شناسهٔ خبر: 57354821 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

غرش شیران در بیشه مقاومت + عکس

همزمان با سالروز تشکیل بسیج مستضعفان، همایش «شکوه اقتدار بسیجیان» با حضور مردم، مسئولان، دانش آموزان، ورزشکاران، نیروی‌های سپاهی، نظامی، انتظامی و بسیج ورزشکاران در مصلی کرمان برپا شد.

صاحب‌خبر -

به دنبال پیروزی انقلاب اسلامی و قطع دست استکبار جهانی و منافع آن‌ها در ایران، توطئه‌ها و فتنه‌های شیاطین علیه ایران روز به روز گسترش یافت. در چنین شرایطی امام خمینی (ره) در پنجم آذر ۱۳۵۸، فرمان تشکیل بسیج را صادر کردند. بدین ترتیب، بسیج مستضعفان با فرمان رهبر کبیر انقلاب، تشکیل شد و پس از تصویب مجلس شورای اسلامی در دی ۱۳۵۹ به صورت قانونی رسمیت پیدا کرد.

هرساله در این روز (۵ آذر ماه)، اجتماع بزرگ بسیجیان در سراسر کشور برگزار می‌شود تا این شیران، رزمایش اقتدار خود را برگزار و بار دیگر با آرمان‌های شهدا، امام راحل و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تجدید میثاق کنند.

حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در این آیین که در مصلی امام علی (ع) کرمان برگزار شد، ضمن گرامیداشت هفته بسیج، این نهاد را مرکز تجمع اراده‌های در خدمت دین و دیانت، با حضور اقشار مختلف مردم برای انجام ماموریت در روز‌های سخت عنوان کرد.

حجت الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی امام جمعه کرمان

او با بیان اینکه جریان و تفکر بسیجی مانند جریان آب و بسیج مانند منبع حیات در جامعه است و تفکر بسیجی، زندگی، پویایی و حیات برای جامعه فراهم می‌کند، افزود: بسیج تجربه حضور فعال در ۲ جبهه نرم و سخت را دارد.

حجت الاسلام و المسلمین علیدادی سلیمانی، راه حل همه مشکلات در تمام شرایط را تفکر بسیجی دانست و تصریح کرد: ما این تجربه موفق را در هشت سال دوران جنگ تحمیلی و همچنین در مقاومت کشور‌های مسلمان دیده ایم.

غرش شیران در بیشه مقاومت + عکس

او با اعلام اینکه در شرایط جنگ‌های چند ضلعی و ترکیبی بسیج توان مقابله دارد، بیان داشت: همانگونه جریان حیات بخش آب برای ادامه حیات همگان مورد نیاز است، تفکر بسیجی نیز باید در همه اقشار، سطوح و خانواده‌ها جریان داشته باشد.

سردار محمدعلی نظری فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان نیز در این مراسم به بیان خدمات بسیج برای نظام و مردم در هفته بسیج پرداخت و گفت: اگر بسیجیان که از بطن مردم هستند به جامعه خدمت نکنند، ما مسئولان نیز در ادامه راه دچار مشکل می‌شویم.

غرش شیران در بیشه مقاومت + عکس

او خدمت رسانی بسیجیان به مردم را ناشی از فکر و اندیشه جهادی و بسیجی آن‌ها دانست و افزود: طی یک سال گذشته، بسیج اقدامات بسیار موثری در جامعه در حوزه‌های بهداشتی، محرومیت زدایی، مسکن، آبرسانی و ... انجام داده و در زمینه جهاد تبیین، تولیداتشان در فضای مجازی منتشر شده است.

سردار نظری با بیان اینکه طی ۷۰ روز اخیر، بسیجیان با میدان شناسی باز هم همانند دوران دفاع مقدس جزو اولین‌ها بوده اند، تصریح کرد: بسیج در دفاع مقدس و سایر بحران‌هایی که در ۴۳ سال گذشته به وجود آمده است، همواره میدان شناس و اولین بوده اند و امیدواریم مسئولان نیز دنباله روی بسیج و همواره در چارچوب خدمت به مردم، نظام، انقلاب و ولایت فقیه گام بردارند.

غرش شیران در بیشه مقاومت + عکس

غرش شیران در بیشه مقاومت + عکس

غرش شیران در بیشه مقاومت + عکس

غرش شیران در بیشه مقاومت + عکس

غرش شیران در بیشه مقاومت + عکسغرش شیران در بیشه مقاومت + عکس

نظر شما