همه‌ی خبرهای امروز
 • هادی چوپان: ۸۰۰ میلیون تومان بدهکارم! ۱۳۹۸-۰۶-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  هادی چوپان: ۸۰۰ میلیون تومان بدهکارم!

 • نعمت‌زاده در دادگاه ۱۳۹۸-۰۶-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  نعمت‌زاده در دادگاه

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۵ ۰۰:۰۰ [وزارت امور اقتصادی و دارایی]

  طی حکمی از سوی وزیر اقتصاد:

  رییس كمیسیون دایمی پژوهشكده امور اقتصادی منصوب شد

  طی حکمی از سوی وزیر امور اقتصادی و دارایی معاون توسعه مدیریت و منابع این وزارتخانه به عنوان رییس کمیسیون دایمی پژوهشکده امور اقتصادی منصوب شد.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۵ ۰۰:۰۰ [وزارت امور اقتصادی و دارایی]

  طی احکام جداگانه ای از سوی معاون نظارت مالی و خزانه دار کل کشور صورت گرفت

  انتصاب معاونان ذیحساب سه دستگاه اجرایی

  طی احکام جداگانه ای از سوی معاون نظارت مالی و خزانه دار کل کشور، معاونان ذیحساب و مدیر کل امور مالی مرکز آمار ایران، سازمان آموزش فنی و حرفه ای و سازمان نقشه برداری کشور منصوب شدند.

 • مرور برنامه ها و سیاست های وزارت کشور در حوزه منابع انسانی در نشست روشن ضمیر با مدیران کل امور اداری و مالی و کارشناسان اداره کل توسعه منابع انسانی استانداری ها ۱۳۹۸-۰۶-۲۵ ۰۰:۰۰ [وزارت کشور]

  مرور برنامه ها و سیاست های وزارت کشور در حوزه منابع انسانی در نشست روشن ضمیر با مدیران کل امور اداری و مالی و کارشناسان اداره کل توسعه منابع انسانی استانداری ها

  روشن ضمیر: در راستای هماهنگی و ایجاد وحدت رویه در اجرای برنامه‌ها و سیاست‌های وزارت کشور در حوزه وظایف منابع انسانی تقویم زمانبندی حضور استانها تنظیم و روزانه دو استان دعوت می شوند.

 • بزرگترین تولید کننده کاغذ سنگی در اردبیل ایجاد می شود ۱۳۹۸-۰۶-۲۵ ۰۰:۰۰ [وزارت کشور]

  استاندار اردبیل:

  بزرگترین تولید کننده کاغذ سنگی در اردبیل ایجاد می شود

  استاندار اردبیل گفت: بزرگترین واحد تولیدی کاغذ سنگی که بدون استفاده از درخت و آلودگی زیست محیطی سالانه ۱۲۰هزار تن انواع کاغذ که مواد اولیه آن از سنگ است در اردبیل ایجاد می شود.

 • سخنگوی دولت: دیدار روسای جمهوری ایران و امریکا با وجود تحریم‌ها امکان ندارد ۱۳۹۸-۰۶-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  سخنگوی دولت: دیدار روسای جمهوری ایران و امریکا با وجود تحریم‌ها امکان ندارد

 • ساعتی که یوگا را آموزش می‌دهد ۱۳۹۸-۰۶-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  ساعتی که یوگا را آموزش می‌دهد

 • # شبنم_نعمت_زاده ۱۳۹۸-۰۶-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  # شبنم_نعمت_زاده

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای اقتصاد]

  بازار - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای اقتصاد]

  تاکسیرانی‌ به دنبال نوسازی ۱۳ هزار ون

  ایسنا : مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در نظر دارد با مشارکت تولیدکنندگان داخلی نسبت به نوسازی ۱۳هزار دستگاه ون‌ فرسوده موجود در سامانه تاکسیرانی شهری کشور اقدام کند.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای اقتصاد]

  رئیس هیات‌مدیره نوکیا از آموخته‌های تلخ این شرکت می‌گوید:

  ۴ پیامد زهرآگین موفقیت

  مترجم: مهدی نیکوئی منبع: European Business Review : تمام شرکت‌ها اشتباه می‌کنند اما موفقیت (به ویژه موفقیت‌های بزرگ) ممکن است چشم آنها را برای دیدن اشتباهات کور کند و زمانی به خود آیند که بسیار دیر شده است. ریستو سیلاسما (Risto Siilasmaa)، رئیس هیات‌مدیره نوکیا از درس‌های تلخی که این شرکت آموخته، سخن می‌گوید. درس‌هایی که در سال ۲۰۱۲ آنها را تا یک‌قدمی مرگ پیش برد. او از این موضوع سخن می‌گوید که چگونه می‌توان پیامدهای زهرآگین موفقیت را شناسایی کرد و مانع از آنها شد.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای اقتصاد]

