شناسهٔ خبر: 56434062 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

فرماندار آذرشهر

اهتمام دولت سیزدهم خدمت به روستائیان است

تبریز - ایرنا - فرماندار آذرشهر گفت: سیاست‌های دولت سیزدهم در راستای تحقق عدالت اقتصادی و اجتماعی و خدمت به روستائیان است.

صاحب‌خبر -

به گزارش روز شنبه ایرنا، فرماندار آذرشهر در مراسم افتتاح طرح تامین ژئوممبران و بازسازی استخر تنظیم آب چشمه مهی روستای چراغیل از توابع بخش مرکزی شهرستان آذرشهر گفت: مدیران جهادکشاورزی، منابع آب و کشاورزان این شهرستان برای اجرای طرح های مختلف و استفاده بهینه از منابع آب اهتمام ویژه ای دارند.

شمسعلی محمودیان، افزود: با توجه به محدودیت منابع آبی، رعایت الگوی کشت، بِه کاشت، جلوگیری از هدررفت آب و استفاده از راهنمایی های علمی کارشناسان در این زمینه ضروری است.

مدیر جهادکشاورزی آذرشهر نیز در این مراسم استفاده بهینه از منابع موجود و ذخیره حق آبه برای انجام آبیاری و پرورش ماهی را از اهداف این طرح اعلام کرد و گفت: مشخصات این طرح شامل ۶۸۰ مترمربع کف سازی استخر و ارتفاع حداقل ۱۲۰ سانتی متر و حداکثر ۱۴۰ سانتی متر، ۸۵۰ مترمکعب حجم آبگیری استخر و ۱۷۰ هکتار سطح پایاب آن است.

حسن علیوند، تعداد بهره بردار این طرح را ۱۳۵ نفر اعلام کرد و افزود: برای اجرای این طرح ۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال هزینه شده و ۲۵۰ میلیون ریال از محل مشارکت و خودیاری بهره برداران هزینه شده است.

وی یادآوری کرد: آبدهی منبع نیز ۳۵ لیتر در ثانیه و منبع آن چشمه مهی است.

شهرستان ۱۰۰ هزار نفری آذرشهر در ۵۰ کیلومتری جنوب تبریز واقع شده است.

نظر شما