شناسهٔ خبر: 5716527 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: روزنامه جهان‌صنعت | لینک خبر

آمادگی قزاق‌ها برای ترانزیت سالانه 15 میلیون تن کالا در بندر شهید رجایی

صاحب‌خبر - «جهان صنعت»- هرمزگان- معاون وزیر راه و رییس شرکت راه آهن جمهوری قزاقستان با همراهی جمعی از مسوولان صنعت ریلی کشوری و استانی‌ از زیرساخت‌های شبکه راه آهن بزرگ‌ترین بندر تجاری ایران در استان هرمزگان بازدید و از مشاهده امکانات این بندر ابراز شگفتی کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، عسکر مامین در بازدید از محوطه‌ها وزیرساخت‌های ریلی بندر شهید رجایی گفت: طی سال‌جاری برنامه داریم تا 15 میلیون تن کالای کشورهای چین و روسیه به قزاقستان از طریق این بندر تراتزیت شود.
رییس شرکت راه آهن جمهوری قزاقستان با اشاره به اینکه با شرکت‌های خصوصی برای توسعه فعالیت در بندر شهید رجایی در حال مذاکره هستیم، افزود: با افتتاح خط جدید ریلی بین کشورهای قزاقستان، ترکمنستان و ایران، بندر شهید رجایی جایگاهی خوب برای ترانزیت کالاهای این کشور می‌باشد.
وی بندر شهید رجایی را حلقه اتصال شرق به غرب برای کشورهای آسیای میانه دانست و افزود: علاوه بر این مسیر‌ از مسیر بندر شهید رجایی و بندر امیرآباد به بندر اکتائو نیز کالا جابه‌جا خواهد شد.
مامین گفت: ارسال محموله‌های گندم، مواد شیمیایی، پنبه و سایر کالاهای مورد علاقه کشورهای حوزه خلیج فارس، اروپا و آسیای شرقی از بندر شهید رجایی برنامه‌های تجاری قزاقستان است.

نظر شما