شناسهٔ خبر: 56396825 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

«ترافیک» ساعات کاری ادارات مشهد را تغییر داد

استاندار خراسان رضوی گفت: ساعت کاری ادارات شهر مشهد برای خدمت‌رسانی به مردم از روز شنبه، ۹ مهرماه تا پایان این ماه باهدف کاهش بار ترافیک از ساعت هشت صبح آغاز خواهد شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ، یعقوبعلی نظری در جلسه هماهنگی ترافیک استان اظهار کرد: به‌منظور خدمات‌رسانی به مردم ساعت کاری ادارات شهر مشهد از روز شنبه ۹ مهرماه تا پایان این ماه باهدف کاهش بار ترافیک از ساعت هشت صبح آغاز می‌شود.

استاندار خراسان رضوی ابراز کرد: بر همین اساس ساعت فعالیت بانک‌های استان ۶ و ۳۰ دقیقه، مدارس متوسطه ۷ صبح و مدارس ابتدایی نیز از ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه مشغول فعالیت خواهند بود.

وی اذعان کرد: با توجه به اینکه نیاز است ترافیک صبحگاهی به‌گونه‌ای کنترل شود تا ضمن تقسیم عبور و مرور مردمی شاهد ترافیک روان در سطح شهر مشهد باشیم، بر همین اساس لازم است تا ملاحظاتی همچون مراجعات مردمی به ادارات و حضور دانش‌آموزان در مدارس نیز مدنظر قرار گیرد.

نظری خاطرنشان کرد: همچنین برخی از خانواده‌ها با توجه به هزینه سرویس مدارس، قصد رساندن فرزندان خود به مدارس رادارند و این موضوع خود باعث افزایش ترافیک و درنهایت آلودگی بیشتر هوا خواهد بود و بر همین اساس آغاز فعالیت در ساعت‌های مختلف می‌تواند بار ترافیکی را کاهش دهد.

وی با اشاره به اینکه زمان طلوع خورشید در خراسان رضوی نسبت به مناطق مرکزی و غربی کشور زودتر رخ می‌دهد و بر همین اساس تجربه ما متفاوت از سایر نقاط کشور خواهد بود، بیان کرد: با این تغییر ساعت کاری امیدواریم شاهد کاهش ترافیک عصرگاهی و شبانگاهی در شهر مشهد باشیم.

استاندار خراسان رضوی تأکید کرد: در این مدت باید تجربه به‌دست‌آمده به‌دقت مورد کارشناسی قرار گیرد تا ضمن رفع مشکلات بتوانیم شاهد رفت‌وآمد بدون دغدغه در سطح کلان‌شهر مشهد باشیم.

انتهای پیام/ ۷۰۰۴۲

 

 

نظر شما