شناسهٔ خبر: 55578618 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: تحلیل بازار | لینک خبر

در هفته سوم مرداد ۱۴۰۱ رقم خورد

خرید و فروش ۲۷ هزار قرارداد آتی در بورس کالا

بورس کالای ایران اعلام کرد: در بازار قراردادهای آتی در هفته منتهی به ۲۱ مرداد بیش از ۲۷ هزار قرارداد به ارزش ۱۶۸ میلیارد تومان دست به دست شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش بازار، زعفران، صندوق طلا و نقره رتبه نخست تا سوم را همچنان حفظ کردند.در بازار قراردادهای آتی برای سه دارایی پایه زعفران نگین، صندوق طلا و نقره به ارزش ۱۶۸ میلیارد و ۲۶۷ میلیون تومان، ۲۷ هزار و ۶۷۰ قرارداد دست به دست شد.

در جریان معاملات هفته قبل، ۲۲ هزار و ۳۸۳ قرارداد آتی زعفران به ارزش بیش از ۱۱۲ میلیارد و ۳۷۳ میلیون تومان دست به دست شد. این دارایی پایه با سهم ۸۱ درصدی در حجم و ۶۷ درصدی در ارزش قراردادها در سه سررسید شهریور، آبان و دی ۱۴۰۱ رتبه نخست معاملات هفتگی را از آن خود کرد.

در جریان معاملات هفته قبل همچنین، تعداد ۴ هزار و ۹۲۵ قرارداد آتی صندوق طلا منعقد شد که ارزش بیش از ۵۵ میلیارد و ۲۰۴ میلیون تومان برای آن به ثبت رسید.

صندوق طلا توانست از لحاظ حجم و ارزش پس از زعفران در جایگاه دوم بایستد. سهم صندوق طلا از حجم کل معاملات ۱۸ درصد و ارزش معاملات ۳۳ درصد بود.

معامله گران این تعداد قرارداد را در ۳ سررسید مرداد، مهر و آذر ۱۴۰۱ منعقد کردند.

در ۲ سررسید تحویل مرداد و مهر امسال نیز ۳۶۲ قرارداد آتی نقره در بازار منعقد شد که ارزش نزدیک ۶۹۰ میلیون تومان برای آن به ثبت رسید.

خرید و فروش ۲۷ هزار قرارداد آتی در بورس کالا

نظر شما