همه‌ی خبرهای امروز
 • شایعات جنجالی ۱۳۹۸-۰۵-۲۶ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  شایعات جنجالی

 • تمام وسایل خانه را با یک دستگاه کنترل کنید ۱۳۹۸-۰۵-۲۶ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  تمام وسایل خانه را با یک دستگاه کنترل کنید

 • تکذیب خبر توقیف مجدد نفتکش ایرانی ۱۳۹۸-۰۵-۲۶ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  تکذیب خبر توقیف مجدد نفتکش ایرانی

 • #بوی-پیراهن-یوسف ۱۳۹۸-۰۵-۲۶ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  #بوی-پیراهن-یوسف

 • تب تند پزشکی ۱۳۹۸-۰۵-۲۶ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  تب تند پزشکی

 • تب تند پزشکی ۱۳۹۸-۰۵-۲۶ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  ایران گزارش می‌دهد

  تب تند پزشکی

 • تلگراف خبــــــر ۱۳۹۸-۰۵-۲۶ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  تلگراف خبــــــر

 • عزم جدی دولت در ارتقای بهره مندی زنان از مزایای اجتماعی ۱۳۹۸-۰۵-۲۶ ۰۰:۰۰ [وزارت کشور]

  معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده عنوان کرد:

  عزم جدی دولت در ارتقای بهره مندی زنان از مزایای اجتماعی

  معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت:دولت برای بهره مندی زنان از مزایای اجتماعی برنامه ریزی های مدونی انجام داده است.

 • استاندار خراسان‌رضوی با اولین بانوی اسیر ایرانی در دوران دفاع مقدس دیدار کرد ۱۳۹۸-۰۵-۲۶ ۰۰:۰۰ [وزارت کشور]

  همزمان با سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی؛

  استاندار خراسان‌رضوی با اولین بانوی اسیر ایرانی در دوران دفاع مقدس دیدار کرد

  استاندار خراسان رضوی همزمان با سالروز ورود آزادگان سرافراز به میهن اسلامی، با خدیجه میرشکار، اولین بانوی اسیر ایرانی در دوران دفاع مقدس و همسر شهید حبیب شریفی راد دیدار و گفت‌وگو کرد.

 • اخبار ۱۳۹۸-۰۵-۲۶ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  اخبار

 • تأمل حقوقی درباره <گریس 1> ۱۳۹۸-۰۵-۲۶ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  تأمل حقوقی درباره <گریس 1>

 • اخبــار ۱۳۹۸-۰۵-۲۶ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  اخبــار

 • فعالیت استارتاپی در روستا‌ها تحول جدی ایجاد می‌کند ۱۳۹۸-۰۵-۲۶ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  فعالیت استارتاپی در روستا‌ها تحول جدی ایجاد می‌کند

 • قیمت بلیت هواپیما از مهرماه کاهش می‌یابد ۱۳۹۸-۰۵-۲۶ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  قیمت بلیت هواپیما از مهرماه کاهش می‌یابد

 • اینجا زنان روزی 10 هزار تومان حقوق می‌گیرند ۱۳۹۸-۰۵-۲۶ ۰۰:۰۰ [روزنامه ایران]

  بیکاری و تفاوت دستمزد زنان و مردان در آستارا

  اینجا زنان روزی 10 هزار تومان حقوق می‌گیرند

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۶ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  پیش فرض‌های لازم در اجرای طرح

  فروهر فردوسی/ کارشناس اقتصادی طی ماه‌های گذشته به‌واسطه آنکه دولت و بانک مرکزی به انتشار وسیع اخبار مرتبط با تصویب سیاست حذف چهار صفر از واحد پول ملی مبادرت ورزیدند این موضوع در کانون توجهات بازیگران اقتصادی و آحاد جامعه قرار گرفته است.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۶ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  تجربه جهانی کاهش صفرها

  دکتر هدایت حاتمی/ معاون امور اقتصادی استانداری کرمانشاه حذف چهار صفر از پول ملی و رسمیت بخشیدن به تومان به جای ریال به‌دلیل تورم بالا و همسویی با عرف و خواسته اجتماعی، بحث روز بخشی از سیاست‌گذاران پولی و دولت است. مطرح شدن این موضوع طی سه دهه گذشته درست زمانی اتفاق می‌افتد که پول ملی دچار تنزل ارزش شده و نرخ تورم بالا در کشور شکل گرفته است. یعنی زمانی که اقتصاد دچار بی‌ثباتی است و قدرت خرید مردم و به‌ویژه اقشار دهک‌های پایین جامعه به شدت سقوط کرده است. موضوع حذف صفر و تغییر نام پول ملی خاص کشور ما نیست و تجربیات موفق و ناموفقی طی ۵۰ سال اخیر پیش چشم ماست.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۶ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  پرسش امروز

