همه‌ی خبرهای امروز
 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  امید آستون‌مارتین به یک کراس‌اوور

  دنیای اقتصاد : اندی پالمر، مدیرعامل شرکت خودروسازی آستون‌مارتین می‌گوید که کراس‌اوور این برند در سال جاری روانه بازارها خواهد شد و این محصول نقشی حیاتی را در احیای رشد فروش و بازسازی اعتماد سرمایه‌گذاران ایفا خواهد کرد. پالمر که به توکیو سفر کرده است در این‌باره گفت: کراس‌اوور «دی‌بی‌ایکس» که در ادامه سال جاری میلادی وارد بازار می‌شود قادر خواهد بود که ۴هزار دستگاه در سال به فروش این برند لوکس بریتانیایی اضافه کند. این اقدام پالمر بلندترین گام او در چارچوب کمپینش برای احیای اعتماد سرمایه‌گذاران به آستون مارتین است. کاهش تقاضا برای محصولات این برند در بریتانیا و اروپا طی یک سال گذشته و از سوی دیگر سایه سنگین برگزیت موجب شده است تا ارزش سهام این خودروساز با شیب تندی سقوط کند. کراس‌اوور جدید آستون‌مارتین باید با خودروهای این کلاس پورشه، بنتلی و لامبورگینی رقابت کند. البته این نخستین بار نیست یک خودروساز لوکس برای رشد فروش خود به تولید کراس‌اوور و شاسی‌بلندها روی می‌آورد و البته در اغلب موارد نیز این رویکرد با نتایج مثبتی مواجه شده است.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  کارشکنی در واگذاری سهام خودروسازان؟

  دنیای اقتصاد : سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس به تازگی عنوان کرده که برخی افراد، گروه‌ها و به ویژه سازمان خصوصی‌سازی در واگذاری سهام دولتی ایران خودرو و سایپا کارشکنی می‌کنند. سعیدباستانی که با خبرگزاری مهر گفت‌وگو داشته، هر چند جزئیاتی از کارشکنی این افراد و گرو‌های مورد ادعای وی و همچنین سازمان خصوصی‌سازی در واگذاری سهام خودروسازان ذکر نکرده، اما اظهار امیدواری کرده که وزیر صنعت، معدن و تجارت در مقابل این افراد بایستد تا این واگذاری هر چه سریع‌تر و به دور از سیاست‌زدگی انجام شود.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  «دنیای اقتصاد» بررسی کرد

  همه علیه پراید

  دنیای اقتصاد : از مشتریان و کارشناسان گرفته تا پلیس و وزیر صنعت، معدن و تجارت، این روزها همه علیه پراید موضع گرفته‌اند و می‌گویند عمر آن به سر رسیده است؛ اما آیا حذف پراید در شرایط فعلی خودروسازی ایران شدنی است؟

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  مطالبه مقاومت اقتصادی، مطالبه تغییر

  حسین سرآبادانی تفرشی در میان اهل نظر و سیاست، نوعی اتفاق‌نظر در ضرورت اصلاح و تغییر ساختاری روابط و قواعد نظام اقتصادی دیده می‌شود. آنچه در این میان، احتمالا موجب تمایز رویکردها است، به «سطح تغییر» بازمی‌گردد. گروهی اصلاحات اقتصادی را در مقام اجرا و ناظر بر رویه‌ها و سازوکارها و نحوه مدیریت اجرایی دانسته و بهبود وضعیت و پیروزی در جنگ اقتصادی را تنها با تحقق مدیریت جهادی و پُرتلاش فراهم می‌دانند.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  یک ایستگاه از متروی تهران جا ماند!

