شناسهٔ خبر: 56333082 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

لزوم کار جهادی برای آبرسانی به ۱۶۹ روستای کردستان

استاندار کردستان ضمن اعلام تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبارات محرومیت‌زدایی به کردستان، بر انجام کار جهادی برای آبرسانی به ۱۶۹ روستا در سطح استان تاکید کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، اسماعیل زارعی‌کوشا استاندار کردستان در جلسه قرارگاه محرومیت‌زدایی استان کردستان که به موضوع آبرسانی به روستاهای دارای تنش آبی اختصاص داشت، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین طرح‌های محرومیت‌زدایی استان که توسط قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) در دست اجرا بوده آبرسانی به ۱۶۹ روستا در یک بازه زمانی ۳۰ ماهه است.

وی گفت: وزیر نیرو در سفر اخیر خود به کردستان اعلام کرد که با اضافه شدن روستاهای دیگر به این طرح، اعتبار آن را تامین خواهیم کرد.

استاندار کردستان اعتبار کم‌سابقه و تخصیص داده شده به جهاد آبرسانی به روستاهای استان را ۵۲۷ میلیارد تومان ذکر کرد و افزود: این میزان اعتبار و تخصیص در میان طرح‌های عمرانی استان بی‌سابقه و لازم است تا پیش از شروع فصل سرما بخش بزرگی از کار انجام شود.

زارعی‌کوشا با بیان اینکه هم اکنون ۵۵ درصد از اعتبار پروژه دریافت و پیشرفت فیزیکی کار ۲۲ درصد است بر تسریع در اجرای آبرسانی به روستاهای دارای تنش آبی تاکید کرد.

وی با بیان اینکه ما از قرارگاه سازندگی امام حسن مجتبی به عنوان مجری طرح انتطار کار جهادی داریم، ادامه داد: در پروژه انتقال آب به سنندج از سد آزاد رکورد لوله‌گذاری ۶ کیلومتر در ماه ثبت شده است و با این اوصاف انتظار کار مشابه در آبرسانی به روستاهای استان را داریم.

انتهای پیام/2330/70/س

نظر شما