شناسهٔ خبر: 59316713 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

ارائه خدمات هلال احمر قزوین به مسافرین نوروزی 

سرپرست جمعیت هلال احمر استان قزوین از آغاز طرح‌های نوروزی شامل طرح امداد نجات، خدمات بشردوستانه و پویش هلال رحمت این جمعیت همزمان با سراسر کشور در استان قزوین، خبر داد. 

صاحب‌خبر -

حسین خوئینی با بیان اینکه طرح ملی خدمات نوروزی جمعیت هلال احمر استان قزوین شامل سه طرح امداد نجات، خدمات بشردوستانه به مسافران و پویش هلال رحمت است، اظهار کرد: همزمان با آغاز اجرای طرح امداد و نجات از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۲، هلال احمر استان با ۲۱ پایگاه ثابت امداد و نجات جاده‌ای، امداد هوایی و امداد کوهستان و همچنین پایگاه موقت، در حال ارائه خدمات به هموطنان است.

وی بیان کرد: ۱۲۵ نفر از نجاتگران و کارکنان جمعیت استان به صورت روزانه به همراه ۱۱۵ پیراپزشک، ۹ مرکز پاسخگویی اضطراری و مرکز کنترل هماهنگی فرماندهی عملیات، واحد آنست، پنج تیم واکنش سریع با به‌کارگیری ۱۴۲ دستگاه خودروی سبک و سنگین شامل آمبولانس، اتوبوس آمبولانس، خودروهای نجات، خودروهای کمک‌دار، خودوری چند منظوره آرگو، یک فروند بالگرد و غیره در این ایام، ارائه خدمات خواهند داشت. 

خوئینی در ادامه با اشاره به اجرای طرح خدمات بشردوستانه به مسافرین نوروزی تصریح کرد: این طرح نیز با برپایی ۱۰ پست ثابت در استان و یک پست سیار و با مشارکت کارکنان و اعضای جوانان هلال احمر استان اجرا خواهد شد تا به مسافرین نوروزی در این پست‌ها ارائه خدمات شود. 

بنابر اعلام روابط عمومی هلال احمر استان قزوین، وی گفت: خدمات ارائه شده در این طرح شامل برنامه‌های فرهنگی، آموزشی، مهارتی، خدمات زیست محیطی، برنامه‌های مناسبتی، کمپین بهرفت، برپایی خیمه نماز، خدمات سحاب، برپایی ایستگاه سلامت و فضای دوستدار کودک است که با هدف کمک به ارتقای ایمنی و سلامت همنوعان، کاهش تصادفات جاده‌ای در سفرهای نوروزی، هدایت و راهنمایی مسافرین به نقاط امن است. 

سرپرست جمعیت هلال احمر استان قزوین همچنین به اجرای پویش هلال رحمت نیز اشاره کرد و گفت: در آستانه سال نو و به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و به منظور تأمین نیازهای اساسی خانواده‌های کم برخوردار با استفاده از ظرفیت خیرین و داوطلبان جهت تهیه اقلام معیشتی اقدام خواهد شد. 

این مسئول در پایان بیان کرد: شروع فصل بهار و تقارن سال نو با ماه مبارک رمضان، بهار قرآن و ماه عبادت‌های عاشقانه و بندگی خالصانه را به فال نیک گرفته و امیدوارم سفید و سرخ پوشان هلال احمر به هموطنانشان در تعطیلات نوروزی به بهترین شکل ارائه خدمات انجام دهند تا این ایام به آرامش برای آن‌ها سپری شود و بتوانند گامی مؤثر در راستای ارائه خدمات انسان دوستانه بردارند و همچون گذشته در این راه موفق و سربلند عمل کنند. 

انتهای پیام

نظر شما