  ایسنا : خط دو متروی تهران با ۲۲ایستگاه و خط سه مترو با ۲۶ ایستگاه، از یک ایستگاه تقاطعی محروم ماندند. این درحالی است که در تمامی مطالعات و طرح‌های پیش از احداث خط سه، ایجاد ایستگاه تقاطعی در محدوده دانشگاه امام علی(ع)، دیده شده اما به ناگهان این ایستگاه ناپدید شد و حالا با حذف این ایستگاه، دسترسی همزمان به این دو خط به‌دلیل نداشتن ایستگاه تقاطعی تنها در صورت استفاده از سایر خطوط امکان‌پذیر است و به زبانی ساده‌تر این دو خط مترو موازات هم و بدون هیچ ایستگاه تقاطعی حرکت می‌کنند.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  مناطق نفت‌خیز جنوب در آستانه امضای ۳ قرارداد جدید

  شانا : سه بسته دیگر از بسته‌های طرح‌ نگهداشت و افزایش توان تولید ۲۸ مخزن شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با ۳ هزار و ٩٠٠ میلیارد تومان اعتبار نهایی و قراردادهایش به‌زودی امضا می‌شود.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  رئیس کل بانک مرکزی در یک یادداشت اینستاگرامی مطرح کرد

  ایستگاه دوم در خط بانک مرکزی

  دنیای اقتصاد : رئیس کل بانک مرکزی در تازه‌ترین اظهارنظر اینستاگرامی خود به چهار نکته اشاره کرد، سه نکته نخست او حول موضوعات ارزی نظیر «رد بهره‌گیری سیاست‌گذار از نوسانات ارزی»، «کنترل نوسان ارزی با ابزار بانک مرکزی» و «صیانت از ذخایر ارزی» مطرح شد. او در بخش چهارم صحبت‌های خود خط قرمزهایی را برای فعالیت بانک‌ها مشخص کرد، او خط قرمزها در مقررات ابلاغی و رعایت برخی نسبت‌ها، به‌ویژه درصدهای سهامداری، اجرای حاکمیت شرکتی، اعطای وام‌های خاص خصوصا به اشخاص و شرکت‌های مرتبط مطرح شد. آن‌طور که در این پیام به تصویر کشیده شده، بانک مرکزی پس از خروج از ایستگاه نوسان ارزی به دنبال ورود به ایستگاه اصلاح نظام بانکی است.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  وام ازدواج بلاعوض شود

  ایسنا : نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم افزایش مبلغ وام ازدواج گفت: شرایطی را فراهم کنیم که جوانان این وام را پس ندهند. محمدرضا بادامچی درخصوص طرح موضوعی درباره شکل گرفتن برخی ازدواج‌های صوری با هدف بهره‌مندی از وام ٣٠ میلیون تومانی اظهار کرد: ممکن است یک در هزار این‌گونه مسائل رخ دهد، افرادی که با دید منفی به این مسائل می‌پردازند قصد دارند فکر مردم را از مسائل اساسی منحرف کنند. مگر ٣٠ میلیون تومان رقمی است که فرد بخواهد به چنین کار نادرستی دست بزند؟ افرادی که این مسائل را مطرح می‌کنند شاید در جامعه نیستند که ببینند با این مبلغ چه چیزی می‌توان خرید؟! وی افزود: ما باید به نیازهای جوانان توجه کنیم و بر افزایش این مبلغ به ٣٠ میلیون تومان تمرکز کنیم یا تمهیداتی بیندیشیم که این وام ازجوانان پس گرفته نشود، باید به تسهیل تشکیل زندگی جوانان کمک کنیم. وی اظهار کرد: تا آنجا که می‌توانیم باید به جوانان کمک کنیم، بازگشت این ٣٠ میلیون تومان برای جوانی که اشتغال مناسب ندارد خود یک مشکل است.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  مبنای تشخیص درآمد مشمول مالیات در سال ۹۸

  یک مقام سازمان مالیاتی گفت: از سال ۹۸ مبنای تشخیص درآمد مشمول مالیات و به‌تبع آن مالیات اشخاص، درآمد و هزینه است و توسعه سامانه فروش در کشور به شناسایی میزان درآمد اشخاص کمک می‌کند.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  فاز ۱۱ پارس جنوبی امسال اجرایی می‌شود

  ایسنا : معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: براساس آخرین ارزیابی‌های صورت‌گرفته انتظار می‌رود که در سال‌جاری شاهد عملیات اجرایی جدیدتری در توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی باشیم. رضا دهقان درباره خبرهای شنیده‌شده درباره اضافه شدن شرکت سوم برای توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی گفت: در حال‌حاضر فرآیند اجرای قرارداد دشوار شده و مذاکرات برای تسهیل فرآیند ادامه دارد و بنده اطلاعی از حضور شرکت سوم ندارم.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  صادرکنندگان روسی یک میلیارد دلار پولدارتر شدند

