شناسهٔ خبر: 55655008 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: فرارو | لینک خبر

گلکسی واچ ۵ سامسونگ با پیشرفته‌ترین فناوری دنیا برای ردیابی خواب

«یانگ ته جونگ» معاون اجرایی سامسونگ الکترونیکس طی یک کنفرانس مطبوعاتی در نیویورک اظهار داشت که گلکسی واچ ۵ به پیشرفته‌ترین فناوری دنیا برای ردیابی خواب مجهز شده است.

صاحب‌خبر -

فرارو- این روزها ردیابی خواب  به یکی از ویژگی‌های برجسته ساعت‌های هوشمند تبدیل شده است و بسیاری از شرکت‌ها در حال کار بر روی ارائه قابلیت‌های ردیابی خواب بهتر در ساعت‌های هوشمند خود هستند.

به گزارش فرارو، سامسونگ به تازگی جدیدترین ساعت‌های هوشمند خود گلکسی واچ ۵ و گلکسی واچ ۵ پرو را معرفی کرده است. به تازگی یکی از مدیران سامسونگ نحوه بهبود نظارت بر خواب ساعت‌های جدید خود را به اشتراک گذاشته است. «یانگ ته جونگ» معاون اجرایی سامسونگ الکترونیکس طی یک کنفرانس مطبوعاتی در نیویورک اظهار داشت که گلکسی واچ ۵ به پیشرفته‌ترین فناوری دنیا برای ردیابی خواب مجهز شده است.

او تاکید کرد که این پوشیدنی جدید فناوری‌های مختلفی از جمله حسگر زیستی نوآورانه ای را ارائه می‌دهد و این فناوری‌ها گلکسی واچ ۵ را به بهترین شریک برای حفظ عادات سالم و الگوی خواب تبدیل می‌کنند. یانگ همچنین خاطر نشان کرد که سامسونگ برای مدت طولانی در حال توسعه فناوری‌های مرتبط با ردیابی خواب بوده است. گلکسی واچ ۵ قادر است مراحل مختلف خواب را بررسی کند، خروپف را تشخیص دهد، سطح اکسیژن خون را اندازه گیری کند و سپس این اطلاعات را به نمره تبدیل کند.

گلکسی

این ساعت هوشمند علاوه بر این موارد، برنامه‌های سفارشی را نیز برای عادات خواب بهتر و سالم‌تر ارائه می‌دهد. برنامه sleep coach به صورت رایگان و با همکاری مرکز پزشکی سامسونگ ارائه می‌شود. یانگ اظهار داشت که سامسونگ با با بنیاد ملی خواب ایالات متحده و چندین آزمایشگاه به منظور تحقیق در مورد فناوری خواب همکاری می‌کند و داده‌های بدست آمده را برای انجام آزمایش‌های بالینی در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

گلکسی واچ ۵ به سنسور دمای جدید که از فناوری مادون قرمز برای خواندن دقیق‌تر دما استفاده می‌کند، مجهز شده است و می‌تواند برای ردیابی خواب نیز استفاده شود. مدیر اجرایی این شرکت اشاره‌ای به زمان راه اندازی خدمات جدید اندازه گیری دما نکرد. یانگ معتقد است که ساعت‌های هوشمند آینده، می‌توانند جنبه‌های پزشکی بیشتری داشته باشند و برای نظارت بر بیماران و و درمان‌های دیجیتال مورد استفاده قرار گیرند. او بر سه محور نوآوری، اتصال و همکاری به عنوان جهت گیری تجارت سلامت سامسونگ تأکید کرد.

گلکسی واچ ۵ اکنون در مرحله پیش‌سفارش قرار دارد و با پیشرفت‌های قابل‌توجهی نسبت به نسخه قبلی خود همراه است. این ساعت هوشمند با باتری بزرگتر و بهبود قابل توجهی در شارژ همراه است و پس از تنها هشت دقیقه شارژ می‌تواند حدود هشت ساعت دوام بیاورد. این پوشیدنی از شارژ بی سیم ۱۰ واتی WPC نیز پشتیبانی می‌کند. حسگر ابتکاری Bioactive سامسونگ از مجموعه‌ای از حسگر‌های سلامت تخصصی برای ارائه داده‌های سلامت دقیق و بینش تناسب اندام و تندرستی استفاده می‌کند.

این ساعت هوشمند نه تنها تجزیه و تحلیل جامع ترکیب بدن را انجام می‌دهد، بلکه در مورد چگونگی دستیابی به اهداف خود نیز به شما توصیه می‌کند. گلکسی واچ ۵ به شما یادآوری می‌کند به عنوان مثال، پس از یک جلسه تمرین هوازی شدید، آب بنوشید و یا اگر با قابلیت‌های نظارت بر خواب متوجه چیز مشکوکی شد، اعلان‌هایی برای اختلالات خواب مکرر مانند آپنه خواب (شرایطی که در آن تنفس به طور مکرر متوقف و شروع می‌شود) ارائه می‌دهد.

منبع: phonearena

برچسب‌ها:

نظر شما