شناسهٔ خبر: 55059302 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: شفاف | لینک خبر

آمادگی کارخانه کاغذ مازندران برای شکستن انحصار واردات کاغذ

مدیرعامل کارخانه چوب و کاغذ مازندران از آمادگی برای ورود کاغذ چاپ و تحریر تولید داخل به بازار از شهریور ماه خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش شفاف، امید نیک‌نژاد مدیرعامل شرکت چوب و کاغذ مازندران در گفت و گویی،‌ با اعلام این خبر گفت:‌ برای کمک به فضای فرهنگی و چاپ کتب و محصولات فرهنگی مورد نیاز کشور از شهریورماه امسال ماهانه بیش از هزار تن کاغذ چاپ و تحریر تولید و روانه بازار خواهیم کرد.

وی افزود: در صورت حل مشکل کاهش سهمیه برق این واحد تولیدی از سوی مسئولان و متولیان امر، در ماه جاری هم می‌توانیم بخشی از این نیازِ کشور را مرتفع سازیم.

نیک‌نژاد با بیان اینکه هم‌اکنون قیمت کاغذ چاپ و تحریر در بازار آزاد حدود 33 تا 35 هزار تومان در حال خرید و فروش است، افزود: در راستای کمک به سیاست‌های حمایتی دولت برای ساماندهی بازار کاغذ کشور و علی‌رغم همه کمبودها و مشکلات موجود حاضریم 5 تا 6 هزار تومان زیر قیمت بازار، کاغذ را تولید و عرضه کنیم. تا التهابات کنونی مرتفع و آرامش نسبی در بازار کاغذ به وجود آید.

وی با بیان اینکه این مقدار کاغذ درنظر گرفته شده برای تنظیم بازار علاوه بر 30 هزار تن تعهد ما برای چاپ کتب درسی دانش آموزان کشور است افزود: درصورت حمایت مسئولان و تزریق سرمایه در گردش برای پرداخت بدهی‌های سنوات قبل، قول خواهیم داد سال آینده یک سوم کل نیاز کشور به کاغذ چاپ و تحریر را در مازندران تولید و روانه بازار مصرف کنیم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها:

نظر شما