  ایسنا : تحریم‌های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا، تقاضا برای نفت روسیه را افزایش داده و درآمد صادرکنندگان این کشور را بیشتر کرده است.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  عبور ازخام فروشی

  یکی از میدان‌های توسعه صنعتی کشور، با پتانسیلی زیاد، صنایع پایین‌دستی پتروشیمی است. ایران یکی از تولیدکنندگان بزرگ محصولات پتروشیمی است. محصولات پتروشیمی مواد خام صنایع پایین‌دستی و میان دستی پتروشیمی است؛ ولی محصولات مزبور عمدتا به‌صورت خام صادر می‌شود.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  فرصت‌های تجاری ایران با قطر

  دکتر مهدی کریمی تفرشی رئیس هیات‌مدیره اتحادیه تعاونی‌های توزیع و فروش محصولات غذایی تحریم قطر توسط چند کشور عربی که در سال گذشته، آغاز شد فرصتی استثنایی پیش روی ایران و صادرکنندگان و تجار ایرانی قرار داد تا صادرات کالاهای ایرانی به این کشور را افزایش داده و فروشگاه‌های قطر را با محصولات ایرانی پر کنند. حدود ۹/ ۴ میلیارد دلار از کالاهای وارداتی به قطر از طریق عربستان، امارات، بحرین، یمن و مصر تامین ‌می‌شده است.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  ۱۷۸ هزار کیلووات ساعت برق در بورس انرژی عرضه می‌شود

  امروز در تابلوی برق بازار فیزیکی بورس انرژی ایران، ۱۷۸ هزار کیلووات برق توسط سه نیروگاه تولید نیروی برق پرند مپنا، تولید انرژی برق شمس پاسارگاد و تولید نیروی جنوب غرب صبا- نیروگاه خرمشهر برای دوره تحویل ماهانه شهریور عرضه خواهد شد.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  حل مشکل قیمت‌گذاری اقلام با تابلوهای معاملاتی بورس

  عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: تابلوهای بورس، عمده مشکلات دولت در حوزه تنظیم بازار را رفع و مانع از ورود دولت به قیمت‌گذاری اقلام می‌شود.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  فرش قرمز بورس‌کالا برای کشمش و خرما

  ایسنا : رئیس سازمان بورس در پاسخ به اینکه آیا محصولات باغی همچون سیب در بورس‌کالا عرضه خواهد شد؟ اظهار کرد: بازار سرمایه و بورس‌کالا این آمادگی و ظرفیت عرضه محصولات باغی را دارند، چراکه کلیه محصولات کشاورزی که همگن و قابل داد و ستد باشند را می‌توانیم در بازار سرمایه عرضه و کشف قیمت کنیم. البته اولویت ما در بورس‌کالا روی محصولاتی از قبیل کشمش و خرماست. البته برای عرضه سیب در بورس نیز هیچ مانعی وجود ندارد. شاپور محمدی درباره تقدیر رئیس‌جمهور از سازمان بورس نیز گفت: با توجه به تحولات متعدد بین‌المللی و داخلی در حوزه‌های مختلف سیاسی و اقتصادی و فراز‌ونشیب‌های بازارها، خوشبختانه بازار سرمایه توانسته است تصویری با ثبات از خود ارائه دهد. محمدی ادامه داد: البته بخش اعظم این نتیجه به حضور افراد متخصص و متعهد در بازار سرمایه و همچنین فعالان بازار و سرمایه‌گذارانی برمی‌گردد که عمدتا از تحصیلات بالا و تجربیات خوبی برخوردارند. ضمن اینکه فرهنگ سرمایه‌گذاری در فعالان بازار سرمایه ارتقا یافته و افراد، غالبا عادت به تحلیل و کسب درآمد از راه تحلیل کرده‌اند و طبیعتا همه اینها به ثبات بازار کمک کرده است. دبیر شورای‌عالی بورس افزود: طبیعتا سازمان بورس و ارکان بازار سرمایه شأنی جز خدمتگزاری برای خود قائل نیستند و تلاش می‌کنند که بازار سرمایه از آرامش و قواعد خوبی برای هدایت و راهبری برخوردار باشد.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  ترامپ بزرگ‌ترین جزیره جهان را می‌خرد