  تعریف جدید پول ملی

  حذف صفر از پول ملی از میانه‌های دهه ۷۰ تاکنون در دست بررسی دولت‌های مختلف بوده است و در دولت دهم نیز حذف صفر به جریان افتاد؛ ولی نتیجه‌ای در برنداشت. اما طی هفته‌های گذشته دولت دوازدهم نشان داده برای اجرای این سیاست جدی‌تر است. بررسی تجربه برخی کشورها همچون ترکیه و برزیل که تجربه حذف صفر از پول ملی را در کارنامه خود دارند، نشان می‌دهد این سیاست به موازات سیاست‌های ضد‌تورمی شکل گرفته و به‌تنهایی با حذف صفر از پول ملی نه تورم کاهش پیدا می‌کند و نه رونقی حاصل می‌شود.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۶ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  اولویت پایین یک اقدام صحیح

  حمید آذرمند/ اقتصاددان تغییر واحد پول ملی و حذف صفر، با تصویب لایحه پیشنهادی بانک مرکزی توسط هیات دولت، یک گام به پیش نهاده است. اگرچه تردیدی در ضرورت تغییر واحد پول ملی و حذف صفر وجود ندارد ولی لازم است برخی ملاحظات نیز مد نظر دولت قرار بگیرد.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۶ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  معیار ارزیابی سیاست‌ها

  دکترحسین درودیان/ اقتصاددان حذف چند صفر از واحد پولی بیش از آنچه واقعا اهمیت داشته باشد مورد توجه قرار گرفته است. یکی از انگیزه‌های مشهود پرداختن زیاد به چنین موضوعی، به شمولیت و تاثیرگذاری آن بر افکار عمومی مربوط است. درگیر بودن تمامی مردم در یک امر اقتصادی، آثار تبلیغاتی قوی در بر دارد، از جمله به شکل مشغول‌سازی افکار عمومی و انحراف توجه از مسائل رقیب یا نمایش فعال‌ بودن دولت در کنشگری اقتصادی. مهم‌ترین اثر حذف صفرها را باید همین کارکردهای تبلیغاتی و نمایشی دانست.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۶ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  آمار روزانه بازار سهام - ۱۳۹۸/۰۵/۲۷

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۶ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  در نشست خانه اندیشمندان علوم انسانی عنوان شد

  انقلاب مشروطه ادامه دارد

  اشاره: دکتر فریدون مجلسی، دانش‌آموخته رشته حقوق و علوم سیاسی و از دیپلمات‌های اسبق ایران و نویسنده کتاب «چهره‌ها» است. او در نشست مشروطیت که ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ در خانه اندیشمندان علوم‌انسانی برگزار شد درخصوص موضوع «حکومت قانون» به سخنرانی پرداخت که بخشی از متن آن را در اینجا می‌خوانید:

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۶ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  اولین‌های بورس - ۱۳۹۸/۰۵/۲۷

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۶ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  نقش مدارس در مشروطه

  عبدالمهدی رجائی / اصفهان‌شناس و محقق درباره فضای آزادی که پس از مشروطه در اصفهان برقرار شد باید بگوییم اصفهان آن عصر از فضای فرهنگی بسیار غنی‌ای برخوردار بود. چنان‌که در مشروطه اول در این شهر ۱۰ هفته‌نامه (الجناب، انجمن مقدس ملی اصفهان، جهاد اکبر، فرج بعد از شدت که به انجمن بلدیه اصفهان تغییر نام داد، انجمن بلدیه، اصفهان، نقش‌جهان، نامه حقیقت، ناقور و گنجینه‌انصار) منتشر می‌شدند. در مشروطه دوم، دوره‌ای که بعد از فتح شهر آغاز می‌شود، نیز ۷ هفته‌نامه (زاینده‌رود، انجمن‌اصفهان، جهاداکبر، عروه‌الوثقی، ناقور، کشکول و پروانه) به چاپ می‌رسیدند. این هفته‌نامه‌ها بعضی عمری کوتاه و بعضی عمری چند ساله داشتند. اما تاثیر آنها چندان بود که پیام مشروطیت از زبان و قلم صاحبان فکر روی کاغذ آمده و به گوش و ذهن جامعه مخاطب برسد.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۶ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  مخالفت مبنایی با مشروطه

