شناسهٔ خبر: 54978380 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: ادیان نیوز | لینک خبر

آغاز اختصاص اراضی نزدیک به مسجدالاقصی به یهودیان | خبری تحلیلی ردنا (ادیان‌ نیوز)

یک روزنامه عبری زبان نوشت، وزارت دادگستری رژیم صهیونیستی کار ثبت اراضی واقع در اطراف مسجدالاقصی به عنوان املاک یهودیان را آغاز کرده است.

صاحب‌خبر - | زمان تقریبی مطالعه < 1 دقیقه |

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، روزنامه عبری زبان هاآرتص نوشت، وزارت دادگستری وابسته به دولت اشغالگر اسرائیل هفته گذشته کار ثبت اراضی واقع در اطراف مسجدالاقصی به عنوان املاک یهودیان را آغاز کرد.

هاآرتص در ادامه شرح داد: روند ثبت با بودجه رسمی که برای کاهش شکاف‌ها و بهبود کیفیت زندگی ساکنان فلسطینی شهر قدس تنظیم شده بود، انجام شد، اما در عمل هدف از این اقدام ثبت اموال یهودیان است و احتمالا این حرکت اعتراض اوقاف اسلامی را به دنبال خواهد داشت.

از سوی دیگر برخی نهادها و طرف‌های مسؤول از شکاف‌های جدیدی که در نتیجه حفاری‌های مستمر اسرائیلی‌ها در زیر مسجد الاقصی در سطح آن ایجاد شده و پایه‌های مسجد را با خطر مواجه کرده، خبر دادند، این شکاف‌ها در بخش غربی مسجد و در نزدیکی موزه اسلامی و ورودی المغاربه واقع در مجاورت دیوار البراق تا منطقه کاخ‌های اموی نمایان شده‌اند.

شورای اوقاف، مقدسات و امور اسلامی شهر قدس اعلام کرد که اداره آثار باستانی رژیم صهیونیستی و انجمن شهرک العاد مدتی است در حال اجرای حفاری‌های مشکوک و مبهمی در اطراف مسجد الاقصی به ویژه در دو بخش جنوبی و غربی آن در نزدیکی ستون خارجی مسجد در دو منطقه دیوار البراق و کاخ‌های اموی هستند.

نظر شما