شناسهٔ خبر: 57470245 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: ورزش۳ | لینک خبر

فن‌خال: بازی با آرژانتین؟ استرالیا را نباید دست‌کم گرفت

لوئیس فن‌خال، سرمربی هلند، بعد از پیروزی مقابل آمریکا و صعود به یک‌چهارم نهایی جام جهانی به آرژانتین که گفته می‌شود به احتمال زیاد حریفش در آن مرحله خواهد بود طعنه زد.

صاحب‌خبر -

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی هلند امشب در اولین بازی مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی قطر به مصاف آمریکا رفت و موفق شد حریفش را 3-1 شکست دهد تا با اقتدار و به عنوان یکی از مدعیان جدی قهرمانی راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شود.

دیدار دوم مرحله یک‌هشتم امشب بین آرژانتین و استرالیا برگزار می‌شود و برنده این بازی حریف هلندی‌ها در مرحله یک‌چهارم نهایی جام جهانی 2022 خواهد بود.

فن‌خال در پایان بازی هلند و آمریکا در پاسخ به سوالات خبرنگاران گفت:

انتقاد از کم بودن تعداد تماشاچیان هلندی: کاش هلند پشت ما می‌ایستاد
خیلی خوب می‌شود اگر کشور ما پشت سرمان بایستد. ما تا حالا 4 بازی در جام جهانی قطر انجام داده‌ایم و در هر 4 بازی هواداران ما در استادیوم کمتر از هواداران رقیب بوده‌‌اند.

بازی با آرژانتین؟ استرالیا را اصلا نباید دست کم گرفت
بازی با آرژانتین در مرحله یک‌چهارم؟ من اگر جای آرژانتینی‌ها بودم استرالیا را اصلا دست کم نمی‌گرفتم. آنها در جام جهانی 2014 سخت‌ترین حریف ما در آن تورنمنت بودند. خیلی دوست دارم ببینم امشب در بازی آنها چه اتفاقی می‌افتد.

استراتژی تاکتیکی هلند مقابل آمریکا
از نظر مالکیت توپ ما امروز خوب نبودیم. به خصوص در نیمه اول. ولی دو گل بی‌نظیر زدیم. هدف‌مان این بود که پشت مدافعان آمریکا برای خودمان فضا ایجاد کنیم و دقیقا از همین نقطه و با این تاکتیک به گل رسیدیم. ولی در کل باید عملکرد بهتری می‌داشتیم. چون از مرحله بعدی باید با حریفانی بازی کنیم که کیفیت بهتری دارند.

تعویض دیپای و استفاده از ژاوی سیمونز
می‌خواستم ممفیس را برای بازی‌های بعدی حفظ کنم و می‌توانستم وگهورست را به میدان بفرستم. ولی ژاوی را به عنوان مهاجم دوم انتخاب کردم، به عنوان مهاجمی که دائما در تماس با خط هافبک است. در این بازی ما گاهی از این ناحیه احساس کمبود می‌کردیم و ژاوی سیمونز باید این خلا را پر می‌کرد.

نظر شما