همه‌ی خبرهای امروز
 • ارز تک نرخی قابليت اجرایی ندارد ۱۳۹۸-۰۶-۲۳ ۰۰:۰۰ [روزنامه صبح‌اقتصاد]

  ارز تک نرخی قابليت اجرایی ندارد

  آقاي حميد رضا نقاشيان چهره شناخته شده در حوزه هاي سياسي و اقتصادي در 30 سال گذشته و با سابقه فعاليتهاي نظامي در زمان دفاع مقدس است که چند سالي است بعد از بازنشستگي به فعاليتهاي فرهنگي روي آورده است.

 • آب نذری؛ نان قرضی‌ ۱۳۹۸-۰۶-۲۳ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  گزارش «ایران» از وضعیت خشکسالی در مناطق ‌محروم سیستان و بلوچستان

  آب نذری؛ نان قرضی‌

 • مردی که هیچ کاری نمی‌کرد ۱۳۹۸-۰۶-۲۳ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  مردی که هیچ کاری نمی‌کرد

 • رستاخیز، قربانـی شد ۱۳۹۸-۰۶-۲۳ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  رستاخیز، قربانـی شد

 • تشویق کودک به مسواک زدن با فناوری ۱۳۹۸-۰۶-۲۳ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  تشویق کودک به مسواک زدن با فناوری

 • وزیر کشور شامگاه شنبه مشهد را به مقصد تهران ترک کرد ۱۳۹۸-۰۶-۲۳ ۰۰:۰۰ [وزارت کشور]

  وزیر کشور شامگاه شنبه مشهد را به مقصد تهران ترک کرد

  وزیر کشور در پایان سفر یک روزه خود به مشهد شامگاه شنبه با بدرقه استاندار خراسان رضوی این شهر را به مقصد تهران ترک کرد.

 • فروغ دیپلماسی غروب تندروی ۱۳۹۸-۰۶-۲۳ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  گزارش تحلیلی «ایران» از دستاوردهای دیپلماسی تهران در انزوای گروه «بی»

  فروغ دیپلماسی غروب تندروی

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۳ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  تصویب فله‌ای در پارلمان

  محسن جلال‌پور/ رئیس سابق اتاق ایران قانون تجارت ایران که بیش از ۸۵ سال از تدوین آن می‌گذرد و امروز دیگر پاسخگوی نیازهای روز اقتصاد کشور نیست، حدود ۱۴ سال است که در انتظار تدوین نسخه جدید خود به مجلس و شورای نگهبان چشم دوخته است. از همان روزهای نخست که وارد اتاق بازرگانی شدم، بحث قانون تجارت در کشور مطرح بود. فعالان بخش‌خصوصی ضمن اینکه همواره اعتقاد داشتند قانون تجارت به اصلاح و بازنگری نیاز دارد و باید در قالب یک قانون جامع پی‌ریزی شود، همیشه براین باور بودند که این قانون باید در چارچوب یک کار کاملا کارشناسی، علمی و تجربی تدوین شود.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۳ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  ترویج اسناد غیررسمی در قراردادها

  یلدا راهدار / نایب رئیس سازمان ملی کارآفرینی قانون تجارت ایران در سال ۱۳۱۱ به تصویب رسیده و از آن زمان تاکنون به‌رغم تغییر و تحولات در عرصه بازرگانی بین‌المللی، همچنان بدون تغییر مانده است. در این میان بخش‌خصوصی به‌عنوان مهم‌ترین بازیگر این قانون، سال‌ها خواهان بازنگری اساسی در این قانون بوده است. اولین لایحه اصلاح قانون تجارت در سال ۱۳۸۴ تقدیم مجلس شد و در سال ۱۳۹۰ در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تصویب شده و به شورای نگهبان ارسال شد.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۳ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  غایب بزرگ‌تدوین لایحه

  دکتر حسین سلاح‌ورزی/ نایب رئیس اتاق ایران چرا دولت دوازدهم به‌رغم شعارهای محترمانه‌ای که برای بخش خصوصی سر داده و می‌دهد، در عمل با بی‌احترامی فزاینده این بخش را همراه کرده است و به‌‌گونه‌ای رفتار می‌کند که گویا در برابر نیروی در اختیار خودش نیروی کارشناسی دیگری وجود ندارد؟

