شناسهٔ خبر: 54966696 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: قدس آنلاین | لینک خبر

مراکز عرضه و کشتار مجاز دام زنده مشهد در روز عید قربان اعلام شد+آدرس

به مناسبت عید سعید قربان، مراکز عرضه و کشتار مجاز دام زنده در سطح شهر مشهد اعلام شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی، دامپزشکی خراسان رضوی ضمن هشدار در مورد مخاطرات کشتار دام در منازل و معابر عمومی اعلام کرد؛ در راستای کاهش بیماری‌های مشترک بین دام و انسان، بیماری‌های انگلی و عوامل میکروبی بیماری زا، مانند سالیان گذشته در سطح شهر مشهد، مراکز و محل‌هایی جهت عرضه دام زنده سالم و بهداشتی به شهروندان، پیش بینی شده و در دیگر شهرستان‌های تابعه استان نیز با پیگیری‌های شبکه‌های دامپزشکی، شهرداری‌ها و سایر نهادهای مرتبط تدابیر مشابهی اتخاذ شده است.

با توجه به موارد یاد شده، بدینوسیله مراکز عرضه و ذبح مجاز دام زنده در سطح شهر مشهد به شرح ذیل اعلام می‌شود که بر این اساس بازار دام و کشتارگاه صنعتی گوشت مشهد واقع در تپه سلام-جاده فریمان، بازار دام عسگریه واقع در جاده قدیم قوچان بعد از سه راه فردوسی، بازار دام مهد توس در جاده بهشت رضا،کشتارگاه کوهان، بازار دام سنگین کنه بیست در روز عید قربان مجاز به کشتار و قربانی دام هستند.

از طرفی در مشهد اقدامی ویژه در دو سال کرونا انجام شدو طرح پذیرش آنلاین قربانی راه اندازی شد که امسال نیز ادامه دارد و در کشتارگاه گوشت مشهد انجام می‌شود. از یک هفته قبل عید قربان پذیرش نذر قربانی انجام می‌شود و مردم به‌صورت آنلاین می‌توانند این کار را انجام دهند.

مسلما با حضور ناظران شرعی و رعایت مسائل بهداشتی، ذبح به‌صورت بهداشتی انجام می‌شود و نذرکنندگان می‌توانند در روز بعد آن را تحویل بگیرند.

انتهای پیام/

نظر شما