شناسهٔ خبر: 58420297 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

۲۲۲۰ کیلوگرم مواد افیونی در سیستان و بلوچستان کشف شد

زاهدان- فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان، گفت: با تلاش تکاوران انتظامی استان طی چند عملیات همزمان در جنوب استان، دو هزار و ۲۲۰ کیلوگرم مواد افیونی کشف و چهار سوداگر مرگ دستگیر شدند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار محمد قنبری در تشریح جزئیات این خبر، افزود: مأموران انتظامی شهرستان‌های ایرانشهر، نیکشهر و سراوان با پشتیبانی فنی پلیس مبارزه با مواد مخدر استان و گسترش چتر اطلاعاتی خود در جنوب استان به سرنخ‌هایی از فعالیت اعضای باند مواد مخدر دست یافتند که اعضای این باند مسلح قصد دارند مقادیر قابل توجهی مواد مخدر را به صورت شبانه از مناطق صعب العبور و از مخفیگاه خود به داخل کشور منتقل کنند.

وی با اشاره به رصد لحظه به لحظه تحرکات اعضای این باند توسط یگان‌های انتظامی، افزود: در ۷۲ ساعت گذشته مأموران انتظامی پس از شناسایی محل حضور قاچاقچیان در ارتفاعات این شهرستان‌ها را تحت نظر قرار داده که قاچاقچیان با مشاهده مأموران به صورت مسلحانه با آنها درگیر شدند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: پس از ساعتی درگیری مسلحانه و با آتش پر حجم یگان‌های عملیاتی پلیس، چهار سوداگر مرگ دستگیر، و در بازرسی از محل حضور و دپوی آنان در مناطق کوهستانی دو هزار و ۲۲۰ کیلو گرم مواد افیونی شامل یک تن ۶۶۷ کیلو از نوع تریاک و ۵۵۳ کیلو گرم از نوع حشیش به همراه سه قبضه سلاح جنگی و شکاری و مقادیری فشنگ مربوطه، یک دستگاه بی سیم و تعداد ۸ دستگاه خودرو سواری پژو کشف شد.

این مقام ارشد انتظامی در پایان با اشاره به معرفی متهمان به مراجع قضائی، خاطر نشان کرد: مأموران انتظامی استان در گلوگاه‌ها و معبرهای قاچاق مواد مخدر در سطح استان حضوری فعال دارند و در راه مبارزه با مواد افیونی به عنوان بلای خانمان سوز جامعه از هیچ گونه تلاشی دریغ نخواهند کرد.

نظر شما