شناسهٔ خبر: 57444413 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: آنا | لینک خبر

خشمی که سال‌ها در بطری زندانی شده بود؛

«ویل اسمیت» درباره سیلی مشهور اسکار توضیح داد

«ویل اسمیت» در یک برنامه تلویزیونی درباره ماجرای مشهور به «سیلی اسکار» توضیح داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری آنا، «ویل اسمیت» به تازگی درباره آن «شب وحشتناک» که امروز به «سیلی اسکار» معروف شده در اولین حضورش در یک برنامه تاک شوی آمریکایی بعد از آن حادثه صحبت کرده است.

اسمیت ۵۴ ساله در گفتگو با تِروِر نوح، مجری سرشناس رنگین پوست امریکایی گفت که «پیچیدگی‌ها و جزئیات» زیادی پشت کار‌های او قرار داشت، اما او همچنین گفت: «فقط کنترلم را از دست دادم.» در نودوچهارمین مراسم اهدای جوایز اسکار در مارس سال گذشته، اسمیت روی سِن رفت و به مجری برنامه کریس راک، سیلی محکمی زد. او این کار را در واکنش به شوخی راک با سر تراشیده همسرش انجام داد.

مشخص نیست که آیا راک می‌دانست که جیدا پینکت اسمیت، همسر ویل اسمیت، به بیماری آلوپسی (طاسی) مبتلا است یا خیر. اسمیت که یک ساعت بعد برنده اسکار بهترین بازیگر مرد برای بازی در فیلم «کینگ ریچارد» شد، بلافاصله از کریس راک و از آکادمی اسکار عذرخواهی کرد.

متعاقباً او به مدت ده سال از حضور در تمام مراسم‌های اسکار محروم شد. گفته می‌شود که امسال او یکی از بخت‌های اول دریافت جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد برای ایفای نقش یک برده فراری به نام پیتر است-که عکس‌های کمر شلاق خورده اش به جنبش براندازی کمک کرد- در فیلم «رهایی»، که قرار است به زودی اکران شود، می‌باشد.

** پیچیدگی‌‌هایی که پشت یک اتفاق بود

اسمیت با حضور در اپیزود روز دوشنبه برنامه «دیلی شو» برای ترور نوح از کودکی اش که احتمالاً نقش مهمی در اتفاق آن شب داشت حرف زد: «چیز‌های زیادی پشت آن سیلی بود، آنجا پسر کوچکی بود که همیشه شاهد کتک خوردن مادرش از پدرش بود. همه آن اتفاقات بد ناگهان مثل حبابی جوشیدند و درآن لحظه بالا آمدند. او کسی بود که من نمی‌خواستم بهش تبدیل شوم.» نوح حرفش را قطع کرد و گفت: «چیزی که آن شب دیدیم همه شخصیت تو نبود. من فکر می‌کنم هرکسی ممکن است اشتباه کند.» اسمیت بعد از پاک کردن اشکهایش گفت: «آن شب، شب بسیار هولناکی بود. جزئیات و پیچیدگی‌های زیادی پشت آن اتفاق بود. اما آخرش فقط می‌توانم بگویم کنترلم را از دست دادم. فکر نمی‌کنم تو اصلاً بدانی من در آن لحظات چه چیزی را تحمل کردم و پشت سر گذاشتم. البته این حرف‌ها اصلاً رفتار مرا توجیه نمی‌کنند. می‌دانم که آن کار چقدر مردم را شوکه کرد... آن لحظات من خودم نبود. آن خشمی بود که سال‌ها در یک بطری زندانی شده بود.»

«رهایی» فیلمی است برای بازگشت اسمیت به روی پرده نقره‌ای بعد از آن اتفاق که توسط آنتونی فوکوآ کارگردانی شده است. فوکوآ درگفتگویی گفته که او مشکلات جسمی و روانیای که اسمیت در طول فیلمبرداری در لوییزیانا تحمل می‌کرده را حس کرده. فیلمبرداری این فیلم ژانویه ۲۰۲۲ به پایان رسید. اسمیت در آن برنامه گفت که کاملاً درک می‌کند اگر مردم نخواهند به خاطر رفتار آن شبش فیلم را تماشا کنند.

درکتاب خاطرات اسمیت، که در سال ۲۰۲۱ منتشر شد، او به تفصیل درباره میلش به جبران کودکی مملو از خشونت‌های خانوادگی اش حرف زده است. از جمله گفته بود که دوست دارد درباره افکاری که مدام به ذهنش خطور می‌کردند تا پدرش را بکشد صحبت کند. در عین حال، کریس راک، که مدام از صحبت کردن درباره آن اتفاق نزد مردم، خودداری می‌کند، شاهداین بوده که محبوبیتش نزد مردم تغییری نکرده، اما مقبولیتش رو به کاهش بوده است.

قرار است که اسکار سال آینده در ماه مارس و در مراسمی به میزبانی جیمی کیمل برگزارشود. این سومین باری است که کیمل مجریگری این مراسم را بر عهده می‌گیرد. در طول چهار سال گذشته، چندین مجری اجرای اسکار را بر عهده می‌گرفتند، اما امسال دوباره روال سابق برگشته است.

انتهای پیام/

نظر شما