  بی‌بی‌سی : روزنامه وال‌استریت‌ژورنال به نقل از منابعی در درون کاخ سفید گزارش کرد که رئیس‌جمهوری آمریکا قصد کرده گرینلند را بخرد. این بزرگ‌ترین جزیره جهان، قلمرو دانمارک است که به‌صورت خودمختار اداره می‌شود. دو منبع مطلع از درون کاخ سفید به این روزنامه آمریکایی گفته‌اند ترامپ در گفت‌وگو با دستیارانش این سوال را مطرح کرده که چطور می‌توانند گرینلند را بخرند و خیلی با دقت به صحبت‌ها و دلایل موافقان و مخالفان گوش می‌دهد. آنها حتی گفته‌اند که ترامپ با وکیل کاخ سفید هم درباره این خرید و موانع بر سر راه آن صحبت کرده است. گرینلند بخشی از قاره آمریکا به حساب می‌آید اما از قرن نوزدهم به این سو مستعمره دانمارک بوده و کم و بیش اروپایی است.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  تولید شیشه ظروف بسته‌بندی جنوب کشور در پاسارگاد

  محمد صداقت دنیای‌اقتصاد – شیراز : با سرمایه‌گذاری اولیه ۳۶۰ میلیارد تومانی بخش خصوصی، بزرگ‌ترین کارخانه تولید شیشه ظروف بسته‌بندی جنوب کشور در شهرستان پاسارگاد احداث می‌شود. صادق فلاحی با بیان این مطلب و با اشاره به اینکه عملیات اجرایی این طرح به زودی آغاز می‌شود، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه جنوب کشور بدون کارخانه تولید شیشه بلور و انوع بطری است، قطعا این طرح به‌عنوان یک تولید تاثیرگذار هم در ایجاد اشتغال و هم تولید ثروت نقش آفرینی خواهد کرد. وی اظهار کرد: ساخت و ساز این کارخانه بزرگ در جنوب کشور علاوه بر تامین نیاز شیشه کارخانه‌های شور و ترشی استان و استان‌های دیگر، تامین‌کننده شیشه و بسته‌بندی استاندارد برای صادرات به کشورهای حوزه خلیج‌فارس خواهد بود. فلاحی برگشت سرمایه اصلی را به مدت ۴ سال اعلام کرد و افزود: ایجاد این کارخانه، برای ۳۰۰ نفر اشتغال‌زایی دارد.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  ترامپ از تصمیم نتانیاهو برای عدم صدور ویزا به دو نماینده جنجالی کنگره حمایت کرد

  بدعت جدید در سیاست آمریکا

  دنیای اقتصاد : درحالی‌که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم اسرائیل روز پنج‌شنبه اعلام کرد که دو تن از نمایندگان دموکرات، یعنی ایلهان عمر، نماینده سومالیایی‌تبار مجلس نمایندگان و رشیده طالب نماینده فلسطینی‌تبار حق ورود به سرزمین‌های اشغالی ندارند، روز جمعه این رژیم اعلام کرد که به رشیده طالب ویزا داده است. به گزارش سی‌ان‌ان، در خبری مقامات اسرائیلی تصریح کردند که به رشیده طالب به‌دلیل حمایت‌های بشردوستانه اجازه ورود به سرزمین‌های اشغالی داده شده است. او به‌موجب این سفر می‌تواند با خانواده خود دیدار کند اما محدودیت‌هایی هم برای وی در نظر گرفته شده است.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  پرفروش‌ترین گوشی‌های اروپا معرفی شدند

  ایسنا : آمارها نشان می‌دهد که گوشی هوشمند گلکسی A۵۰ سامسونگ در صدر فهرست پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین مدل موبایل‌های فروخته شده در سه ماه دوم سال ۲۰۱۹ میلادی در اروپا قرار گرفته است. براساس آمارها و گزارش‌های منتشر شده از سوی موسسه تحقیقاتی کانالیز، به‌نظر می‌رسد عنوان پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین گوشی هوشمند در کشورهای اروپایی این بار به جای یک گوشی پرچمدار به یک گوشی هوشمند میان‌رده ولی جدید و با قابلیت‌های منحصربه‌فرد و قیمت بسیار مقرون به صرفه تعلق گرفته است.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  با بررسی تحولات سیستم برق در انگلستان تشریح شد

