شناسهٔ خبر: 58420412 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: صدا و سیما | لینک خبر

آزادی ۲۰۲ زندانی جرایم مالی در استان کرمان

رئیس کل دادگستری استان کرمان، از آزادی ۲۰۲ مددجوی جرایم غیرعمد با پرداخت ۱۴ میلیارد و ۵۳۷ میلیون تومان بدهی آنان با همت ستاد دیه و کمک خیران استان در سال‌جاری خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم حمیدی در نشست هیئت امنای ستاد دیه استان کرمان با اشاره به اینکه محوریت جشن‌های گلریزان باید متعلق به ستاد دیه باشد، افزود: لازم است که گزارش عملکرد شهرستان‌ها در برگزاری جشن‌های گلریزان و تعداد مددجویان آزاد شده تدوین شود. وی افزود: مردم باید بدانند که ستاد دیه به میزان کمک‌های مردمی هر شهرستان، اعتباراتی را برای آزادی مددجویان زندان‌های شهرستان‌های مختلف تامین می‌کند.
رئیس کل دادگستری استان کرمان، پیشنهاد کرد: در شهرستان‌های بزرگ و محوری استان، ستاد دیه معین تشکیل شود. وی ادامه داد: باید به دنبال درآمدزایی برای ستاد دیه درطول سال باشیم و کمک‌های مردمی برای آزادی مددجویان جرایم غیرعمد افزایش یابد.
حجت الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی، نماینده، ولی فقیه در استان وامام جمعه کرمان نیز در سخنانی بر استفاده از ظرفیت و جایگاه ائمه جمعه برای جلب کمک‌های مردمی به منظور کمک به آزادی مددجویان جرایم غیرعمد تاکید کرد.
مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمان نیز گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۰۲ مددجوی جرایم غیرعمد با پرداخت ۱۴ میلیارد و ۵۳۷ میلیون تومان از زندان‌های استان کرمان آزاد شده اند و ۱۱ نفر نیز در آستانه آزادی هستند. سید حجت الله موسوی قوام با اشاره به این مطلب که تعداد مددجویان جرایم غیرعمد آزاد شده از زندان‌های استان کرمان در سال گذشته ۳۰۸ نفر بوده است، ادامه داد: در حال حاضر ۲۴۳ مددجوی واجد شرایط جرایم غیرعمد در زندان‌های استان کرمان حضور دارند. وی تصریح کرد: براساس برنامه ریزی‌های انجام شده، به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی زمینه آزادی ۲۲ مددجوی جرایم غیرعمد از زندان‌های استان فراهم خواهد شد.
مدیر نمایندگی ستاد دیه استان کرمان با اشاره به این مطلب که در ستاد دیه استان کرمان، کار‌ها به صورت جهادی دنبال می‌شود، تاکید کرد: جشن‌های گلریزان در سال آینده براساس برنامه ریزی انجام شده در تمامی شهرستان‌های استان برگزار خواهد شد. موسوی قوام یادآور شد: سال گذشته ۱۸ جشن گلریزان در استان کرمان برگزار شده است و در مجموع بالغ بر ۱۴ میلیارد تومان کمک برای آزادی مددجویان جرایم غیرعمد جمع آوری شده است. وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه چارت تشکیلاتی ستاد دیه از فرودین ماه سال جاری ابلاغ شده است، گفت: استان کرمان براساس معیار‌های ستاد دیه کشور جزو ستاد‌های درجه یک کشوراست و این جایگاه براساس «وسعت استان، آمار مددجویان جرایم غیرعمد و …» تعیین شده است.

نظر شما