شناسهٔ خبر: 55551364 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: راه دانا | لینک خبر

قانون چراغ سبز نشان داد؛

تعیین سرپرست هیات فوتبال آذربایجان‌شرقی ؟

قانون برای تعیین سرپرست جدید در هیات فوتبال استان آذربایجان‌شرقی چراغ سبز نشان داد!

صاحب‌خبر -

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، حدود ۵ ماه از پایان اتمام ریاست قانونی جواد ششگلانی در هیات فوتبال آذربایجان‌شرقی می‌گذرد و او در حال حاضر به عنوان سرپرست مسئولیت برگزاری انتخابات آتی این هیات را بر عهده دارد. مجمع انتخاباتی هیات فوتبال استان قرار است روز ۲۵ مرداد ماه تشکیل شود که کمتر از یک هفته دیگر به این موعد باقی مانده است. اما در آستانه انتخابات و با توجه به اتفاقاتی که در هیات فوتبال خوزستان رخ داد چراغ سبز برای تغییرات در هیات فوتبال آذربایجان‌شرقی پس از حدود ۳۰ سال روشن شده است.

پیش از این و با توجه به بند ۱۴ ماده ۲۴ اساسنامه نحوه فعالیت هیات‌های فوتبال استان‌ها چنین استنباط می‌شد که بدون عزل و برکناری رئیس هیات فوتبال امکان تعیین سرپرست جدید وجود ندارد اما تغییر و تحولات هیات فوتبال استان خوزستان و مصاحبه امروز یکی از مسئولان فدراسیون فوتبال مشخص کرد که با استناد به بند ۹ همین ماده در اساسنامه، الزامی برای باقی ماندن رئیس هیات به عنوان سرپرست وجود ندارد و مدیرکل ورزش و جوانان استان می‌تواند زمینه را برای تعیین سرپرست فراهم سازد.

طهمورث حیدرى، عضو هیات رئیسه و رییس کمیته امور استان‌های فدراسیون فوتبال امروز درباره تغییراتی که در هیات فوتبال استان خوزستان رخ داد، چنین اظهار کرده است: «دوره هیات رئیسه فوتبال خوزستان دو ماه است به پایان رسیده و قانونگذار در اساسنامه هیات‌ها برای اجازه ادامه کار یک رئیس که مدتش تمام شده از لفظ “می‌تواند” استفاده کرده که الزام ندارد و نمى‌گوید ضرورتا باید بماند. در اساسنامه و بعد از پایان مهلت ریاست باید مدیرکل ورزش استان فرد جایگزین را پیشنهاد کند و سپس فدراسیون صدور حکم می‌کند پس تصمیم اولیه را استان اتخاذ می‌کند و نه فدراسیون.»

با این حساب می‌توان گفت ریش و قیچی در مورد انتخابات هیات فوتبال استان در دست مدیرکل ورزش و جوانان استان قرار دارد و با توجه به انتقاداتی که از عملکرد این هیات وجود دارد و مطالبه اهالی فوتبال استان برای تغییرات در راس این هیات، او می‌تواند از حوزه اختیاراتش برای تعیین سرپرست جدید در راستای تحقق این مطالبه استفاده کند. نکته قابل توجه این است که «حبیب ستوده‌نژاد» مدیرکل ورزش و جوانان استان اخیراً در یک محفل فوتبالی به شدت از عملکرد هیات فوتبال استان انتقاد کرده و حالا باید دید که این انتقاد او جنگ زرگری بوده یا یک اظهارنظر واقعی؟

انتهای پیام/

نظر شما