شناسهٔ خبر: 55533934 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

انجام موفقیت آمیز اولین پیوند کبد کودک در تبریز

رئیس بیمارستان امام رضا (ع) تبریز گفت: پیوند کبد کودک ۹ ساله با موفقیت انجام شد.

صاحب‌خبر -

دکتر مجتبی محمدزاده از پیوند موفقیت آمیز کبد کودک ۹ ساله با وجود پیک هفتم کرونا دربیمارستان امام رضا (ع) خبرداد وگفت: به کوشش تیم فراهم آوری اعضای ارومیه و تبریز و همچنین تیم تخصصی پیوند کبد مرکز آموزشی درمانی و تحقیقاتی امام رضا (ع) کبد اهدایی بیمار مرگ مغزی (دختر ۱۵ ساله) از بیمارستان امام خمینی (ره) ارومیه، به بیمارستان امام رضا (ع) تبریز انتقال یافت و به یک کودک ۹ ساله پیوند زده شد.

او افزود: خوشبختانه با تلاش هماهنگ و دلسوزانه تمام اعضای تیم تخصصی پیوند مرکز، مخصوصاً دکترعلی شریفی جراح پیوند کبد و دکتر مرجان دهدیلانی متخصص بیهوشی پیوند، بیمار ۹ ساله با حال عمومی خوب تحت نظر بوده و مراحل بستری را پشت سر می‌گذارد.

او گفت: پیوند کبد کودکان یک اقدام درمانی بسیار پیچیده و پیشرفته است که از نظر اجتماعی نیز دارای اهمیت بالایی است و خوشبختانه کشور ما جایگاه برجسته‌ای در این عرصه در منطقه غرب آسیا دارد. بیمارستان امام رضا (ع) با امکانات خوب واساتید صاحب نام و با خدمات رایگان بخش پیوند در خدمت مراجعین ازنقاط مختلف کشور می‌باشد.

این پیوند اولین پیوند کبد کودک، دوازدهمین پیوند کبد در سال جاری و در کل ۶۴ مین پیوند کبد دانشگاه علوم پزشکی تبریزمی باشد که در بزرگترین مرکز شمالغرب کشور، مرکز آموزشی درمانی و تحقیقاتی امام رضا (ع) تبریز با موفقیت انجام شد.

نظر شما