  جایگاه ایران در عرصه جهانی

  امیرحسین چیت ساززاده /پژوهشگر اقتصادی انجمن دیاران پس از بررسی بازار جهانی دانشجویان بین‌المللی سوالی که پیش می‌آید این است که ایران چه جایگاهی در این بازار دارد و برنامه‌های توسعه کشور چه افقی را در این زمینه برای سیاست‌گذاران آموزش عالی ترسیم کرده است. در این بخش به بررسی آماری دانشجویان بین‌المللی شاغل به تحصیل در ایران خواهیم پرداخت. در این زمینه توجه به نکاتی حائز اهمیت است. در ابتدا باید توجه کرد که اطلاعات ثبت‌شده در مورد تعداد دانشجویان بین‌المللی شاغل به تحصیل در ایران در داده‌های یونسکو مربوط به سال ۲۰۱۶ بوده و برابر با ۱۸۶۹۸ نفر است و اطلاعات سال‌های بعد در سایت یونسکو موجود نیست. بنابراین استنادات مربوط به سال‌های اخیر فقط براساس مصاحبه‌های مدیران وزارت علوم با رسانه‌ها است. علاوه‌بر این باید توجه کرد که آمار دانشجویان بین‌المللی در ایران حاوی تناقضاتی است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای اقتصاد]

  صعود چینی‌ها؛ سقوط آمریکایی‌ها

  حمیدرضا رضایی/ پژوهشگر اقتصادی جذب دانشجو از سایر کشورها و حضور دانشجویان یک کشور در کشورهای دیگر دستاوردهای عمده‌ای دارد که مهم‌ترین آنها عبارتند از جذب درآمدهای ارزی از طریق شهریه‌ دانشجویان و هزینه زندگی آنان، گسترش ارتباطات فرهنگی بین کشورها و معرفی توانمندی‌های کشور میزبان در حوزه‌های مختلف به اقشار نخبه سایر ملل و در نهایت زمینه‌سازی برای تبادلات علمی و تکنولوژیک در افق بلندمدت. این یادداشت به بررسی وضعیت بازار دانشجویان بین‌المللی در سطح جهان می‌پردازد.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای اقتصاد]

  جایزه امی به آهنگساز ایرانی رسید

  ایرنا : رامین جوادی، آهنگساز آلمانی ایرانی‌تبار، برنده جایزه بهترین آهنگساز سریال در بخش هنرهای خلاق جایزه امی برای آهنگسازی سریال « تاج و تخت» شد.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای اقتصاد]

  کوتاه از فرهنگ‌وهنر - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای اقتصاد]

  پرسش امروز

  مقاصد تحصیلی دانشجویان خارجی

  الزامات و مقتضیات دنیای جدید و آمارهایی که در این راستا به دست می آید، می‌گوید اگر به آزادی در ابعاد مختلف آن اعتقادی ندارید، حتی نباید درباره رشد اقتصادی رویاپردازی کنید چه برسد به اینکه بخواهید رشد اقتصادی بالا را هدف‌گذاری کنید. فریدمن ادغام شتابان بازارها، دولت-ملت‌ها و تکنولوژی را جهانی‌شدن نامید و آنهایی را که از این قافله جا می‌مانند یا دلشان با آن همراه نیست، بازندگان آینده نام نهاد. یکی از مهم‌ترین مبانی توسعه اقتصادی موضوع آموزش است که در کنار بهداشت نقش بی بدیلی را ایفا می‌کند.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای اقتصاد]

  آمار روزانه بازار سهام - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای اقتصاد]

  اولین‌های بورس - ۱۳۹۸/۰۶/۲۶

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای اقتصاد]

