شناسهٔ خبر: 58647852 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: صدا و سیما | لینک خبر

آخرین آمار کرونا

بازگشت آمریکا به صدر جدول جان باختگان کرونایی جهان

در شبانه روز گذشته در آمریکا ۱۷۳ نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند که بیشترین تلفات شبانه روز گذشته در جهان محسوب می‌شود.

صاحب‌خبر -

  به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما، به گزارش سایت ورلد میترز، تا کنون ۶۷۶ میلیون و ۵۹۲ هزار و ۶۶۰ نفر در جهان به کرونا مبتلا شده اند و از این تعداد ۶ میلیون و ۷۷۴ هزار و ۶۲۳ نفر جان باخته اند. آمریکا با ابتلای ۱۰۴ میلیون و ۵۳۷ هزار و ۳۷۲ نفر و فوت یک میلیون و ۱۳۶ هزار و ۹۶۰ نفر بر اثر کرونا در صدر قرار دارد. در شبانه روز گذشته در آمریکا ۱۷۳ نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند که بیشترین تلفات شبانه روز گذشته در جهان محسوب می‌شود. پس از آمریکا، هند، با ۴۴ میلیون و ۶۸۳ هزار و ۵۴۳ مبتلا و مرگ ۵۳۰ هزار و ۷۴۵ نفر بر اثر این بیماری در جایگاه دوم آمار مبتلایان قرار دارد. فرانسه آمار ۳۹ میلیون و ۵۴۸ هزار و ۱۱۷ مبتلا و ۱۶۴ هزار و ۴۶۹ فوتی بر اثر کرونا را تا کنون ثبت کرده است. در شبانه روز گذشته هم ۴۲ نفر به آمار قربانیان این بیماری در این کشور افزوده شد.
در آلمان ۳۷ میلیون و ۸۶۱ هزار ۷۰۳ مبتلا و ۱۶۶ هزار و ۳۹۹ مرگ ناشی از کرونا ثبت شده است. ۱۰۷ نفر هم در شبانه روز گذشته به آمار قربانیان این بیماری در این کشور افزوده شد. در برزیل، ۳۶ میلیون و ۸۸۷ هزار و ۹۹۱ نفر تا کنون به کرونا مبتلا شده اند و از این تعداد ۶۹۷ هزار و ۵۳۳ نفر جان باخته اند. در بیست و چهار ساعت گذشته در برزیل ۹۴ نفر بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند.
در ژاپن تا کنون ۳۲ میلیون و ۸۰۵ هزار ۷۲ نفر به کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد ۶۹ هزار و ۷۶۲ نفر جان باخته اند. ۱۶۱ نفر نیز در شبانه روز گذشته در جمع قربانیان این بیماری در این کشور قرار گرفتند.
کره جنوبی تا کنون آمار ۳۰ میلیون و ۲۷۹ هزار و ۳۸۱ مبتلا به کرونا و ۳۳ هزار و ۶۲۴ فوتی بر اثر این بیماری را ثبت کرده است در شبانه روز گذشته هم ۱۰ نفر دیگر به آمار قربانیان این بیماری در این کشور افزوده شد.
آمار کرونا در ایتالیا از ابتلای ۲۵ میلیون و ۴۸۸ هزار و ۱۶۶ نفر و مرگ ۱۸۷ هزار و ۲۷۲ نفر بر اثر این بیماری حکایت دارد. در انگلیس تا کنون ۲۴ میلیون و ۲۹۳ هزار و ۷۵۲ نفر به کرونا مبتلا شده و ۲۰۴ هزار و ۸۹۸ نفر بر اثر آن جان باخته اند.
در روسیه تا کنون ۲۲ میلیون ۱۲ هزار و ۴۴۳ نفر به کرونا مبتلا شده اند و ۳۹۵ هزار و ۳۶۲ نفر جان باخته اند. ۴۳ نفر هم در بیست و چهار ساعت گذشته در آمار قربانیان کرونا در این کشور قرار گرفتند.
آمار کرونا در ایران از ابتلای ۷ میلیون و ۵۶۵ هزار و ۲۵ نفر و فوت ۱۴۴ هزار و ۷۶۸ نفر حکایت دارد. ۴ نفر هم در شبانه روز گذشته به آمار قربانیان کشورمان افزوده شد.
در اسپانیا تا کنون ۱۳ میلیون و ۷۴۰ هزار و ۵۳۱ نفر به کرونا مبتلا شده اند و ۱۱۸ هزار و ۷۱۲ نفر جان باخته اند.

نظر شما