شناسهٔ خبر: 56343004 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: خبرآنلاین | لینک خبر

مرد شیشه‌ای خانه همسایه‌اش را در شهرک غرب به آتش کشید

تسنیم نوشت: مرد شیشه‌ای که در اقدامی هولناک خانه همسایه‌اش را در شهرک غرب به آتش کشیده بود، توسط پلیس دستگیر شد.

صاحب‌خبر -

ساعت ۲۲:۳۰ پنجشنبه ۳۱ شهریورماه سال جاری، وقوع آتش‌سوزی مشکوکی در یک ساختمان در خیابان علامه جنوبی محله شهرک غرب از سوی مردم به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش داده شد.

با اعلام این خبر، امدادگران اورژانس، ماموران آتش‌نشانی شهرداری تهران و تیمی از ماموران کلانتری ۱۳۴ شهرک قدس با هماهنگی تلفنی با بازپرس کشیک دادسرای ناحیه ۲ راهی محل حادثه شدند و اقدامات اولیه را آغاز کردند.

ماموران آتش‌نشانی به محض حضور در محل حادثه متوجه شدند واحد طبقه اول ساختمان دچار حریق شده که در گام نخست حریق را اطفا کردند و پی بردند زمان آتش‌سوزی فردی داخل خانه نبوده است؛ همچنین امدادگران اورژانس هنگامی که دریافتند این آتش سوزی مصدومی نداشته است محل را ترک کردند.

تحقیقات میدانی ماموران کلانتری در محل حادثه حکایت از آن داشت همسایه‌ها در دقایق اولیه آتش‌سوزی مرد جوانی را مشاهده کردند که با یک بطری بنزین از ساختمان متواری شده است؛ همین موضوع کافی بود تا فرضیه آتش‌سوزی عمدی برای پلیس پررنگ شود.

از سوی دیگر بررسی‌ها نشان داد، مرد جوان که با انگیزه نامعلوم خانه را به آتش کشیده ساکن طبقه چهارم ساختمان مورد نظر بوده که متواری شده است! ماموران پلیس پس از دریافت این اطلاعات مهم، هویت مرد جوان را در اختیار گشت‌های انتظامی غرب تهران قرار دادند.

گشت‌زنی‌های ویژه ادامه داشت تا اینکه یک ساعت بعد ماموران پلیس مرد جوان را در غرب تهران شناسایی کردند و در ادامه موفق شدند وی را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و به اداره پلیس برای تحقیقات ابتدایی منتقل کردند.

متهم پس از انتقال به اداره پلیس در بازجویی‌های فنی هدف تحقیقات قرار گرفت و به جرم آتش‌زدن خانه همسایه خود اعتراف کرد؛ وی گفت: روز حادثه پس از آنکه شیشه مصرف کردم کنترل خود را از دست دادم برای همین با یک بنزین به طبقه اول رفتم و خانه همسایه را آتش زدم.

مرد آتش‌افروز پس از اعترافات اولیه برای سیر مراحل قانونی و تحقیقات تکمیلی به با دستور بازپرس پرونده برای روشن شدن زوایای پنهان این حادثه راهی دادسرای ناحیه ۲ شد.

۴۷۴۷

برچسب‌ها:

نظر شما