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۳ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  رویکرد سیستماتیک در قواعد بازی

  افروز بهرامی/ رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران قانون تجارت یکی از قدیمی‌ترین قوانین مادر کشور است که اگرچه در سال ۱۳۱۱ تدوین شده، اما کماکان معتبر بوده و از مهم‌ترین قوانین تاثیرگذار در حوزه اقتصاد کشور است.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۳ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  اولین‌های بورس - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۳ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  انتشار ندای وطن

  ۲۳ شهریور ۱۲۸۷ روزنامه ندای وطن با مدیریت مجدالاسلام کرمانی در تهران انتشار یافت. ندای وطن در شمارگان سه هزار نسخه و در روز جمعه توزیع می‌شد. هزینه اشتراک سالانه این نشریه که از جنبش مشروطه‌خواهی حمایت می‌کرد ۲۵ قران بود. مجدالاسلام در زمان صدارت عین‌‌الدوله به همراه میرزا حسن رشدیه و میرزا آقا اصفهانی به کلات نادری تبعید شد تا اینکه در زمان صدارت مشیرالدوله، به تهران بازگشت. او همچنین مدیر نشریات «کشکول» و «محاکمات» بود.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۳ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  زلزله طبس، ویرانی و آمار متناقض

  ۲۵ شهریورماه ۱۳۵۷ یکی از مهیب‌ترین زلزله‌های تاریخ معاصر در طبس رخ داد که باعث ویرانی کامل این شهر چهارهزار ساله شد. این زلزله در بحبوحه انقلاب اسلامی و حدود یک هفته پس از واقعه ۱۷ شهریور در تهران اتفاق افتاد؛ از این‌رو چندان مورد توجه رسانه‌ها قرار نگرفت، چراکه فضای کشور، سیاسی بود. در اثر این زلزله ۳۰ آبادی خراب و به ۱۰۰ آبادی دیگر خسارت وارد شد. این زلزله ۲۵هزار نفر را به کام مرگ کشاند؛ آن ‌هم در شهرستانی که حدود ۳۵هزار نفر جمعیت داشت. اگر چه در مورد اغلب زلزله‌های بزرگ کشور آمار دقیقی از تعداد کشته شده‌ها در دست نیست ولی از نکات قابل‌توجه در مورد زلزله طبس، اختلاف فاحش آمار موجود از تعداد جان‌باختگان این زلزله است. به‌گونه‌ای‌که مرکز آمار ایران در مهر۱۳۵۷ تعداد این کشته‌ها را ۶۳۶۳ نفر اعلام کرد که این تعداد شامل ۳ هزار و ۶۶۲ نفر در شهر طبس و ۲ هزار و ۷۰۱ نفر در روستاهای اطراف بودند، اما با توجه به جو هیجان‌زده پس از زلزله، امکان ثبت دقیق تعداد کشته‌ها وجود نداشت به‌طوری‌که بنابر گفته برخی کارشناسان، تعداد تلفات زمین‌لرزه طبس حدود ۱۲ هزار نفر بوده است.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۳ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  زن انقلابی دوران مشروطه

  زینب پاشا را یکی از اسطوره‌های تاریخ این مرز و بوم دانسته‌اند. در بررسی نقش زنان در طول تاریخ ایران، زینب پاشا را می‌توان یکی از نمونه‌های بسیار شاخص و تاثیرگذار این نوع حرکت‌ها و جنبش‌ها به‌شمار آورد. این شیرزن قهرمان در دوره‌ای از تاریخ ایران و آذربایجان عصیان کرده و حماسه‌ها آفریده که در آن دوره محدودیت‌های بسیاری بر حضور زنان در فعالیت‌های سیاسی – اجتماعی حکمفرما بوده است، بنابراین جنبشی که این شیرزن قهرمان با برخی یارانش که از زنان زحمتکش و مبارز تبریز بودند، آفریده، در نوع خود بی‌نظیر بوده و از نظر تاریخی اهمیت بسزایی در تاریخ ایران و حتی مشرق‌زمین دارد.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۳ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  در گفت‌وگوی «دنیای‌اقتصاد» با یک پژوهشگر تاریخ بررسی شد

