شناسهٔ خبر: 56375402 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

سخنگوی فدراسیون دوچرخه‌سواری:

تمهیدات لازم برای تور آذربایجان فراهم است/ رکابزنان هلندی هم رسیدند

تهران- ایرنا- سخنگوی فدراسیون دوچرخه‌سواری گفت:‌ تمامی تمهیدات برای برپایی تور دوچرخه‌سواری آذربایجان فراهم شده و آماده برگزاری این رویداد هستیم. در روزهای گذشته نیز تیمی از هلند برای حضور در ایران اعلام آمادگی کرد.

صاحب‌خبر -

محمود وفایی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: قرار بر این بود که ۱۲ تیم خارجی و ۳ تیم داخلی در این رویداد شرکت کنند که بر همین اساس تیم‌های آرویچ شرق امیدنیا نکا، دانشگاه آزاد و تیم ملی ایران به عنوان تیم‌های کنتینانتال در این رویداد حضور خواهند داشت.

وی ادامه داد: ۱۲ تیم باشگاهی نیز برای حضور در این تور اعلام آمادگی کرده‌اند که در روزهای گذشته تیمی از هلند هم درخواست شرکت در این مسابقات را داد و با توجه به این که تعداد تیم‌ها بسته شده بود، آنها جایگزین تیمی از قزاقستان شدند. 

سخنگوی فدراسیون دوچرخه‌سواری یادآور شد: تور آذربایجان از هفتم مهرماه آغاز خواهد شد و رکابزنان از کشورهای مختلف با هم به رقابت می‌پردازند. این رویداد تا دوازدهم مهرماه ادامه خواهد داشت و امیدواریم شاهد عملکرد خوب نمایندگان ایران در این مسابقه باشیم. 

وفایی به ترکیب تیم ملی ایران هم اشاره کرد و گفت: با توجه به این که تیم‌ها باید در قالب تیم‌های کنتینانتال در این رویداد حضور یابند، نفرات تیم ملی را به همراه چند رکابزن تیم سپاهان و در قالب تیم ملی در این رویداد خواهیم داشت. در این رویداد رکابزنان در ۵ مرحله توانمندی‌های خود را به نمایش خواهند گذاشت،‌ بدون شک سطح مسابقات بالا خواهد بود و باید دید در پایان چه نتایجی رقم خواهد خورد. 

وی در مورد مسیر تور آذربایجان تاکید کرد: مرحله اول این رقابت‌ها از تبریز تا ارومیه، مرحله دوم تبریز تا منطقه آزاد ارس و مرحله سوم حدفاصل جلفا و کلیبر خواهد بود. در ادامه رکابزنان در مرحله چهارم مسیر تبریز تا سرعین را طی می‌کنند و در مرحله پایانی نیز سرعین تا تبریز را رکاب خواهند زد. در پایان نیز با اهدای جوایز نقدی از برترین‌ها تجلیل می‌شود.

وفایی تاکید کرد: قبل از برگزاری تور آذربایجان رقابت‌های آزاد روسیه را خواهیم داشت که رنکینگ ندارد اما جوایز نقدی شامل حال رکابزنان خواهد شد که تیم «ب» ایران در آن رویداد حضور می‌یابد. همچنین رقابت‌هایی ترکیه هم در پیش است که در قالب یک تور برگزار خواهد شد و تیم‌های کنتینانتال ایران نیز در آن حضور دارند.  

تور آذربایجان به علت همه‌گیری کرونا ۲ سال با وقفه مواجه شد. «اروین کیست ماکر» هلندی به عنوان سرکمیسر این تور از سوی اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری (UCI) تعیین و معرفی شده است.

تیم‌هایی از مالزی، آفریقای‌جنوبی، هلند،آلمان، اندونزی، مراکش، تایلند، عراق و بلژیک از جمله تیم‌های حاضر در این رویداد هستند.

نظر شما