شناسهٔ خبر: 55641531 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: روزنامه ستاره‌صبح | لینک خبر

خبرنامه

صاحب‌خبر -

خلبان پرواز مشهد - استانبول به دلیل نقص فنی حاضر به پرواز نشد
پرواز هواپیمایی ایران ایر تور در مسیر مشهد - استانبول دیروز صبح با مخالفت خلبان این پرواز به علت صافی لاستیک هواپیما روبرو شد.به گزارش خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان، پرواز شماره 9735 دیروز 24مرداد در ساعت 9:30 صبح تا اطلاع ثانوی تاخیر دارد.براساس این گزارش، درخواست لاستیک مناسب برای این پرواز از تهران داده شد و این پرواز تا زمان رسیدن لاستیک‌ها و تعویض آن‌ها با تاخیر مواجه شد.

عباس عبدی: آخرالزمان سیاست؛ سلام نواصول‌گرایان به برجام
عباس عبدی در توییتی نوشت: «آخرالزمان سیاست. سلام نواصول‌گرایان به برجام. برای متوجه شدن مدیر مسئول کیهان، پس از آن مصاحبه تند علیه برجام، فقط چند روز کافی بود تا او نیز به برجام سلام دهد.»

کیهان: اگر تنش ایران و اسرائیل ادامه پیدا کند، روسیه طرف ایران را خواهد گرفت
کیهان نوشت: در حالی که روابط روسیه با ایران و کشورهای حوزه خلیج‌فارس در یکی از بهترین دوران خود قرار دارد، تنش‌ها میان روسیه و اسرائیل رو به افزایش نهاده و به‌رغم سفر هیئت اسرائیلی به مسکو، مسائل مرتبط با فعالیت آژانس یهود در روسیه برطرف نشده است.وزارت دادگستری روسیه از دادگاه خواست آژانس یهود که در روسیه «سخنوت» نامیده می‌شود و مسئول کمک به علیا، مهاجرت یهودیان به اسرائیل است را منحل کند.صاحب‌نظران روس همچنین معتقدند اگر تنش‌ها میان ایران و اسرائیل شدت یابد و به‌ویژه به درگیری کشیده شود، روسیه قادر نخواهد بود به سیاست یکی به میخ یکی به نعل ادامه دهد و احتمالاً ناچار می‌شود طرف ایران را بگیرد، کشوری که به متحد کلیدی روسیه در خاورمیانه و جهان تبدیل شده است.

موسوی لارگانی:تیم اقتصادی کابینه به اصلاح نیاز دارد
سيد ناصر موسوی لارگانی، نماینده مجلس در توییتر نوشت: «یک چهارم از فرصت دولت آقای رئیسی گذشت. افزایش قیمت و تورم فراتر از انتظار وتوان مردم بود.»او ادامه داد: «بخشی ناشی از گذشته وبخشی هم ازحذف یکباره و تاحدی تندروانه ارزترجیحی ناشی شد.درسال دوم این عوامل تورم زا وجود ندارد. می ماند توان مدیریتی تیم اقتصادی کابینه که البته به یک اصلاح جدی نیاز دارد.»

وزیر علوم: درباره تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها تصمیمی نداریم
وزیر علوم در پاسخ به سوالی درباره تفکیک جنسیتی در دانشگاه ها اظهار داشت: یک سری دانشگاه های تک جنسیتی مانند دانشگاه الزهرا(س) داریم اما برای سایر دانشگاه ها چنین مسأله ای صحت ندارد، البته دانشگاه ها مستقل هستند، ممکن است تصمیم بگیرند با توجه به ظرفیت دانشگاه در رشته خاصی پذیرش تک جنسیتی را داشته باشند اما در حال حاضر هیچ تصمیمی اعلام نشده است.محمدعلی زلفی‌گل روز (یکشنبه) در نشست خبری درمورد مشکلات مالی دانشگاه‌ها با توجه به افزایش قیمت برخی اقلام و درخواست افزایش بودجه، ضمن تایید مشکلات دانشگاه ها اظهار داشت: هزینه یک نوبت غذا با مبلغی که سازمان برنامه بودجه اختصاص داده، اصلاً سازگاری ندارد. وی ادامه داد: بودجه دانشگاه‌ها برای غذای یک روز دانشجو بین ۸۵۰۰ تومان تا ۲۱ هزار تومان است. این وضع شرایط سختی را رقم زده و به همین دلیل دانشگاه‌ها اولویت هایی برای خود دارند.

نظر شما