  کاستی‌های صنعت برق ایران

  دنیای اقتصاد : صنعت برق در انگلستان از لحاظ تعداد مشترکان و ظرفیت نصب‌شده مشابهت‌ زیادی با صنعت برق ایران دارد. به‌علاوه، روند طی شده در سازمان مدیریتی صنعت برق بریتانیا پیش از تجدید ساختار به سازمان مدیریتی صنعت برق ایران بسیار نزدیک بوده و از این‌رو این کشور به‌عنوان یکی از کشورهای پیشرو در مطالعات تجدید ساختار صنعت برق در ایران مورد توجه قرار گرفته است.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  هجدهمین جشن انجمن منتقدان و نویسندگان تئاتر برگزار شد

  تجلیل از سه سپیدموی صحنه

  دنیای اقتصاد : انجمن منتقدان و نویسندگان تئاتر ایران برترین‌های سال گذشته را معرفی و تقدیر کرد. این دوره از اهدای جوایز انجمن که هجدهمین دوره آن است، عصر روز پنج‌شنبه در سالن کیارستمی بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد. اجرای مراسم طبق روال بیشتر این سال‌ها برعهده فرزاد حسنی بود و یک گروه موسیقی به نام «وینه» اجرای زنده موسیقی در بخش‌های مختلف را بر عهده داشت. در ابتدای این جشن، نشان مسوولیت اجتماعی کشور به نمایش‌های «الیور توئیست» اسماعیل فیروزی و «رستم و سهراب» میرکمال میرنصیری اهدا شد.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  گزارش WTO از ضعف تجارت جهان حکایت دارد

  ترامپ کوتاه آمد، چین نه

  دنیای اقتصاد : هر چند دونالد ترامپ از تصمیم خود برای اعمال تعرفه بر ۳۰۰ میلیارد دلار از محصولات چینی‌ کوتاه‌ آمده و افزایش تعرفه بخشی از آن را به تعویق انداخته است، پکن اما در قبال این اقدام تاکنون هیچ امتیاز تجاری به واشنگتن ارائه نکرده است. روز چهارشنبه مقامات ارشد دولت آمریکا با اعلام این خبر مدعی شدند مذاکرات تجاری با چین برای هر اختلافات دو کشور همچنان ادامه دارد و بازارها باید تا نتیجه دادن این مذاکرات صبور باشند.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  از سوی معاون طرح و برنامه وزارت «صمت» اعلام شد

  سه نیاز پنهان اقتصاد ایران

  دنیای اقتصاد : ارزیابی مشکلات درون‌بنگاهی حکایت از آن دارد که عمده مشکل تولید به سمت کمبود نقدینگی و تامین سرمایه درگردش واحدها متمرکز است، این در حالی است که تولیدکنندگان معتقدند بنگاه‌های تولیدی با سه نیاز اصلی دست به‌گریبان هستند که در این خصوص می‌توان به «محصولاتی اشاره کرد که امکان ساخت آنها در کشور وجود دارد اما شناسایی نشده‌اند»، « نیاز دوم در برگیرنده کالاهایی است که در کشور تولید نمی‌شوند اما امکان تولید مشابه آنها در کشور وجود دارد»،‌ «گروه سوم نیز مربوط به کالاهایی می‌شود که نه در کشور تولید می‌شوند و نه دانش آن در کشور وجود دارد.»

