شناسهٔ خبر: 58420433 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: ایمنا | لینک خبر

اولتیماتوم کمیته ایمنی به مالکان ۶۲ ساختمان‌ ناایمن تهران

رئیس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای اسلامی شهر تهران از برگزاری جلسه با مالکان ۶۲ ساختمان ناایمن و بحرانی شهر تهران خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری تهران، مهدی بابایی با اشاره به برگزاری جلسه با مالکان ساختمان‌های ناایمن با حضور «حسن‌زاده» معاون دادستان تهران و رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران، اظهار کرد: این جلسه با حضور شهرداران مناطق و مالکان ۶۲ ساختمان ناایمن، برگزار و اخطار لازم به مالکان ارائه شد.

وی تاکید کرد: با ارائه این ۶۲ اخطار می‌توان گفت که به تمام ساختمان‌های ناایمن و بحرانی شهر تهران اخطار جدی در حضور معاون دادستان ارائه شده است.

رئیس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه جامعه و شهروندان دیگر توان تکرار حوادثی مشابه پلاسکو، سینا اطهر و متروپل را ندارند، افزود: در این جلسه اخطار جدی به مالکان صادر و مقرر شد نسبت به ارائه نقشه ایمن سازی و انعقاد قرارداد ایمن‌سازی، تا پایان سال اقدام کنند.

وی با بیان اینکه این جلسه با حضور شهرداران ۱۷ منطقه شهر تهران برگزار شده است، تاکید کرد: جلسه کمیته ایمنی به صورت هفتگی و هر هفته در یک منطقه تهران برگزار می‌شود و شهرداران ملزم به تهیه لیست ساختمان‌های ناایمن و انجام اقدامات عملی در خصوص الزام مالکان به ایمن‌سازی هستند.

بابایی ادامه داد: انتشار لیست ساختمان‌های ناایمن شهر تهران در دستور کار است اما ساختمان‌هایی که نسبت به ایمن‌سازی اقدام عملی را آغاز کنند، اسامی آنها در لیست اعلام نمی‌شود.

وی با تاکید بر کاهش تعداد ساختمان‌های ناایمن و بحرانی از ۱۲۹ ساختمان به ۱۱۹ ساختمان ادامه داد: ایمن‌سازی جدی گرفته شده است و مصمم هستیم تا پایان این دوره در آمار ساختمان‌های ناایمن و بحرانی شهر تهران کاهش محسوس را داشته باشیم.

رئیس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران ایمن‌سازی ساختمان‌های ناایمن و بحرانی دولتی را از اولویت‌های این کمیته عنوان کرد و گفت: بخشی از ساختمان‌های ناایمن در مالکیت دولت و شهرداری است که در اولویت ایمن‌سازی هستند و ساختمان‌های شخصی در اولویت بعدی قرار دارند.

نظر شما