شناسهٔ خبر: 56332904 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

زنگ آغاز سال تحصیلی جدید مدارس با حضور رییس جمهور نواخته شد

تهران - ایرنا - زنگ آغاز سال تحصیلی جدید مدارس روز شنبه - دوم مهر ماه - با حضور آیت الله رییسی رییس جمهور در یکی از مدارس شهر تهران نواخته شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۲ - ۱۴۰۱ امروز دوم مهر ماه با حضور رییس جمهور و همراهی وزیر آموزش و پرورش، جمعی از معلمان و دانش آموزان و با رعایت پروتکل های بهداشتی در دبستان دخترانه شهید فرهاد حسین مردی منطقه ۲ تهران آغاز شد.

پس از نواخته شدن زنگ آغاز سال تحصیلی، دانش آموزان درحالی که پرچم جمهوری اسلامی ایران را در دست داشتند، با رییس جمهوری عکس یادگاری انداختند. سپس آیت الله رییسی با حضور در کلاس های درس با دانش آموزان گفت و گوی صمیمانه ای داشت.

رئیس جمهور در جمع دانش‌آموزان و مسئولان این مدرسه و در تداوم سنت پرسش مهر، بیست و سومین پرسش مهر را با دانش‌آموزان سراسر کشور مطرح کرد:

سوال رییس جمهور از معلمان: برای افزایش بهره‌وری در آموزش چه اقداماتی باید انجام شود؟

سوال رئیس جمهور از دانش آموزان: مدرسه خوب دارای چه خصوصیاتی است؟

زنگ آغاز سال تحصیلی جدید مدارس با حضور رییس جمهور نواخته شد

رییس جمهور در سخنان کوتاهی در یکی از کلاس های مدرسه شهید حسین مردی اظهار داشت: ما می خواهیم ارتباط ما با آموزش و پرورش فقط محدود به بازگشایی مدارس نباشد بلکه در طول سال در یک بخش با خود دانش آموزان و معلمان و در بخشی با والدین و بخشی دیگر با کارشناسان و صاحب نظران و دانشگاهها ودانشگاه فرهنگیان و دست اندرکاران آموزش و پرورش در ارتباط باشیم تا همواره مساله تعلیم و تربیت در متن قرار گیرد و مسایل را با همکاری خود معلمان، آموزش و پرورش و دانش آموزان دنبال کنیم تا آموزش و پرورش ما در سطح تراز برسد.

وی تاکید کرد که هر قدر در بحث آموزش و پرورش هزینه کنیم، سرمایه گذاری برای آینده کشور است و به همین دلیل باید در این بخش افزایش بهره وری داشته باشیم.

زنگ آغاز سال تحصیلی جدید مدارس با حضور رییس جمهور نواخته شد

به گزارش ایرنا و بر اساس آمار اعلامی از سوی وزارت آموزش و پرورش، در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ که به صورت رسمی از امروز آغاز شد، حدود ۱۶ میلیون دانش آموز راهی مدارس می شوند که بیش از یک میلیون نفر آنها دانش‌آموزان سال اول ابتدایی هستند.

نظر شما