادامه یابد می‌تواند ظرف دو دهه این کشور را به یکی از قدرت‌های اقتصادی مهم جهان تبدیل سازد. یک عنصر از این مذاکرات باید اصرار بر هند باشد تا رویکردی نرم‌تر در قبال پاکستان- به‌عنوان لطفی نه به پاکستان که به خود- اتخاذ کند. یک رابطه معمولی‌تر میان دو کشور مسلط جنوب آسیا این شانس را افزایش خواهد داد که آنها به سوی جنگ نخواهند رفت.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  امام جمعه موقت تهران:

  مقابله با فساد باید جهادگونه باشد

  مهر : حجت‌الاسلام کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مبارزه با فساد و قاچاق را بسیار مهم دانست و تاکید کرد که مقابله با فساد و بوروکراسی اداری باید جهادگونه باشد تا موانع رشد را از بین ببرد. امام جمعه موقت تهران، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دیدار اخیر نماینده انصارالله یمن با مقام معظم رهبری، گفت: مردم یمن عجب مقاومت جانانه‌ای کردند. آنها با دست خالی و با اینکه در محاصره کامل هستند ۵ سال است که در مقابل آمریکا، عربستان سعودی و امارات متحده عربی ایستاده و با وجود شهادت ۸۰ هزار کودک همچنان مقاومانی سرافراز هستند و در مقابل آنها سعودی‌ها و اماراتی‌ها مستاصل شده و به جان هم افتاده‌اند. صدیقی تاکید کرد که پیروزی قطعی از آن مردم یمن است.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  اقدام وکیل خارج از حدود اختیار

  علیرضا صالحی/ یوسف یعقوبی قضات دادگاه تجدیدنظر استان تهران در نوشتار قبل ۱ در باب رد ثمن و هر آنچه که وکیل از قبل موکل دریافت داشته است، مطالبی را ارائه کردیم. به لحاظ آنکه از بعضی موضوعات مربوط به وکالت فاصله نگیریم، در این نوشتار به حدود اختیارات وکیل می‌پردازیم.آنچه به‌عنوان سوال مطرح است این است که اگر وکیل در اجرای امر وکالت از حدود اختیارات خود فراتر رفت، آیا می‌توان اقدامات وی را باطل کرد یا خیر؟

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  ریسک مداخله نظامی در هنگ‌کنگ بالاست

  رویترز/ بی‌بی‌سی : از چند هفته پیش که درگیری‌ها در هنگ‌کنگ شروع شد، این دولت‌شهر همواره روزهای ناآرامی را سپری کرده است. ریشه این ناآرامی‌ها اعتراض به لایحه استرداد مظنونان به چین بود. اکنون سوالی که ذهن بسیاری را به خود مشغول کرده این است که آیا پکن در نهایت مداخله خواهد کرد یا خیر. آیا اساسا این امکان برای ارتش چین وجود دارد که نیروی نظامی به هنگ‌کنگ بفرستد؟ قانون‌اساسی این دولت‌شهر می‌گوید که غیر از موارد مربوط به جنگ یا وضعیت اضطراری، دخالت نظامی چین فقط با درخواست دولت هنگ‌کنگ و فقط برای «حفظ نظم عمومی و امداد‌رسانی» امکان‌پذیر است. خبرگزاری رویترز به نقل از روزنامه گلوبال تایمز چاپ چین نوشت که پکن گزینه «مداخله اجباری» در هنگ‌کنگ را برای مقابله با اعتراضات خشونت‌بار در این دولت‌شهر در نظر دارد.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  توضیحات جهانگیری درباره تسهیلات اشتغا‌ل‌زایی روستایی

  مهر : معاون اول رئیس‌جمهور روستاها و مناطق عشایری را کانون اصلی تولید کشور دانست و گفت: تسهیلات اشتغا‌ل‌زایی با نرخ سود ۶ درصد در اختیار کارآفرینان روستایی و عشایری است. اسحاق جهانگیری روز پنج‌شنبه در حاشیه بازدید از چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر با تاکید بر اینکه روستاها و مناطق عشایری نقش موثری در بخش تولید و به‌خصوص تامین مواد غذایی کشور ایفا می‌کنند، گفت: باید شرایطی در روستاها فراهم کنیم تا روستاییان به حاشیه شهرها مهاجرت نکنند که لازمه‌اش این است که امکانات مناسبی برای زندگی و رفاه روستاییان و عشایر فراهم شود. جهانگیری با اشاره به اختصاص ۱۸ هزار میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال پایدار روستایی و عشایری خاطرنشان کرد: کارآفرینان روستایی و کسانی که علاقه‌مند به اجرای طرح‌های تولیدی در روستاها هستند، می‌توانند از این تسهیلات استفاده کرده و به اشتغال و اقتصاد روستاها کمک کنند. معاون اول رئیس‌جمهور ادامه داد: برنامه ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از این تسهیلات تاکنون روند و عملکرد بسیار خوبی داشته و بر اساس گزارشی که چندی پیش در جلسه شورای عالی اشتغال ارائه شد، تاکنون ۱۵۰ هزار نفر از محل این اعتبارات مشغول به کار شده‌اند.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  واکنش واعظی به موضوع رفراندوم

