شناسهٔ خبر: 57526224 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: برترین‌ها | لینک خبر

اولین هتریک جام‌جهانی 2022 رقم خورد

گونسالو راموس در اولین بازی فیکس خود برای تیم ملی پرتغال در جام جهانی، هت تریک کرد.

صاحب‌خبر -

طرفداری: گونسالو راموس، مهاجم ۲۱ ساله تیم ملی پرتغال بر چهار گل از شش گل این تیم مقابل سوئیس تاثیر مستقیم داشت.

تیم ملی پرتغال در چارچوب بازی های مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ به مصاف تیم ملی سوئیس رفت و با نتیجه ۶-۱ پیروز شد. گونسالو راموس در این دیدار اولین هت تریک جام جهانی ۲۰۲۲ را به ثمر رساند و یک پاس گل نیز ارسال کرد. این بازیکن با هت تریک در این دیدار، به سومین بازیکن جوان تاریخ جام جهانی تبدیل شد که موفق به هت تریک در مراحل حذفی این رقابت ها می شود. فقط ادموندو کونن برای تیم ملی آلمان در جام جهانی ۱۹۳۴ (۱۹ سال و ۱۹۸ روز سن) و پله برای تیم ملی برزیل در جام جهانی ۱۹۵۸ (۱۷ سال و ۲۴۶ روز سن) در سن کمتری نسبت به راموس موفق به هت تریک در مراحل حذفی جام جهانی شده اند.

علاوه بر این، گونسالو راموس دومین بازیکن تاریخ جام جهانی است که در یک دیدار موفق به ثبت سه گل و یک پاس گل می شود. پیش از این فقط آنجلو سکیاویو برای تیم ملی ایتالیا مقابل تیم ملی آمریکا در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی ۱۹۳۴ موفق به این کار شده بود. همچنین گونسالو راموس جوان ترین بازیکنی است که در ۶۰ سال اخیر موفق به هت تریک در جام جهانی شده است. آخرین باری که بازیکنی جوان تر از راموس موفق به هت تریک در جام جهانی شد، به سال ۱۹۶۲ و هت تریک فلوریان آلبرت (۲۰ سال و ۲۶۱ روز سن) برای مجارستان مقابل بلغارستان باز می گردد.

همچنین گونسالو راموس چهارمین بازیکن تاریخ تیم ملی پرتغال است که در جام جهانی موفق به هت تریک می شود. بازیکنانی که تا به حال با پیراهن پرتغال موفق به هت تریک در جام جهانی شده اند:

اوزه بیو، جام جهانی ۱۹۶۶ مقابل کره شمالی

پائولتا، جام جهانی ۲۰۰۲ مقابل لهستان

کریستیانو رونالدو، جام جهانی ۲۰۱۸ مقابل اسپانیا

گونسالو راموس، جام جهانی ۲۰۲۲ مقابل سوئیس

 

نظر شما