شناسهٔ خبر: 56428314 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: جماران | لینک خبر

جت شخصی مسی مشکل ساز شد!

پروازهای متعدد جت شخصی لیونل مسی، مورد انتقاد رسانه‌ها قرار گرفت.

صاحب‌خبر -

جی پلاس، پروازهای متعدد جت شخصی لیونل مسی فوق ستاره آرژانتینی فوتبال جهان، به دلیل ایجاد آلودگی محیط زیستی توسط رسانه‌های خارجی مورد انتقاد قرار گرفت.

اکیپ نوشت: لیونل مسی فوق ستاره آرژانتینی که در تیم پاری سن ژرمن فرانسه بازی می‌کند، برای سفرهای خود از یک جت لوکس به ارزش حدود ۱۵ میلیون یورو استفاده می کند و اغلب آن را به خانواده و دوستانش قرض می دهد.

نشریه فرانسوی اکیپ از مسی به دلیل آلودگی محیط زیستی که جت او داشته است انتقاد کرد. گفته می شود که هواپیمای این بازیکن فوتبال در عرض سه ماه تابستان، ۵۲ پرواز به دور زمین انجام داده است. محاسبه شده است که یک هواپیما در ۳ ماه به اندازه ۱۵۰ سال زندگی یک فرد بالغ، دی‌اکسید کربن در جو آزاد می‌کند و باعث آلودگی هوا می شود.

 این سفرها در زمانی انجام شد که مسی از تعطیلات تابستانی خود لذت می برد. این جت پنج بار بین بوئنوس آیرس، پایتخت آرژانتین و میامی سفر کرده است.

همچنین سفرهایی به مونته ویدئو اروگوئه، نیویورک، برزیل و تعدادی از شهرهای اسپانیا که خانواده مسی برای تعطیلات مستقر بودند، انجام شد. این گزارش در زمانی ارائه می شود که رهبران جهان در حال بحث و گفت‌وگوی مستمر در مورد چگونگی کار بر روی هشدارهای تغییرات آب و هوایی هستند و از مردم خواسته می‌شود کارهای بیشتری در این زمینه انجام دهند.

نظر شما