شناسهٔ خبر: 59316497 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

۱۴۵ مدرسه خراسان شمالی آماده اسکان مسافران و زائران شد

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: ۱۴۵ مدرسه در خراسان شمالی آماده اسکان مسافران و زائران علی بن موسی الرضا (ع) شده است.

صاحب‌خبر -

ابوالقاسم اکبری در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: امسال حدود ۴۰ درصد افزایش اسکان در مدارس استان را داریم که براساس آن، ۱۴۵ مدرسه با ۹۲۶ اتاق برای اسکان مسافران در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه امکان رزرو اینترنتی اتاق ها برای مسافران وجود دارد، افزود: تا کنون ۱۲۹ خانواده رزرو اینترنتی انجام داده اند و در استان اقامت خواهند داشت.

اکبری ادامه داد: تلاش ما این بود که طی همین چند روز نیز مسافر یا زائری را از درب مدرسه برنگردانیم تا به آن ها خدمت کرده باشیم. در همین راستا، ۱۶۰۰ نفر روز روزانه پذیرش داشته ایم.

وی بیان کرد: در همه ۹ شهرستان استان نیز مرکز پذیرش وجود دارد و امروز به نمایندگی از همه آن ها، مرکز پذیرش ستاد اسکان در بجنورد افتتاح شد تا در راستای ماندگاری مسافران و زائران، کمک حال استان باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی همچنین گفت: امیدواریم طی تعطیلات نوروز در خراسان شمالی هیچ حادثه ای رخ ندهد اما درصورت وقوع چنین حوادثی، یک مدرسه برای خانواده مصدومان احتمالی استان در نظر گرفته شده که روبه روی بیمارستان امام علی (ع) است؛ تلاش کرده ایم آماده شرایط گوناگون باشیم.

وی درخصوص هزینه های اسکان نیز بیان کرد: اسکان در این اتاق های آماده شده براساس امکاناتی که در آن ها وجود دارد، به اتاق های ویژه، الف، ب و ج دسته بندی شده و هزینه آن ها با یکدیگر متفاوت است.

اکبری افزود: یه عنوان مثال، هزینه آزاد یک شب اقامت در هر یک از اتاق های ویژه برای ۵ نفر ۴۵۰ هزار تومان و در اتاق های دسته الف ۳۰۰ هزار تومان است؛ برای کارمندان نیز به ترتیب ۳۰۰ و ۲۰۰ هزار تومان اعلام شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی در خصوص اسکان فرهنگیان نیز گفت: نگاه ما در اسکان فرهنگیان، خدمت رسانی بیشتر به آن ها است؛ به همین دلیل صرفا یک سوم نرخ آزاد از این قشر زحمتکش اخذ می شود که آن هم بیشتر صرف هزینه های جاری اقامت آن ها می شود.

انتهای پیام

نظر شما