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  بازار پت یا همان ماده اولیه تولید بطری‌های پلاستیکی آرام گرفت

  رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی ایران گفت: اقدامات موثر وزارت صمت و کاهش تولید، منجر به کاهش التهاب در بازار ماده اولیه تولید بطری‌های پلاستیکی شده است. پیمان فروهر در گفت‌وگو با «ایسنا» اظهار کرد: در سال‌جاری گروه‌هایی که با عناصر نفوذی در بعضی از سازمان‌ها به‌صورت سیستماتیک تخلف می‌کردند، از بازار پت (ماده اولیه تولید انواع بطری‌های پلاستیکی) حذف شدند و اصلاحاتی نیز در سامانه بهین‌یاب انجام شد که این اقدامات منجر به آرامش نسبی در بازار پت شده است.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  اجرای طرح ارتقای سلامت محیط شهری توسط شهرداری گرگان

  دنیای اقتصاد – گرگان : سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری گرگان از اجرای طرح ارتقای سلامت محیط شهری توسط شهرداری گرگان خبر داد.موسی‌الرضا صفری اظهار کرد: در این طرح پاکسازی، شست‌وشو، گندزدایی و لایروبی تمامی کانال‌ها و انهار سطح شهر، طعمه‌گذاری و مبارزه با حیوانات موذی و ناقل بیماری، آهک پاشی تمام کانال‌های روباز و سرپوشیده محلات سطح شهر انجام خواهد شد.وی تصریح کرد: همچنین کنترل جمعیت سگ‌های ولگرد، نظافت حاشیه رودخانه‌ها و تفرجگاه‌ها، تجهیز و رفع نواقص سرویس‌های بهداشتی معابر عمومی و بوستان‌ها، رسیدگی به وضعیت آبخوری‌ها در محورهای گردشگری شهر و جمع‌آوری خاک و نخاله‌های حاشیه شهر نیز از برنامه‌های این طرح است.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  جشنواره «شادستان» در منطقه ۲۱ تهران

  سیدرضا جمشیدی دنیای اقتصاد – غرب استان تهران : معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۲۱ از برگزاری «جشنواره بزرگ تابستانی شادستان» به‌منظور تحقق شعار «تهران شهری برای همه»؛ با محوریت محله‌های ۱۳گانه ورودی غربی پایتخت همزمان با خجسته اعیاد قربان تا غدیر و دهه ولایت در این منطقه خبر داد. حسین معینی کربکندی گفت: «جشنواره بزرگ تابستانی شادستان» با شعار «تابستانی برای همه» به همت اداره فرهنگی این معاونت تا ۲۸مرداد از ساعت ۱۹ تا ۲۱ در بوستان نیلوفر میزبان شهروندان است. معینی در ادامه با اشاره به برنامه‌های متنوع این جشنواره افزود: برپایی استیج، گریم کودک، نمایش طنز عروسکی، استندآپ کمدی، موسیقی زنده و سنتی، تقلید صدا و اجرای نمایش‌های کودکانه از برنامه‌های گنجانده شده در این جشنواره است. وی در همین راستا تصریح کرد: این برنامه‌ها با رویکردهای اخلاق مداری، محله‌گرایی، خانواده محوری، توجه به گروه‌های اجتماعی و مشارکت جویی در فعالیت‌ها به‌منظور توسعه آگاهی و تقویت ظرفیت‌های اجتماعی شهر، مبتنی‌بر فرهنگ اصیل ایرانی و موازین غنی اسلامی و توسعه تفریحات سالم در شهر برگزار می‌شود.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  واگذاری طرح تفکیک زباله از مبدأ در گرگان مصوب شد

  دنیای اقتصاد - گرگان : واگذاری اجرای طرح تفکیک پسماند خشک از مبدأ به سازمان مدیریت پسماند طی یکصد و هفتاد و دومین جلسه رسمی و علنی شورای شهر گرگان به تصویب رسید.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  در حضور سرپرست سازمان توسعه تجارت مطرح شد

  لیست تنگناهای تولید در خراسان رضوی

  زهرا صفدری دنیای اقتصاد – مشهد : دومین جلسه کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی خراسان رضوی با حضور رئیس سازمان توسعه تجارت و رئیس اتاق ایران برگزار شد و گرفتاری‌ها و مشکلات این روزهای بخش تجارت به‌ویژه در حوزه صادرات به شرق کشور مورد بررسی قرار گرفت.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  افزایش ۱۵ درصدی تولیدات پتروشیمی جم

  دنیای اقتصاد – بوشهر : با اجرای طرح توسعه (Revamp) کوره ۱۰۶ الفین و تست ۹۰ روزه، افزایش ظرفیت ۱۵ درصدی خوراک گاز و مایع در پتروشیمی جم عملی شد.