شناسهٔ خبر: 9812984 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: بولتن‌نیوز | لینک خبر

با توجه به نارضایتی عمومی و ضعف عملکرد

شهردار سنندج عزل شد

کامیاب شادمان شهردار سنندج ،در دومین جلسه استیضاح خود با 9 رای مخالف و چهار رای موافق پست خود را تحویل ،لقمان حیدری مدیر شهرداری منطقه دو داد.

صاحب‌خبر -
شهردار سنندج برکنار شد.

به گزارش بولتن نیوز،در جلسه امروز شورای اسلامی شهر که با حضور 13 عضو شورا و خبرنگاران رسانه های جمعی برگزار شد ،ینا به قانع نشدن اعضای شورای اسلامی شهر در خصوص پاسخ های شهردار به 18 سوال مطرح شده از سوی شورای اسلامی شهر رای اعتماد به ادامه مدیریت شهرداری را از دست داد.

رییس شورای اسلامی شهر در شروع جلسه استیضاح امروز شهردار قبل از رای گیری گفت:یکی از مهمترین ضعف های شهرداری سنندج را جلوگیری نکردن از ساخت و سازهای غیرمجاز و بی رویه است .

غریب سجادی به ماده 73 قانون شوراها در ارتباط با سوال و استیضاح شهردار گفت: اعضای شورا براساس قانون می توانند انتقاد خود به شهردار و مجموعه شهرداری را در قالب سوال و یا استیضاح مطرح کنند.
او به طرح 18 سوال از شهردار سنندج از سوی اعضای شورا اشاره کرد و افزود: شهردار سنندج جواب قانع کننده ای به این سوالات نداد و با تمام احترامی که برای شهردار قائل هستیم معتقدیم ماندن او در پست شهردار سنندج به نفع شهر نیست. 
او با بیان اینکه شهردار سنندج نقاط مثبت و منفی دارد گفت: متاسفانه نقاط منفی در عملکرد شهرداری بیشتر بود و از این رو تصمیم به استیضاح دوباره گرفتیم.
به گفته وی اگر در مدیریت شهری ضعفی وجود دارد شهردار و مجموعه شهرداری باید آن را بپذیرد و به دنبال دامن زدن به مسائل حاشیه ای نباشند. 
رئیس شورای اسلامی شهر سنندج در ادامه سخنان خود به تخریب پاساژ ایجاد شده پشت تاناکورای سنندج اشاره کرد و گفت: دو سال پیش غیرقانونی بودن این پاساژ را به شهردار تذکر دادیم اما توجهی نکرد و اکنون سر در دو مغازه را پایین آورده و ادعا می کند پاساژ را تخریب کرده است.
سجادی با بیان اینکه اعضای شورا خادم مردم هستند و هر مدیری در شهرداری برای مردم کار کند اعضای شورا او را حمایت می کنند افزود: در مدت اخیر نیز مصوبه به جا مانده ای نداریم و کمک حال شهرداری بوده ایم.

شهردار سنندج در جلسه امروز استیضاح خود در حد 10دقیقه صحبت کرد و جلسه شورا را ترک نمود تا رای گیری در مورد ابقا و یا عزل خود در غیاب وی انجام شود.
کامیاب شادمان در سخنان کوتاهی با بیان اینکه در مقابل قانون تسلیم هستیم گفت: نتیجه این جلسه و خروجی آن هرچه باشد قطعا خیر و صلاح شهر است

وی بیان کرد: اگر به عنوان شهردار ابقا شدم با توان بیشتری ادامه می دهم و در غیر این صورت از مجموعه شورا و شهرداری و مردم سنندج حلالیت می طلبم و اطمینان دارم نتیجه این جلسه هرچه باشد به نفع شهر است.
پس از برکناری "کامیاب شادمان" از سمت شهردار سنندج، اعضای شورای شهر سنندج آقایان "لقمان حیدری" رییس فعلی شهرداری منطقه 2 سنندج، "آرش رخزادی" مدیر خدمات شهری شهرداری سنندج، شمس الدین ساعد و سهیل فضل وزیری را به عنوان سرپرست های جدید پیشنهاد دادند که پس از رای گیری مجدد اعضای شورا، "لقمان حیدری" مدیر شهرداری ناحیه 2 سنندج به عنوان سرپرست جدید شهرداری سنندج انتخاب شد.

حیدری دارای مدرک کارشناسی عمران بوده و از سوابق اجرایی وی می توان به معاون فنی و عمرانی شهرداری، مدیرعامل سازمان همیاری شهرداریهای استان کردستان، مدیر مرکز مطالعات و پژوهش شهرداری و مدیر شهرداری مناطق یک و دو نام برد.

برچسب‌ها:

نظر شما