  در بررسی چرایی مخالفت شیخ‌فضل‌‌الله نوری با مشروطیت، شماری از پژوهشگران تلاش کرده تا بر مبانی مشترک فقهی و نظری شیخ و علمای مقیم نجف که طرفدار مشروطه بودند، تاکید گذارند و از کنار بعضی اختلافات در نحوه برداشت‌ها از این منابع مشترک اندیشه درگذرند.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۶ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  بازتاب مشروطه در نشریات خارجی

  جنبش مشروطه ایران یکی از نخستین خیزش‌های مردم سرزمین‌های شرق در راه ایجاد اصلاحات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی و تغییر مناسبات حاکم بر کشور بود. منافع استعماری انگلیس در ایران و دیگر کشورهای منطقه ایجاب می‌کرد که تحولات ایران را که به‌صورت جنبش مشروطه‌خواهی بروز کرده بود، با دقت زیرنظر داشته و مورد بررسی قرار داده و تا حد ممکن به این حرکت در راستای منافع خویش، سمت و سو دهند. روزنامه‌های انگلیسی «تایمز» و «دیلی‌گرافیک» نیز با نوشتن مقالاتی به بازنمایی و تحلیل رخدادهای ایران می‌پرداختند که در اینجا به گوشه‌ای از مطالب آنها اشاره خواهد شد.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۶ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  طالبوف، متفکر تجددگرایی

  میرزا عبدالرحیم طالبوف تبریزی یکی از مهم‏ترین روشنفکران عصر قاجار است. اهمیت اندیشه‏های میرزا عبدالرحیم، در مفاهیمی است که در نوشته‏هایش به کار می‏برد. آزادی، قانون و ناسیونالیسم، مهم‏ترین مفاهیمی هستند که اساس اندیشه او را تشکیل می‏دهند. این سه مفهوم هنوز هم از اصلی‏ترین مفاهیمی هستند که در جامعه ایرانی بر سرشان توافق وجود ندارد و همه از آن دم می‏زنند و به راستی تعریفی از آن برای زمانه خود ارائه نشده است؛ ولی می‏توان گفت نخستین تلاش‏های در خور توجه برای تعریف مفاهیمی اساسی چون «آزادی» و «قانون» را باید در نوشته‏های میرزا عبدالرحیم طالبوف یافت که با روشن‏بینی و تلاش عمیقی سعی در ارائه درک درستی از این مفاهیم دارد، اگرچه ممکن است در برخی موارد به خطا رفته باشد، ولی، باید توجه داشت که در روزگاری که کمتر تجربه‏ای در تعریف مفاهیم نوینی چون آزادی و قانون وجود دارد، تلاش کسانی چون طالبوف بسیار ارزشمند و در خور توجه است.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۶ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  ادامه رکوردشکنی‌های دیزنی

  مهر : استودیو دیزنی صاحب رکوردی تازه در فروش آثارش شد و به این ترتیب به اولین شرکتی تبدیل می‌شود که موفق به اکران پنج فیلم با فروش فراتر از یک‌میلیارد در یک سال شده است. روزنامه ایندیپندنت در خبری اعلام کرده است دیزنی در یک سال گذشته پنج فیلم با فروش بیش از یک میلیارد اکران کرده است. فیلم «داستان اسباب‌بازی۴» این روزها در آستانه میلیاردی شدن است. چهار فیلم علاءالدین، کاپیتان مارول، شیرشاه و انتقام‌جویان: پایان بازی، پیشتر موفق به فروش فراتر از یک‌میلیارد شده بودند.

 • ۱۳۹۸-۰۵-۲۶ ۰۰:۰۰ [روزنامه دنیای‌اقتصاد]

  فصل جدید «کتا‌ب‌باز» با ساختار جدید

  ایبنا : فصل جدید برنامه تلویزیونی «کتاب‌‌باز» از شنبه دوم شهریور‌ماه آغاز می‌شود. محمد‌رضا رضائیان، تهیه‌کننده این برنامه گفت: فصل جدید با تغییرات ساختاری همراه است؛ اما اجرای این سری نیز همچنان برعهده سروش صحت است.