شناسهٔ خبر: 56333215 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: تابناک | لینک خبر

اصفهانی‌ها ۸۲ روز هوای آلوده تنفس کردند

مردم اصفهان طی شش ماه نخست سال جاری ۸۲ روز هوای ناسالم نتفس کردند.

صاحب‌خبر -

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، کلانشهر اصفهان بر پایه آمار اداره کل حفاظت محیط زیست استان از ابتدای سال جاری تا سی و یکم شهریور ماه، بدون داشتن یک روز هوای پاک، ۱۰۴ روز هوای سالم و ۸۲ روز هوای ناسالم تجربه کرد.

این در حالی است که تعداد روزهای هوای ناسالم این کلانشهر در شش ماهه نخست سال ۱۴۰۰ نیز ۵۷ روز، تعداد روزهای سالم ۱۲۹ روز بود و در این مدت یک روز هوای پاک نداشت‌.

ثبت ۸۲ روز هوای آلوده در اصفهان در بهار و تابستان ۱۴۰۱ آماری بی سابقه در ۱۰ سال اخیر و رکوردی جدیدی در آلودگی هوای این کلانشهر محسوب می‌شود.

نگاهی به آمار کیفی هوای کلانشهر اصفهان نشان می‌دهد، ماه شهریور ۲۳ روز هوای سالم و هشت روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس در این خطه ثبت شد.

همچنین ماه اَمرداد با ۶ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۲۵ روز هوای سالم شرایط کیفی مناسب‌تری نسبت به ماه‌های دیگر سال جاری داشت.

برپایه آمار موجود تیرماه ۱۴۰۱ نیز با ثبت ۱۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس، ۲ روز هوای ناسالم برای عموم شهروندان و ۱۲ روز هوای سالم، رکورددار بیشترین روزهای آلوده طی شش ماه ابتدایی امسال بوده است.

همچنین کلانشهر اصفهان از ابتدا تا ۳۱ فروردین ماه امسال ۱۶ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۵ روز هوای قابل قبول تجربه کرد و در سی و یک روزِ اردیبهشت ماه، ۱۵ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس، سه روز هوای ناسالم برای عموم شهروندان و ۱۳ روز هوای قابل قبول داشت و در ماه خرداد نیز ۱۳ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس، ۲ روز ناسالم برای عموم ۱۶ روز قابل قبول نفس کشید.

نظر شما