شناسهٔ خبر: 58646007 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: روزنامه ستاره‌صبح | لینک خبر

بارش برف و کاهش دما

صاحب‌خبر -
سازمان هواشناسی با اعلام کاهش چشمگیر دما در روزهای آینده اعلام کرد: امروز در مناطق شمال غرب و غرب و شمال شرق و شرق و مرکز و دامنه و ارتفاعات البرز، گیلان، مازندران، گلستان نیز هوا سردتر خواهد شد. افزایش مصرف و اختلال در انتقال منابع انرژی به‌ویژه برق و گاز، یخ‌بندان و لغزندگی جاده‌ها، احتمال خسارت به صنعت کشاورزی از جمله مخاطرات این سامانه است.
 
کلاهبرداری ۵ میلیارد 
تومانی از ۱۴۰۰ نفر 
رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از بازداشت افرادی که با استفاده از نرم افزار رسیدساز جعلی اقدام به کلاهبرداری ۵۰ میلیارد ریالی از بیش از ۱۴۰۰ شهروند کرده بودند، خبر داد.
سرهنگ داود معظمی گودرزی در گفت‌وگو با ایسنا در تشریح جزئیات این خبر گفت: چندی پیش یکی از شهروندان به پلیس فتای تهران بزرگ مراجعه با طرح شکایتی اعلام کرد که قصد فروش لوازم گران قیمت خود در سایت‌های خرید و فروش کالاهای دست دوم را داشته که مورد کلاهبرداری قرار گرفته است. شاکی به ماموران گفت که یک تابلو فرش را با قیمت ۲۵ میلیون تومان برای فروش در این سایت آگهی کرده بود که پس از دقایقی فردی  با وی تماس گرفته و خود را مدیرعامل شرکت بزرگ معرفی کرده است.
وی با اشاره به اظهارات مالباخته ادامه داد: این فرد با شاکی تماس گرفته و گفته که دو نفر از کارکنان شرکت خود را برای تحویل تابلو فرش به آدرس اعلامی خواهد فرستاد. مدتی بعد نیز این دو نفر در محل حاضر شدند که پس از حضور آن ها در محل شماره کارت و اطلاعات هویتی شاکی از وی اخذ شده است. دقایقی بعد نیز این دو نفر رسید پرداخت مبلغ مورد نظر را در تلفن همراهشان به فروشنده نشان داده و با گرفتن تابلو فرش محل را ترک کرده‌اند. شاکی نیز پس از بررسی حساب خود متوجه کلاهبرداری شده و اقدام به شکایت کرده است.
وی با اشاره به افزایش تعداد شکات پرونده به ۱۴۰۱ نفر افزود: تعداد دیگری از شهروندان نیز در خصوص سرقت لوازم گران قیمت خود به این پلیس مراجعه کردند و با شرح شکایتشان مشخص شد متهم همه این افراد مشترک است و تمام شکات صرفا با مشاهده مشخصات خود در تلفن همراه متهم و نرم افزار رسیدساز جعلی و بدون بررسی حساب بانکی خود اقدام به تحویل کالا به مجرم کرده‌اند.
وی با اشاره به انجام بازجویی از متهم دستگیر شده و گفت: این فرد در جریان بازجویی‌های انجام شده به جرم خود اقرار کرد و گفت که پس از جلب اعتماد فروشنده با ورود به اپلیکیشن رسیدساز جعلی و وارد کردن اطلاعات، یک رسید جعلی واریز به فروشندگان نشان داده و با بهانه هایی مثل اختلال در سامانه های پیامکی بانک‌ها با تحویل کالا به سرعت از محل دور شده است. برای متهمان پرونده‌ای تشکیل شده و آنان برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند. معظمی گودرزی در پایان به مردم توصیه کرد که در زمان معامله ابتدا با بررسی حساب بانکی خود از واریز پول به حساب خود اطمینان حاصل کرده و سپس کالا را تحویل خریدار بدهند.
 

نظر شما