شناسهٔ خبر: 56345920 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

بازداشت عامل حادثه غرق شدن قایق مهاجران در آب‌های سوریه

ارتش لبنان اعلام کرد که مسئول قایق غرق شده مهاجران غیرقانونی در آب‌های سوریه را که منجر به جان باختن نزدیک به ۹۰ نفر شده است، بازداشت کرده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، تلویزیون رسمی سوریه امروز شنبه از افزایش شمار جان‌باختگان قایق لبنانی واژگون شده در آب‌های سرزمینی این کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه «سانا» به نقل از تلویزیون این کشور ، در اثر غرق شدن قایق مهاجران غیرقانونی که از لبنان عازم آبهای سوریه بوده، به 86 نفر افزایش یافته است. این قایق پنجنشبه گذشته در شرایط نامساعد جوی غرق شده بود و بر اساس آمار اولیه 28 نفر جان باخته بودند.

حسن الغباش، وزیر بهداشت سوریه، در جمع خبرنگاران پس از اینکه از نحوه ارائه خدمات درمانی به بازماندگان حادثه در بیمارستان و تحویل قربانیان به خانواده هایشان اطلاع یافت، گفت: تعداد قربانیان این حادثه به 86 نفر افزایش یافته، و تعداد مصدومانی که در بیمارستان «الباسل» تحت درمان قرار گرفته اند به 20 نفر رسیده که 8 نفر از آنها در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند.

وی افزود: دیروز به محض اینکه اطلاعاتی مبنی بر غرق شدن قایق دریافت کردیم، تیم های ویژه امداد و نجات و تمامی پرسنل بهداشتی استان طرطوس برای یافتن بازماندگان بسیج شدند و این کار همچنان ادامه دارد.

الغباش تصریح کرد: «کار در بالاترین سطح توسط سازمان های پزشکی و قضایی برای شناسایی قربانیان انجام گرفته و تیم وزارت بهداشت با همکاری هلال احمر سوریه اجساد شناسایی شده را به گذرگاه مرزی لبنان منتقل می کنند تا با هماهنگی بین دو کشور سوریه و لبنان تحویل هلال احمر لبنان گردد.»

عبدالحلیم خلیل، استاندار طرطوس نیز اعلام کرد: «پس از دریافت اطلاعات مبنی بر غرق شدن قایق حامل حدود 150 مسافر، اداره بنادر با همکاری مردم، آتش نشانی و هلال احمر به جستجوی آنها پرداختند.»

استاندار طرطوس در ادامه گفت: «مقامات قضایی با همکاری فرماندهی انتظامی استان طرطوس در بیمارستان الباسل حضور دارند تا پس از شناسایی اجساد قربانیان، آن‌ها را به خانواده هایشان تحویل دهند.»

در همین حال دکتر احمد عمار، مدیر بهداشت طرطوس داد: «برخی از خانواده های قربانیان با هماهنگی هلال احمر لبنان برای شناسایی خانواده‌­های خود و تحویل اجساد به آن‌ها از لبنان آمده اند.»

رامی بیضون، مدیر اداری واحد هلال احمر سوریه نیز به نوبه خود گفت: «یگان ها و کادر هلال احمر سوریه از تیم امداد و نجات دریایی، مرکز آمبولانس و واحد مدیریت حوادث، برای نجات و انتقال اجساد به مراکز درمانی بسیج شدند.»

بر اساس اظهارات بازماندگان، این قایق روز سه شنبه گذشته از منطقه «المنیه» طرابلس واقع در شمال لبنان به قصد مهاجرت به قبرس که حامل افرادی از ملیت­‌های مختلف بود به راه افتاده بود، که متاسفانه غرق شد.

ارتش لبنان از بازداشت یک نفر در ارتباط با قایق غرق شده خبر داد

در همین ارتباط، ارتش لبنان اعلام کرد که مسئول قایق غرق شده مهاجران غیرقانونی در آب‌های سوریه را که منجر به جان باختن نزدیک به 90 نفر شده است، بازداشت کرده است.

ارتش لبنان هویت این شهروند متهم به دست داشتن در جان باختن ده‌ها مهاجر غیرقانونی را «ب.د» معرفی کرده و گفته است که او به اشتباه و کار غیرقانونی خود اعتراف کرده است.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

نظر شما