  برنا : محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهوری در پاسخ به این سوال که «ظاهرا رئیس‌جمهور بر اصل برگزاری رفراندوم برای حل مشکلات و اختلافات اساسی تاکید دارند و معاون حقوقی ایشان هم مطرح کرده‌اند که این موضوع روی میز آقای رئیس‌جمهور است»، گفت: رفراندوم موضوعی است که در قانون اساسی به صراحت بیان شده و مساله منفی نیست. در گذشته هم رفراندوم برگزار کرده‌ایم. او در ادامه بیان کرد: مهم این است مسیری را که قانون اساسی مشخص کرده همان طی شود و همه بخش‌های ذی‌ربط، مجلس، دولت و مقام رهبری روی موضوعات مهم توافق کنند، زیرا اصل رفراندوم چیز خوبی است. واعظی افزود: رفراندوم اگر چیز بدی بود در قانون اساسی نمی‌آمد. اینکه هرکس سلیقه خود را بخواهد به رفراندوم ربط دهد، بحث دیگری است.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  وال‌استریت‌ژورنال خبر داد

  جلسات محرمانه مقامات اماراتی و صهیونیستی درباره ایران

  دنیای اقتصاد : وال‌استریت‌ژورنال در گزارشی به نقل از چند مقام آمریکایی گزارش داد که جلسات محرمانه بین اسرائیل و امارات به همت برایان هوک برگزار شده است.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  عضو فراکسیون ولایی مجلس خبر داد

  تغییر قانون اساسی، منتفی شد

  انتخاب : یکی از نمایندگان عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی از منتفی شدن بحث بررسی موضوع بازنگری در قانون اساسی، در نتیجه بیانات مقام معظم رهبری و رایزنی‌های انجام‌شده از سوی نمایندگان خبر داد. عزت‌الله یوسفیان ملا، با اشاره به موضوع تغییر قانون اساسی که در چند ماه گذشته طرح آن به امضای ۱۵۱ نفر از نمایندگان رسیده بود، گفت: «در پی بیانات مقام معظم رهبری در استان کرمانشاه که در ارتباط با سیستم پارلمانی بر اقدام در آینده نزدیک یا دور تاکید کرده بودند، رایزنی‌هایی انجام گرفت؛ اما بعد از اعلام ایشان مبنی بر منتفی بودن موضوع، نمایندگان نیز آن را به‌طور کامل کنار گذاشتند.» او همچنین تصریح کرد: «تا پایان کار مجلس دهم، هیچ‌گونه بحثی پیرامون تغییر یا بازنگری در قانون اساسی نخواهد شد.»

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  موضع بهزادنبوی درباره بروز اختلاف میان اصلاح‌طلبان

  دنیای اقتصاد : گفت‌وگوی اخیر غلامحسین کرباسچی، دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی با روزنامه ارگان این حزب در مورد رهبری جبهه اصلاحات این روزها به شائبه بروز اختلاف میان اصلاح‌طلبان دامن‌زده است.دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی سه‌شنبه ۲۲ مرداد در گفت‌وگو با روزنامه سازندگی گفته بود: «اصلاحات از ابتدا تاکنون رهبری نداشته که اکنون بگوییم نیازمند رهبری جدید است.» اوهمچنین دراین گفت‌وگو از رایزنی سران جبهه اصلاحات به محوریت رئیس‌دولت اصلاحات برای بازسازی جبهه اصلاحات از جمله نحوه ورود آن به انتخابات خبر داده بود.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  آمادگی لهستان برای پیوستن به ائتلاف دریایی آمریکا

  دنیای اقتصاد : در شرایطی که آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان گفته است که ایده ماموریت دریایی اروپایی در تنگه هرمز بازهم در نشست‌های غیررسمی وزرای امورخارجه و وزیران دفاع اروپایی در فنلاند، مورد بحث قرار خواهد گرفت، لهستان اعلام کرده است که در ماموریت بین‌المللی دریایی به فرماندهی آمریکا در تنگه هرمز مشارکت خواهد کرد. آمریکا برای مشارکت در ماموریت تامین امنیت تردد کشتی‌های تجاری در آب‌های خلیج‌فارس از ۶۰ کشور دعوت کرده است. دولت لهستان درحالی از آمادگی برای پیوستن به ائتلاف دریایی پیشنهادی آمریکا در خلیج‌فارس سخن گفته که مشخص نکرده کشورش در چه زمینه‌ای قصد پشتیبانی از این ائتلاف را دارد.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  بولتون: چین به قاچاق نفت از ایران مشغول است

  ایسنا : جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید مدعی شد که جمهوری اسلامی همچنان «تصمیمی کلیدی» برای کنار گذاشتن برنامه تسلیحات هسته‌ای خود نگرفته است. مشاور امنیت ملی آمریکا در گفت‌وگو با صدای آمریکا مدعی شد: «اگر از رئیس‌جمهور ترامپ بپرسید که بزرگ‌ترین تهدیدی که جهان با آن مواجه است، چیست؟ می‌گوید گسترش تسلیحات هسته‌ای است.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  وزیر خارجه ایران به کویت سفر می‌کند

  فارس : یک روزنامه کویتی از سفر یک روزه وزیرخارجه ایران به کویت برای دیدار با مقامات این کشور خبر داد. طبق این خبر، محمدجواد ظریف، وزیرخارجه ایران امروز(شنبه) در سفری یک روزه به کویت می‌رود. روزنامه کویتی«القبس» به نقل از برخی منابع آگاه با اعلام این خبر نوشت که ظریف در این دیدار با مقامات سیاسی کویت دیدار و با «صباح الخالد» معاون نخست‌وزیر و وزیرخارجه این کشور گفت‌وگوهای دوجانبه‌ای خواهد داشت.