  مقاومت سنت در برابر مشروطیت

  دنیای اقتصاد : ثریا عباسی قیداری، دانش‌آموخته دکترای تاریخ معاصر و محقق و پژوهشگر است. با او درباره کمیسیون‌های تخصصی مجلس اول شورای ملی گفت‌وگویی انجام داده‌ایم که از نظرتان می‌گذرد:

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۳ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  «پدرخوانده» روی آنتن شبکه ۴

  فیلم سینمایی «پدرخوانده۱» به کارگردانی فرانسیس فوردکاپولا، فردا دوشنبه در برنامه «فیلم‌خانه» شبکه ۴ به نمایش در می‌آید. «پدرخوانده» داستـان یک خانواده مافیایی بین سال‌های ۱۹۴۵ تا۱۹۵۵ است که طی آن دون کورلئونه بعد از ردکردن پیشنهاد یکی ازایادی خانواده مافیایی درواردشدن به تجارت مواد مخدرموردسوء قصد نافرجامی قرار می‌گیرد و به دنبال آن پسربزرگ‌تر او درصدد انتقام از عاملین سوءقصد برمی‌آید.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۳ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  کمک ۱۸ میلیون دلاری خالق «هری‌پاتر» به مرکز پزشکی

  ایبنا : جی. کی. رولینگ، نویسنده مجموعه «هری پاتر» در اقدامی خیرخواهانه ۱۸ میلیون و هشتصد دلار به مرکز مربوط به سلامتی اهدا کرد تا بتوانند تحقیق بیشتری درباره درمان بیماری ام اس انجام دهند.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۳ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  کوتاه از فرهنگ‌وهنر - ۱۳۹۸/۰۶/۲۴

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۳ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  بزرگداشت پنجاهمین سالگرد درگذشت جلال آل‌احمد

  ایسنا : همزمان با پنجاهمین سالگرد درگذشت زنده‌یاد جلال آل‌احمد، فردا دوشنبه مراسم بزرگداشتی برای او و یادی از سیمین دانشور برگزار می‌شود.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۳ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  دربی برگشت؛ پنج‌شنبه ۱۷ بهمن

  سایت سازمان لیگ : قرار است دربی رفت فوتبال ایران روز یکشنبه ۳۱ شهریور برگزار شود. استقلال که میزبان این مسابقه است بارها تاکید کرده بازی برگشت هم باید وسط هفته برگزار شود، اما سعید فتاحی رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ نظر متفاوتی دارد. او گفت: «این‌طور نیست که دوستان اظهارنظر می‌کنند، ما باید خیلی از مسائل را در برگزاری دربی درنظر بگیریم. پیش‌بینی‌مان این بود که بازی رفت پنج‌شنبه باشد، اما به‌دلیل برگزاری مسابقات والیبال امکان این کار نبود. باشگاه استقلال نظرش را گفته است، اما باید بگویم در زمان برگزاری دربی برگشت استقلالی‌ها درگیر مسابقات پلی‌آف لیگ قهرمانان است و امکان برگزاری دربی برگشت در وسط هفته نیست.» دیروز اما برنامه لیگ تا پایان فصل اعلام و مشخص شد دربی برگشت روز پنج‌شنبه ۱۷ بهمن برگزار خواهد شد.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۳ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  فرار رو به جلوی مازاد پرسپولیس!

  تسنیم : کالدرون، سرمربی پرسپولیس دیروز اعلام کرد دیگر نیازی به محمدامین اسدی مهاجم این تیم ندارد و با این تصمیم او درلیست مازاد قرار گرفت. اما این بازیکن بلافاصله از بازی در اروپا صحبت کرد! اسدی گفت: «قبل از تصمیم کالدرون خودم از مدتی پیش به‌دنبال این بودم که برای پیشرفت راهی فوتبال اروپا شوم(!) و با تلاش مدیر برنامه‌هایم چند پیشنهاد خوب به دستم رسید که باشگاه را در جریان این موضوع قراردادم. الان هم تصمیم گرفته‌ام در خارج از کشور بازی کنم و امیدوارم باشگاه رضایت‌نامه‌ام را زودتر صادر کند! اگرقرار باشد باشگاه رضایت‌نامه‌ام را قرضی صادر کند، آن وقت باید شرایط انتقالم را بررسی کنم.»

