شناسهٔ خبر: 59316690 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

سازمان جهانی بهداشت نسبت به شیوع فلج اطفال و سرخک در یمن هشدار داد

تهران-ایرنا- سازمان جهانی بهداشت یکشنبه شب نسبت به شیوع فلج اطفال و سرخک در یمن هشدار داده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا، این سازمان در حساب رسمی خود در توئیتر به زبان عربی نوشت: یمن درحال حاضر شاهد گسترش شیوع سرخک و فلج اطفال است.

این سازمان اعلام کرد که بیش از ۸۰ درصد از کودکان یمنی که به سرخک مبتلا هستند، به علت عدم دریافت واکسن است و این کشور نیاز فوری و شدید به واکسن دارد.

"قاسم بحیبح" وزیر بهداشت دولت مستعفی یمن فوریه (بهمن/ اسفند) گذشته از افزایش مبتلایان به فلج اطفال در این کشور خبر داد، درحالی که هیچ گونه گزارشی از این بیماری در ۱۷ سال گذشته در این کشور گزارش نشده بود.

یمن در سال ۲۰۰۶ و پس از آن انجام ۶ دوره واکسن ضد ویروس فلج اطفال اعلام کرد که این کشور عاری از این ویروس شده است.

از سوی دیگر منابع پزشکی وابسته به دولت مستعفی یمن نسبت به شیوع بیماری سرخک در مناطق تحت کنترل انصارالله یمن هشدار داده و اعلام کردند که این بیماری دیگر در تمام مناطق شیوع پیدا خواهد کرد و غیرقابل کنترل شده است.

عربستان از ۶فروردین ۱۳۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی از جمله امارات و با کمک و چراغ سبز آمریکا و حمایت رژیم صهیونیستی، حملات گسترده‌ای را علیه یمن به عنوان فقیرترین کشور عربی آغاز کرد.

این کشورها پس از ۸ سال تجاوز به یمن و کشتار هزاران نفر و تخریب زیرساخت‌های این کشور نه تنها به اهداف خود نرسیدند بلکه به دنبال ضربات موشکی و پهپادی نیروهای مسلح یمن به عمق خاک آن‌ها مجبور به کاهش تجاوزات خود شدند.

نظر شما