شناسهٔ خبر: 57509681 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

دریاچه دوقلو پاکسازی و لایروبی شد

مسئول کمیته داوران هیئت نجات غریق و غواصی استان ایلام از پاکسازی و لایروبی دریاچه دو قلو آبدانان خبر داد و گفت: ضایعات موجود در دریاچه‌ها یکی از علل اصلی جراحت و یا مرگ شناگران و مردم عادی به حساب می‌آیند.

صاحب‌خبر -

"سجاد یکتا" در گفت‌وگو با ایسنا، با اعلام این خبر،  اظهار کرد: قوطی‌های فلزی و پلاستیکی، شیشه های نوشیدنی، تور و قلاب ماهیگیری از عمده ترین پسماندهای رها شده در بستر زیستگاه های آبی استان است. این ضایعات و زباله‌های بشری باعث ایجاد جراحت‌های سطحی تا عمیق در غواصان، شناگران و مردم عادی که قصد آبتنی دارند می شود و یکی از علل اصلی جراحت و مرگ و میرهای شناگران و مردم عادی به حساب می‌آیند.
یکتا هدف از انجام این برنامه ورزشی، فرهنگی و زیست محیطی را معطوف ساختن توجه عامه مردم و گردشگران به زیستگاه‌های آبی برشمرد و گفت: امید است در این رفتار خود و ریختن زباله و پسماند در داخل زیست بوم تجدید نظری داشته باشیم.
مسئول کمیته داوران هیئت نجات غریق و غواصی استان ایلام ادامه داد: یکی دیگر از اهداف این طرح معرفی طبیعت و زیستگاه‌های آبی استان ایلام در سطح ملی است که تصاویر فعالیت‌های اعضای این هیات در درگاه اینترنتی فدراسیون غریق نجات و غواصی بارگذاری  می‌شود.
انتهای پیام

نظر شما