شناسهٔ خبر: 56434516 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

از دوشنبه

نرخ معاملات صرافی ها در بازار متشکل ارزی منتشر می شود

صرافی های دارای مجوز فعالیت از بانک مرکزی از یازدهم مهرماه ۱۴۰۱ موظفند نرخ های خرید و فروش ارز را علاوه بر تابلوی صرافی در درگاه یکپارچه اعلام نرخ ارز نیز درج  کنند و فهرست نرخ های اعلامی در وبگاه رسمی بازار متشکل ارز ایران منتشر خواهد شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایسنا، بانک مرکزی در بخشنامه ای به کلیه صرافی های دارای مجوز فعالیت از این بانک اعلام کرد که در راستای شفافیت و ساختارمند شدن اعلام نرخ خرید و فروش ارز توسط شبکه صرافی های کشور، رقابتی کردن نرخ ها و همچنین با هدف تسهیل دسترسی و مقایسه نرخ ها برای هموطنان و متقاضیان ارز از یازدهم مهر نرخ های خرید و فروش ارز خود را علاوه بر درج در تابلوی صرافی، در درگاه یکپارچه اعلام نرخ ارز که حساب کاربری آن توسط بازار متشکل ارز ایران در اختیار صرافی ها قرار می گیرد، درج کنند.  

فهرست نرخ های اعلامی به همراه سایر اطلاعات صرافی ها از جمله آدرس و شماره تماس در وبگاه رسمی بازار متشکل ارز ایران به نشانی www.ice.ir ارائه خواهد شد.

لازم به ذکر است، شرکت های صرافی موظفند نرخ های خرید و فروش خود را در تابلوی صرافی و درگاه فوق به صورت یکسان ثبت کنند.

این نرخ ها قابلیت حذف یا ویرایش لحظه ای داشته و تا زمانی که صرافی اقدام به تغییر آن ها نکند در درگاه مذکور و همچنین وبگاه بازار متشکل ارز ایران بدون تغییر باقی خواهند ماند.

بدیهی است، نرخ های اعلامی به منزله نرخ خرید و فروش صرافی در هر لحظه خواهد بود.

انتهای پیام

برچسب‌ها:

نظر شما