شناسهٔ خبر: 55654859 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

سیل جان ۶۱ نفر را در افغانستان گرفت

طالبان اعلام کرد سیل هفته گذشته در افغانستان 61 قربانی گرفته و خسارت هنگفت مالی در بخش‌های مختلف این کشور برجای گذاشته است.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، وزارت رسیدگی به حوادث دولت موقت طالبان اعلام کرد که طی یک هفته‌ اخیر ۶۱ نفر بر اثر وقوع سیل جان باخته و ده‌ها نفر دیگر زخمی شده‌اند.

به گفته‌ این وزارتخانه، ولایت‌های پروان، کاپیسا، ننگرهار، میدان‌ وردک، غزنی، لوگر و پکتیا طی هفته گذشته شاهد بارش سنگین باران و جاری شدن سیل بودند. 

ولایت پروان با ۲۹ کشته و ۹۲ زخمی بیشترین تلفات را متحمل شده است.

روز گذشته (یکشنبه 24 مرداد) مقامات محلی طالبان اعلام کرده بودند که بر اثر وقوع سیل در پروان در شمال کابل 31 نفر جان باخته‌اند.

گزارش شده است که بخش‌هایی از شهرستان‌های سیاه‌گرد و شینواری ولایت پروان دچار سیل گرفتگی شده و براساس آمار اولیه تاکنون 31 نفر جان باخته و ده‌ها منزل مسکونی و هزاران هکتار زمین کشاورزی تخریب شده است. 

روز گذشته نیز شماری دیگری از ولایت‌های افغانستان شاهد وقوع سیل بوده و منابع اعلام کردند که تلفاتی جانی و مالی نیز به ساکنان این مناطق وارد شده است.

این در حالی است که «شرف الدین مسلم»، معاون وزیر مبارزه به حوادث طبیعی طالبان گفته است که  «طی هفته گذشته در هفت ولایت افغانستان سیل جاری شده که زیان‌های جانی و مالی را وارد کرده است.»

وی افزود: در نتیجه سیل چندین جاده اصلی از جمله جاده کابل به غزنی و همچنین جاده بامیان و پکتیا نیز مسدود شده است.

همچنین آمارهای رسمی وزارت رسیدگی با حوادث نشان می‌دهند که در نتیجه سیل در مناطق مختلف افغانستان صدها خانه ویران شده و هزارن هکتار زمین نیز تخریب شده است. 

 

 

انتهای پیام/ ر

نظر شما