شناسهٔ خبر: 55497102 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: ایمنا | لینک خبر

محرم، محور عزاداری اقوام مختلف در فولادشهر

شهردار فولادشهر گفت: شهرداری فولادشهر به واسطه رویکرد دوره ششم مدیریت شهر با تاکید شورای شهر به مباحث فرهنگی-اجتماعی با فرا رسیدن ایام محرم در کنار فضاسازی شهری اقدام به برگزاری نخستین سوگواره حسینی فولادشهر با مشارکت شرکت عمران کرد.

صاحب‌خبر -

حسین ایزدی در گفت‌گو با خبرنگار ایمنا با بیان اینکه پس از گذشت هزار و چند صد سال از واقعه عاشورا هنوز داغ شهادت امام حسین (ع) بر دل پیر و جوان سنگینی می‌کند، اظهار کرد: با فرا رسیدن ماه محرم شهروندان فولادشهر هم‌نوا با شیعیان سراسر جهان در سوگ اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایش دسته جات و هیئت‌های عزاداری برپا کرده و به عزاداری برای بزرگداشت این امام همام می‌پردازند.

وی افزود: حضور اقوام مختلف در فولادشهر موجب شده در کنار سیاهپوش کردن معابر، شاهد علم‌گردانی، برپایی روضه‌های خانگی، اجرای نمایش سنتی تعزیه، گل‌مالی و کفن پوشیدن عزاداران در روز عاشورا باشیم و نکته حائز اهمیت در این میان آن بوده که گذر زمان عشق اقوام ساکن در فولادشهر را نه‌تنها کم‌رنگ نکرده بلکه پررنگ، پرشور و پرشعور کرده است.

شهردار فولادشهر خاطرنشان کرد: به واسطه اقدامات خوب دولت سیزدهم در خصوص واکسیناسیون عمومی پس از گذشت دو سال از شیوع ویروس منحوس کرونا امسال آئین مذهبی سوگواری تاسوعا و عاشورا برگزار خواهند شد.

ایزدی با بیان اینکه در شهرهای جدید، شهرداری و شرکت عمران دو بازوی قدرتمند برای توسعه و پیشرفت به شمار می‌آیند، تصریح کرد: شهرداری فولادشهر به واسطه رویکرد دوره ششم مدیریت شهر با تاکید شورای شهر به مباحث فرهنگی-اجتماعی با فرا رسیدن ایام محرم در کنار فضاسازی شهری اقدام به برگزاری نخستین سوگواره حسینی فولادشهر با مشارکت شرکت عمران کرد.

وی اضافه کرد: نخستین سوگواره حسینی فولادشهر در سه محور زن و عاشورا، اقتدار و عاشورا و امتداد عاشورا در پنج رشته عکاسی، نقاشی، شعر، تعزیه و مداحی به صورت رقابتی و در ماه‌های محرم و صفر برگزار خواهد شد.

شهردار فولادشهر گفت: هدف از برگزاری این رویداد فرهنگی هنری انتقال مفاهیم فرهنگی و انقلابی عاشورا و تاسوعای حسینی با استفاده از ظرفیت هنر و هنرمندان به نسل جدید است.

ایزدی افزود: یکی از عناصر مهم در زندگی شهری توجه به الگوی اسلامی ایرانی است و برگزاری نخستین سوگواره حسینی فولادشهر می‌تواند نقش شایانی را در هویت بخشی فرهنگی در شهر ایفا کند.

نظر شما