شناسهٔ خبر: 58562022 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: اعتماد آنلاین | لینک خبر

رئیس اداره امور بازماندگان سازمان تامین‌اجتماعی اعلام کرد:

افزایش بازماندگان مستمری‌بگیر متوفی در دوران کرونا

رئیس اداره امور بازماندگان سازمان تامین‌اجتماعی از افزایش شمار بازماندگان مستمری‌بگیر بیمه‌شده متوفی در دوران شیوع کرونا خبر داد.

صاحب‌خبر -
افزایش بازماندگان مستمری‌بگیر متوفی در دوران کرونا
کد خبر: 595062
|
۱۴۰۱/۱۱/۱۴ ۰۹:۵۵:۱۲

رضا دهقان‌زاده در خصوص بازماندگان مستمری‌بگیر متوفی در سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: شیوع بیماری کرونا و افزایش مرگ ومیر در جامعه که بخشی از آنها جمعیت بیمه‌شده اصلی سازمان تامین اجتماعی بودند، تعداد مستمری‌بگیران ناشی از فوت بیمه‌شده (پرداخت موارد مستمری به بازماندگان متوفی) را افزایش داد.

به گزارش ایرنا، وی همچنین اضافه کرد: اسفند ۹۸ با پیدایش این بیماری، ۲۵۰ مورد مستمری ناشی از فوت کرونا توسط سازمان تامین اجتماعی پرداخت شد که میزان ریالی برآورد و مصارف ماهیانه این موارد برابر با چهار هزار و ۵۰۰ میلیون ریال بود.

دهقان‌زاده توضیح داد: فروردین، اردیبهشت و خرداد سال ۱۳۹۹ نیز به ترتیب، ۳۸۰، ۴۲۰ و ۴۰۰ مورد مستمری به این جمعیت داده شد که برآورد مصارف ماهیانه این موارد نیز به ترتیب برابر با ۹هزار و ۱۲۰، ۱۰هزار و ۸۰ و ۹هزار و ۶۰۰ میلیون ریال بوده است.

رئیس اداره امور بازماندگان سازمان تامین‌اجتماعی افزود: در تیر، مرداد و شهریور ۱۳۹۹ نیز به ترتیب با پرداخت ۳۵۰، ۱۵۰ و ۱۸۴ مورد مستمری به بازماندگان متوفی بیمه‌شده، هشت هزار و ۴۰۰، سه هزار و ۶۰۰ و نیز چهار هزار و ۴۱۶ میلیون ریال هزینه شد.

دهقان‌زاده در ادامه پرداختن به این آمار افزود: مهر، آبان و آذر ۱۳۹۹ نیز با پرداخت ۲۲۷، ۲۷۶ و ۲۸۳ مورد مستمری به این جمعیت، به ترتیب پنج هزار و ۴۴۸، ۶هزار و ۶۲۴ و هفت هزار و ۷۵۲ میلیون ریال هزینه شد.

وی ادامه داد: سه ماهه آخر ۱۳۹۹ نیز تامین اجتماعی به ترتیب با پرداخت ۳۲۳، ۲۷۲ و ۱۸۱ مورد مستمری به جمعیت بازمانده و مستمری‌بگیر، ۱۸ هزار و ۶۲۴ میلیون ریال هزینه داده است.

وی یادآور شد: در سه ماهه نخست ۱۴۰۰ نیز به ترتیب ۱۱۷، ۱۴۷ و ۱۹۹ مورد مستمری به همت این نهاد بیمه‌گر به بازماندگان داده شد که برآورد سازمان حاکی از هزینه‌کرد ۱۴ هزار و ۹۹۹ میلیون ریالی در این مدت است.

دهقان‌زاده اضافه کرد: در تابستان ۱۴۰۰ (تیر، مرداد، شهریور) نیز به ترتیب ۲۰۴، ۳۲۰ و ۴۲۲ مورد مستمری به قشر بازمانده اعطا و به ترتیب ۶هزار و ۶۱۰، ۱۰هزار و ۳۶۸ و ۱۳هزار و ۶۷۲ میلیون ریال هزینه شد.

به گفته این مسئول، در مهر ۱۴۰۰ هم ۳۸۰ مورد مستمری و آبان این سال ۲۲۱مورد از این اعتبار حمایتی به بازماندگان بیمه‌شدگان اصلی داده و به ترتیب ۱۲ هزار و ۳۱۲ و نیز۷هزار و ۱۶۱ میلیون ریال هزینه شد.

نظر شما