شناسهٔ خبر: 55655281 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: قدس آنلاین | لینک خبر

بازی‌های کشورهای اسلامی؛

جودوکاران ایران از رسیدن به مدال بازماندند

دومین روز رقابت‌های جودو بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی نیز برای جودوکاران کشورمان خوش‌یمن نبود.

صاحب‌خبر -

به گزارش قدس آنلاین، امروز(سه‌شنبه) در دومین روز رقابت‌های جودو بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی در شهر قونیه کشور ترکیه، هفت نماینده ایران در ۲ بخش زنان و مردان روی تاتامی رفتند که موفقیت و مدالی حاصل نشد تا تیم ایران در بخش انفرادی، دست خالی بماند.

روز گذشته نیز هفت نماینده ایران در دو بخش مردان و زنان به مصاف حریفان رفته و از کسب مدال بازماندند.

رقابت‌های بخش تیمی نیز فردا برگزار می‌شود و تیم مردان ایران در گام نخست به مصاف برنده ترکمنستان و پاکستان می‌رود و تیم زنان کشورمان هم با قرقیزستان روبه‌رو می‌شود.

نتایج نمایندگان ایران بدین شرح است:

بخش مردان

منهای ۸۱ کیلوگرم، "مهدی فتحی‌پور" ابتدا نماینده ترکمنستان را شکست داد و در ادامه نتیجه را به "ودات بایاراک" از میزبان واگذار کرد و حذف شد.

منهای ۹۰ کیلوگرم، "قاسم باغچقی" در گام نخست "حسین‌شاه" از پاکستان را مغلوب کرد و سپس به "ماژیدوف" تاجیکستانی باخت و از دور مسابقات کنار رفت.

در همین وزن، "سعید مدنی" با برتری مقابل "ارسون راماج" از آلبانی و باخت به "ستوپرینوف" از تاجیکستان به کار خود پایان داد و دست خالی ماند.

به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم، "حمیدرضا ملک‌زاده" در همان نخستین مبارزه‌اش نتیجه را به "یوسف امیران" از جمهوری آذربایجان واگذار کرد و حذف شد تا تمامی نمایندگان تیم مردان ایران با عملکردی ضعیف به کار خود پایان دهند.

بخش زنان

منهای ۷۰ کیلوگرم، "مریم بربط" با برتری مقابل «خدیجه سونکو" از سنگال و "اورنلا بیامی" از کامرون با اقتدار برنده شد تا نخستین نماینده ایران در نیمه‌نهایی باشد.

وی در این مرحله مقابل "گلناز متین‌یازووا" دارنده چند مدال بین‌المللی از ازبکستان قرار گرفت و در همان ثانیه‌های نخست ضربه فنی شد و از رسیدن به فینال بازماند تا در دیدار رده‌بندی با "شوکیستا نزرووا" جودوکار ۲۳ ساله ازبک مبارزه کند.

بربط در این رقابت هم راه به جایی نبرد و با شکست تاتامی را ترک کرد تا از کسب مدال بازبماند.

در همین وزن، "ریحانه گیلانی" در گام نخست به "شوکیتسا نظروف‌" ازبکستانی باخت و حذف شد.

منهای ۷۸، "مریم پیمانی" در اولین گام به نماینده مراکش باخت و با توجه به تعداد اندک شرکت‌کنندگان در این وزن به جدول شانس مجدد رفت تا با "آیوک سوفینا" کامرونی روبه‌رو شود. او در این مرحله هم مقابل حریف شکست خورد و حذف شد.

منبع: ایرنا

نظر شما