  هجو سینمایی هیتلر مورد توجه قرار گرفت

  صف‌آرایی مدعیان اسکار در تورنتو

  دنیای اقتصاد : در چهل و چهارمین دوره جشنواره فیلم تورنتو فیلم «جوجو خرگوش» به کارگردانی تایکا وایتیتی کارگردان و بازیگر نیوزیلندی که خود او در آن نقش آدولف هیتلر را بازی کرده است، با دریافت جایزه فیلم برگزیده تماشاگران یا جایزه انتخاب مردم به جمع مدعیان جوایز اسکار امسال اضافه شد. داستان این کمدی آمریکایی در دوران جنگ جهانی دوم روی می‌دهد و درباره یک پسر تنهای آلمانی به نام جوجو (با بازی رومن گریفین دیویس) است که دوستانش به او لقب خرگوش داده‌اند. نگاه جوجو به دنیا زمانی کاملا تغییر می‌کند که متوجه می‌شود مادرش رزی (اسکارلت جوهانسون) یک دختر جوان یهودی (توماسین مکنزی) را در اتاق کوچک زیر شیروانی خانه‌شان پنهان کرده است. جوجو باید با کمک دوست خیالی خود که شکلی ابلهانه از آدولف هیتلر است با ملی‌گرایی کورکورانه خود مقابله کند. فیلم آمریکایی «داستان ازدواج» به کارگردانی نوا بومباک و فیلم کره‌ای «انگل» ساخته بونگ جون هو به ترتیب انتخاب‌های دوم و سوم تماشاگران جشنواره تورنتو بودند که مهم‌ترین و بزرگ‌ترین جشنواره سینمایی در آمریکای شمالی است.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای اقتصاد]

  قانون ۹۰ به ۱۰ برای دربی قطعی شد

  ایسنا : بعد از برگزاری جلسه مدیران دو باشگاه استقلال و پرسپولیس و مسوولان سازمان لیگ اجرای قانون ۹۰ به ۱۰ در دربی پایتخت قطعی شد. دیروز نشستی بین فتحی، انصاری‌فرد، بهاروند، فتاحی و کریمی رئیس شرکت توسعه و تجهیز در سازمان لیگ برگزار و طی آن مقرر شد قانون ۹۰ به ۱۰ برای حضور تماشاگران استقلال و پرسپولیس در مسابقه رفت دو تیم اجرایی شود. در این نشست مقرر شد باشگاه استقلال سامانه‌ای را ایجاد کند که بتواند برای بلیت‌فروشی هوادارانش شرایط را فراهم کند. قرار است در این سامانه فقط هواداران تیم استقلال ثبت‌نام کنند که آنها بتوانند ۹۰ درصد ورزشگاه آزادی را در بازی روز یکشنبه آینده دو تیم در اختیار داشته باشند.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای اقتصاد]

  بازسازی و نوسازی ۱۸۰۰ کلاس درس در مناطق محروم

  گروه بنگاه‌ها : بنیاد مستضعفان ۱۸۰۰ کلاس درس را در ۱۴ استان محروم کشور و در ۴ منطقه هدف را تا پایان سال ۱۴۰۱ نوسازی و مقاوم‌سازی می‌کند. به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی بنیاد مستضعفان، بنیاد مستضعفان طی تفاهم‌نامه‌ای با سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور ۱۰۰۰ کلاس درس خشتی، گلی، سنگی و چوبی در ۱۴ استان کمتر توسعه یافته کشور را نوسازی می‌کند. همچنین ۸۰۲ کلاس درس را در استان تهران و شهرستان‌های قلعه گنج، چالدران، لنده و گرمی نوسازی و مقاوم‌سازی می‌شوند. در این زمینه برنامه‌ریزی برای نوسازی و مقاوم‌سازی مدارس در سایر مناطق هدف نیز در دستور کار این بنیاد قرار دارد. بهزاد مایلی، معاون امور فنی و مهندسی بنیاد علوی درخصوص پیشرفت این طرح در کشور گفت: تاکنون عملیات اجرایی ۸۴۵کلاس درس آغاز شده که احداث آنها از پیشرفت بسیار خوبی برخوردار است و ۳۲۰ کلاس درس تاکنون تحویل شده است. تمام ۹۵۷ کلاس باقی‌مانده نیز طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته طبق جدول زمانبندی مشخص تا پایان سال ۱۴۰۱ تحویل بهره‌برداران می‌شود.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای اقتصاد]

  چرا «ستایش» پیر نشد؟

  تهیه‌کننده سریال «ستایش» درباره انتقاداتی که در فضای مجازی نسبت به گریم نرگس محمدی بازیگر این سریال همزمان با آغاز پخش فصل سوم مطرح شده است، توضیحاتی ارائه کرد. آرمان زرین‌کوب گفت: ما در سریال «ستایش۱» با یک زن ۲۰ ساله روبه‌رو بودیم و در فصل دوم با یک زن ۴۰ ساله و حالا در فصل سوم که این شب‌ها روی آنتن شبکه سه می‌رود شاید در روند داستانی تنها چند ماه از فصل دوم گذشته باشد و اگر به اطراف خود نگاه کنید خانم ۴۰ ساله پیر نیست که بخواهیم او را پیر کنیم و به‌صورتش چروک اضافه کنیم.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای اقتصاد]

