شناسهٔ خبر: 55497044 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

کرونا در مازندران| شمار بیماران بدحال از مبتلایان پیشی گرفت

طی شبانه‌روز گذشته با شناسایی تعداد ۷۶ بیمار کرونایی جدید، تعداد بستری‌شدگان در مراکز درمانی پزشکی مازندران و بابل به  ۳۸۷ نفر رسید که از این تعداد ۹۸  نفر بدحال هستند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، طی روزهای اخیر شاهد کاهش موارد ابتلا و بستری کرونایی در استان بودیم که این روند شبانه‌روز گذشته هم ادامه داشت ولی موضوع نگران‌کننده اینکه فوتی‌های کرونایی همچنان ادامه دارد‌.

طی ۲۴ ساعت گذشته نیز تعداد ۶۳ بیمار مشکوک به کرونا در سطح استان، براساس تشخیص بالینی در بیمارستان‌های زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران بستری شدند. 

طی این مدت تعداد ۷۲ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان‌ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد. 

هم اکنون ۳۲۴ بیمار بعلت کرونا در این مراکز بستری که از این تعداد ۸۵ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند. 

در دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز در  حال حاضر ۶۳ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بسترى هستند، همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳ بیمار جدید بستری و ۷ بیمار هم ترخیص شدند. 

همچنین ۱۳ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند. 

براین اساس در شبانه‌روز گذشته با شناسایی تعداد ۷۶ بیمار کرونایی جدید، تعداد بستری‌شدگان در مراکز درمانی پزشکی مازندران و بابل به  ۳۸۷ نفر رسید که از این تعداد ۹۸  نفر بدحال هستند. 

طی شبانه‌روز گذشته ۳ مورد  فوتی بر اثر کرونا در استان مازندران گزارش شده است.

به گزارش فارس، آبریزش بینی، گلودرد، سردرد، سرفه‌های مداوم و خستگی به عنوان رایج‌ترین علائم زیرسویه‌های BA.۵ ویروس کرونا بوده که تکمیل واکسیناسیون، ماسک زدن، استقرار تهویه مناسب در اماکن سربسته، رعایت و مراقبت‌های بهداشتی است. 

انتهای پیام/۸۶۰۳۴/ ‌غ/ی

نظر شما