شناسهٔ خبر: 55545205 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی | لینک خبر

فولاد مبارکه قطب تولید صنعت فولاد کشور | وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در نشست هم اندیشی کارشناسان روابط کار استان اصفهان که با حضور مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، گفت: فولاد مبارکه قطب تولید صنعت فولاد کشور است.

صاحب‌خبر -

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان،میثم مداحی در این نشست با بیان اینکه صنعت فولاد درهر کشور به عنوان صنعت مادر شناخته می‌شود گفت: این موضوع موجب شده تا  صنعت فولاد پایه و اساس تمامی فعالیت‌های اقتصادی شود و همراه خود رشد و توسعه کشور را به وجود آورد.

وی افزود: استخراج فولاد از معدن، فرآیند تولید و ریخته‌گری فولاد خام، اجرای عملیات ثانویه و نورد فولاد و در پایان مرحله مصرف و فروش، در تمامی این مراحل برای جریان داشتن فرآیند اجرایی نیازبه نیروی انسانی کارآزموده و آگاه دارد و و در ایجاد اشتغال پایدار نقش موثری دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه صنعت فولاد 350 هزار نفر نیروی شاغل در کشور دارد، افزود: فولاد مبارکه قطب تولید صنعت فولاد کشور است  و صنایعی مانند ذوب آهن و فولاد توانسته اند اقتصاد کشور را با توجه به شرایط موجود رونق ببخشند که برای حمایت از این صنایع، باید راه را برای حضور در بازارهای جهانی هموار کرد.

مداحی بهای ارز را یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در تعیین قیمت فولاد عنوان کرد و افزود: افزایش بهای ارز در عرصه بین المللی در کنار بازار عرضه و تقاضا موجب شده تا قیمت فولاد افزایش و دچار نوسانات زیادی شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان همچنین گفت: با توجه به مصرف بالای فولاد در رشته های  مختلف  صنعتی و موارد مصرف جدید این آلیاژ، می‌توان با قاطعیت اعلام نمود که فولاد جایگاه خود در صنعت را در قرن بیست و یکم نیز حفظ خواهد نمود.

میثم مداحی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان اظهار کرد: در سالی که یکی از مهم‌ترین شعارهای آن تولید است برنامه‌ریزی کردیم تا بازرسین محیط کار قسمت تولید را از نزدیک ببینند تا روند رسیدگی به پرونده‌ها تسهیل شده و کیفیت، دقت و سرعت رسیدگی‌ها افزایش پیدا کند و به همین منظور برنامه بازدیدها  را از فولاد مبارکه به عنوان صنعت مادر شروع کردیم.

 

روند کاهشی دعاوی کارگر و کارفرما در استان اصفهان

محمد مغزی معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان هم اظهار کرد: اصفهان استانی صنعتی است و به همین خاطر در دورترین نقاط استان در راستای اجرای طرح تکریم، هیئت‌های تشخیص راه‌اندازی شده است.

وی همچنین گفت: بیش از ٣٢ هزار دادخواست در زمینه دعاوی در سال ١٤٠٠ ثبت شده که در مقایسه با مدت مشابه گذشته روند کاهشی را داشته است.

معاون روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: در سال ١٤٠١ نیز تا امروز حدود ٨٠٠٠ دادخواست واصله داشته‌ایم و تعدادی از این پرونده‌ها به سازش ختم شده و در تلاشیم تعداد پرونده‌های سازش بیشتر از قبل شود.

وی خاطرنشان کرد: ارتقاء سطح دانش همکاران یکی از اقداماتی است که با توجه به شیوع کرونا به صورت مجازی پیگیری شده و به همین خاطر در حوزه روابط کار برای همکاران در هر فصل برنامه های آموزشی را به صورت برخط برگزار کرده‌ایم.

مغزی تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم در زمینه آموزش روابط کار از اساتید وزارتخانه استفاده کنیم تا سطح آموزش‌ها افزایش یابد.

وی تأکید کرد: برای ایجاد وحدت رویه، کارشناسان معینی برای ١٠ منطقه مفروض در اصفهان تعیین نموده جلساتی را ترتیب دیده‌ایم تا بتوانیم هماهنگی‌های لازم را میان کارشناسان برقرار کنیم. در این جلسات مصوباتی داریم که عمل به این مصوبات توسط کارشناسان لازم الاجراست.

 

اجرای قوانین کشور و توجه به کرامت انسانی از بزرگترین مزیت‌های حوزه نیروی انسانی فولاد مبارکه

مهدی کفایت مدیر سرمایه‌های انسانی و سازماندهی شرکت فولاد مبارکه در این نشست ضمن ابراز خرسندی از حضور مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همراهان در فولاد مبارکه اظهار کرد: گروه فولاد مبارکه دارای بزرگترین کارخانجات احیاء مستقیم در جهان است و این شرکت در مصرف آب به عنوان الگوی مصرف بین سایر کارخانجات مطرح دنیا محسوب می‌شود.

  این نشست با حضور مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  و  100 نفر از کارشناسان روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان در سالن کنفرانس مرکز تحقیقات فولاد مبارکه اصفهان برگزار شد.

نظر شما