  آثار معروف نقاشان مدرن حراج می‌شود

  قرن بیستمی‌ها زیر چکش کریستیز

  دنیای اقتصاد : حراجی معروف کریستیز برخی از مهم‌ترین آثار هنری قرن بیستم را در پاریس به حراج می‌گذارد. اهمیت این حراج از آن روست که بسیاری از آثار برای نخستین بار در یک حراجی عرضه می‌شوند. اما این همه ماجرا نیست. قیمت‌گذاری این آثار با توجه به اینکه مربوط به برخی از مهم‌ترین آثار و نقاشان قرن بیستم است نیز اهمیت بسیار بالایی دارد. در واقع این حراج بضاعت عرضه و قیمت‌گذاری مهم‌ترین آثار هنری قرن بیستم را برای بازار خریداران این آثار رونمایی می‌کند. اما نکته جالب این است که گران‌ترین تابلو این دوره از حراجی نیز با رکوردداران جدول گران‌ترین آثار هنری تجسمی فاصله نجومی دارد.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای اقتصاد]

  فجرسپاسی دوباره جان می‌گیرد

  ورزش سه : فجرسپاسی این فصل شروع خوبی در رقابت‌های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه‌های کشور داشته است. فجرسپاسی این هفته در دربی شیراز قشقایی را برد و شمار گل‌های خود را به عدد ۱۱ رساند. ۱۲ امتیاز حاصل تلاش این تیم در ۵ هفته سپری شده بوده و به لطف این امتیازات در صدر جدول رقابت‌های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه‌های کشور قرار دارد. از سویی فجر سپاسی با ۱۱ گل زده بهترین تیم تهاجمی لیگ یک تا هفته پنجم به‌شمار می‌رود و این نشان می‌دهد فجر جان تازه‌ای گرفته است و برای بازگشت به روزهای خوبش در فوتبال ایران عطش فراوانی دارد.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای اقتصاد]

  افزایش سهمیه ایران در آسیا

  دنیای اقتصاد : به‌دلیل ضعف باشگاه‌های فوتبال ایران درمسابقات لیگ قهرمانان آسیا درچند سال گذشته، سهمیه کشورمان در این مسابقات با کاهش مواجه شده بود. درحالی‌که تا حدود ۵ سال پیش چهار تیم از ایران به‌صورت مستقیم درلیگ قهرمانان آسیا بازی می‌کردند، اما با توجه به حذف پیاپی تیم‌ها، سهمیه ایران از این میزان ابتدا به ۳+۱ و سپس به ۲+۲ کاهش پیدا کرد.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای اقتصاد]

  بدبیاری‌های استقلال، قبل از دربی کامل شد

  وضعیت اضطراری استراماچونی

  دنیای‌اقتصاد : بعد از انجام قرعه‌کشی لیگ نوزدهم، شاید حتی بدبین‌ترین هوادار استقلال هم نمی‌توانست حدس بزند تیمش از سه بازی اول برابر ماشین‌سازی، فولاد و نفت مسجدسلیمان فقط دو امتیاز بگیرد، اما این اتفاق رخ داد. همه از قرعه آسان آبی‌ها حرف می‌زدند، با این حال یکشنبه‌شب سه‌گانه ناکامی استراماچونی و یارانش در جنوب کشور تکمیل شد.

 • پوتین: برجام هنوز زنده است و جایگزین ندارد ۱۳۹۸-۰۶-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه رسالت]

  پوتین: برجام هنوز زنده است و جایگزین ندارد

  رئیس‌جمهور روسیه بعد از دیدار با همتایان ایرانی و ترکیه‌ای خود گفت که برجام زنده است و جایگزینی ندارد.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۵ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای اقتصاد]

  برای رفع مشکل کمبود نقدینگی انجام شد

  تخصیص اعتبار به صنایع خوزستان

  محمد علاف‌پور دنیای اقتصاد – اهواز : سرپرست معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خوزستان گفت: یک هزار و ۵۸۰میلیاردریال تسهیلات از ابتدای امسال تاکنون به ۴۰واحد تولیدی در قالب طرح رونق تولید پرداخت شد و پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی دارای مشکل همچنان ادامه دارد.