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۳ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  ورود دیوان‌عالی کشور به مسائل فوتبال ایران

  مراقب حساسیت فیفا باشید

  فیفا به‌عنوان اداره‌کننده فوتبال دنیا حساسیت بسیار زیادی به استقلال این ورزش در کشورهای عضو خود دارد. این موضوع تا جایی برای این نهاد اهمیت دارد که کشورهای زیادی به‌دلیل دخالت غیرفوتبالی‌ها در امور این ورزش تنبیه شده و با محرومیت و تعلیق‌های طولانی‌مدت مواجه شده‌اند. ایران نیز چند سال پیش به همین دلیل طعم تلخ تعلیق را چشید و کل فوتبال کشورمان تا مدت‌ها به حالت تعلیق درآمد. حالا درحالی‌که خیلی‌ها تصور می‌کنند فیفا به‌دلیل عدم ورود بانوان به استادیوم‌ها ممکن است فوتبال ایران را تا مرز تعطیلی پیش ببرد، یک تصمیم جدید در کشور ممکن است حساسیت‌های فدراسیون جهانی فوتبال را بیش از پیش کند.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۳ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  استقلال چه می‌کند؟ استراماچونی چه می‌گوید؟

  امروز مسابقات هفته سوم لیگ برتر فوتبال ایران با برگزاری چهار بازی پیگیری می‌شود که دو بازی با حساسیت بالا وجود دارد. اتفاقات دو هفته اول و کنفرانس جنجالی استراماچونی همه نگاه‌ها را به بازی نفت مسجد سلیمان و استقلال تهران و البته حرف‌های سرمربی آبی‌ها معطوف کرده که بالاخره سکوت را شکسته و در مورد اتفاقات صحبت می‌کند یا نه.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۳ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  چهار پرده از جبرطلبی حیرت‌انگیز فوتبال ایران

  اصلاحات اجباری!

  دنیای اقتصاد : فوتبال حرفه‌ای در ایران یک مولود ناقص‌الخلقه است؛ کودکی که قبل از تولد غربالگری نشد. او را به دنیا آوردند، فقط با این فلسفه که شاید بعدا رشد کند و به مرور بهتر شود، هرچند هیچ چیز طبق برنامه پیش نرفت. امروز حدود ۲۰ سال بعد از استارت خوردن لیگ برتر در ایران، با یک نگاه کلی و اجمالی به راحتی می‌شود فهمید طرز تفکر استاندارد شدن تدریجی فوتبال ما تا چه اندازه غلط بوده است. به جرات و با بالاترین حجم از قاطعیت می‌توان گفت هیچ‌کدام از ارکان مدیریتی این فوتبال همچنان تا زمانی که ناچار نشود هیچ قدمی رو به اصلاح و پیشرفت برنمی‌دارد. اگر مخالفید، همین چند پرده را محض نمونه مرور کنید.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۳ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  تشکر اکانت‌های ناامن توییتر از شهردار اسلامشهر + فیلم

  عصر ایران : روز گذشته جمعه ۲۲ شهریورماه ۱۳۹۸ در توییتر ناگهان پر شد از توییت‌های جعلی در تقدیر و تشکر از شهردار اسلامشهر. «حسین طلا» شهردار اسلامشهر می‌گوید خودش هم متعجب شده و این کار از جانب او نبوده است.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۳ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان فرهنگی تاهفته آتی

  ایلنا : وزیر آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش نیازمند ارتباط با تمام ذی‌نفعان است.

 • ۱۳۹۸-۰۶-۲۳ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  نماینده مجلس:وعده خط اعتباری۱۵میلیاردی پوچ است

  فارس : سخنگوی کمیسیون امنیت ملی گفت: در مورد وعده اروپایی‌ها در برجام نیز بیان کرد: نباید فریب وعده پوچ ۱۵ میلیارد دلاری اروپایی‌ها را بخوریم، ایران می‌بایست زودتر از این‌ها گام‌های کاهش تعهدات برجامی را برمی‌داشت.