شناسهٔ خبر: 55097384 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال

قاسم پور: پوست مربی ایرانی را می‌کنند، نمک می‌زنند و اعدام می‌کنند/ چرا بین بد و بدتر انتخاب کنیم؟

عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال گفت: اگر مربی ایرانی رفتاری مشابه سرمربی خارجی تیم ملی داشت پوستش را می‌کندند، نمک می‌زدند و اعدام می‌کردند.

صاحب‌خبر -

ابراهیم قاسمپور سخنگوی کمیته فنی فدراسیون فوتبال گفت: درباره پارامترهای فنی که باعث رد صلاحیت اسکوچیچ شد مطالبی است که نمی‌خواهیم بازگو کنیم. ما گزارشمان را به هیئت رئیسه تحویل دادیم و اگر توضیحی بخواهند ارائه می دهیم. 

قاسمپور بیان کرد: برای اینکه سوء تفاهم نشود این را بگویم، انتخاب بازیکن سلیقه سرمربی است، اما آوردن یک بازیکن و دوباره خط زدن او مسایلی بود که مدنظر داشتیم.

کارنامه من آن چیزی که منتشر شد نبود

سخنگوی کمیته فنی فدراسیون فوتبال گفت: خبری بود که رزومه من و سایر اعضا را بررسی کرده بود، سابقه من فقط آن نبود که بگویند یا این کارنامه صلاحیت اظهار نظر فنی ندارد. من فقط سه تیم در ایران به سطح بالاتر آوردم. صنعت نفت، فجر سپاسی و بهمن کرج. الحتا و الامارات در امارات را نیز به سطح بالاتری رساندم. بررسی رزومه هم کار سختی نیست ما آمار و ارقام اسکوچیچ را بررسی کردیم. کاری که یک فرد رسانه ای هم می تواند انجام دهد.

کی روش هم صلاحیت نداشت

قاسمپور بیان کرد: برخی توقع دارند کی روش را انتخاب کنیم. او برخورد خوبی نداشت.  به یک مربی ایرانی اجازه نداد کنارش کار کند و با پرخاش کارهایش را انجام می‌داد. رئیس فدراسیون را اصلا قابل نمی‌دانست به همراهش سر یک میز بنشیند. اگر ما مربیان یکی از این کارها را می‌کردیم رسانه‌هایی پوست ما را می‌کندند.

بین سرمربی خارجی و داخلی فرق می گذارند 

سخنگوی کمیته فنی فدراسیون فوتبال ادامه داد: کی‌روش رحمتی را کنار گذاشت. همه گفتید خوب کاری کرد. اگر یک ایرانی رحمتی را در آن شرایط می‌گذاشت کنار، صد بار پوستش را می‌کندید و نمک می‌زدید و اعدامش می‌کردید. کی‌روش با زیردست‌هایش مثل برده رفتار می‌کرد.

قاسمپور گفت: اگر مربی تیم ملی باشید اجازه می‌دهید وقتی ساعت دو ونیم شب خواب هستید، بازیکنتان همبرگر سفارش بدهد؟ نظم اردو هم وظیفه مدیر تیم و هم وظیفه سرمربی است. مدیریت یعنی مدیریت تمرین، اردو و خیلی چیزهای دیگر. مدیریت یک استخر و سونا رفتن نیست. در مجموعه‌ات باید همه‌چیز را کنترل و اداره کنی. اسکوچیچ مدیریت و کی روش اخلاق نداشت.

کجای مملکت اصولی است

عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال عنوان کرد: این نظر کمیته بوده و الان برخی میگویند اصولی نبوده است. کجای مملکت ما اصولی است؟ می گویند یا کی روش را انتخاب کنید یا اسکوچیچ. کجای قانون می‌گوید بین بد و بدتر انتخاب کنیم؟

اطلاعات جدید معادله را به هم ریخت 

من از کسانی بودم که می گفتم برای تغییر سرمربی دیر شده است و الان می گویم اگر کار به تاخیر بیفتد صلاح نیست. به نظرم اسکوچیچ می ماند بهتر بود، اما از بدنه تیم ملی اخباری رسید که فهمیدیم بود و نبود اسکوچیچ فرقی ندارد.

نظر شما