شناسهٔ خبر: 54964246 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

رییس کمیسیون فنی عمرانی شورای شهر از شبکه استانی همدان انتقاد کرد

همدان- رییس کمیسیون فنی عمرانی شورای شهر همدان عنوان کرد: شبکه استانی همدان که امروز سینه چاک تیم فوتبال شهرداری شده، برای پخش زنده مسابقات فوتبال شهرداری چه اقدامی کرده بود.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی حیدری چهارشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تمام هزینه‌ها را شهرداری باید بدهد، اما زمانی که می‌خواهد تصمیم مدیریتی بگیرد، همه گریه کن می‌شوند، گفت: هر کس هر اندازه دلسوز است سهم خود را بپردازد؛ صدا و سیمای مرکز همدان که این طور برای فوتبال سینه می‌زند، چه زمان برای پخش زنده مسابقات تیم فوتبال شهرداری ما را کمک کرد؟

وی با بیان اینکه مصوبه شورا در عدم موافقت با تیم‌داری شهرداری به منزله انحلال و فروپاشی تیم فوتبال نبود، اظهار کرد: مباحث مطرح شده در فضای مجازی صحت نداشت و با آن رأی، همان فرآیند لازم برای ادامه حیات و ممات تیم تداوم یابد اما شهرداری تکلیف خود را دانست.

رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای شهر همدان با تأکید بر اینکه شهرداری دانست که این دارایی را باید حفظ کرده و در زمان مناسب و با رعایت شرایط قانونی نسبت به واگذاری تیم اقدام کند، گفت: با توجه به مصوبه قبل تیم فوتبال شهرداری یا باید واگذار شود و یا در قالب یک سازمان مستقل ذیل ماده ۸۴ امتیاز آن ارائه شود.

وی بیان کرد: نیاز داریم از نظر متخصصین، شورا این مهم را استخراج کنیم که تیم فوتبال شهرداری چه زمانی قابلیت واگذاری دارد.

حیدری با بیان اینکه موارد بسیاری بوده که تیم دسته یکی از یک شهر و استان به شهر و استان دیگری رفته است، افزود: آخرین مورد تیم بادران تهران بوده که به قزوین منتقل شد.

وی با اشاره به قانون و مصوبه فدراسیون فوتبال تصریح کرد: طبق این قانون، تیم‌های لیگ برتر، امکان فروش به خارج از استان را ندارند اما در لیگ دسته یک این محدودیت نیست.

رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای شهر همدان با اعتراض به نحوه برخورد مرکز صدا و سیمای استان با این تصمیم شورا، خاطرنشان کرد: روز یکشنبه گذشته در برنامه ورزشی عصر و در پخش زنده، عبارات بسیار سخیفی نسبت به برخی اعضای شورا با ذکر نام استفاده شد.

رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای شهر همدان با بیان اینکه این برنامه در شأن سیمای جمهوری اسلامی و کارشناسان و میهمانان برنامه نبود، ادامه داد: از همین تریبون اعتراض خود را اعلام می‌کنم و قطعاً اگر از اعضای شورا دعوت می‌شدند به صورت حضوری برای پاسخگویی در این برنامه شرکت می‌کردند.

وی اظهار کرد: این حرکت از جوانمردی به دور است که در آن برنامه عنوان شود از اعضای شورا دعوت شده و هیچیک حاضر به شرکت در آن برنامه نشدند در صورتی که اینگونه نبوده است.

رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای شهر همدان یادآور شد: حق شورا، اعضای شورا و به ویژه اعضایی که نام آنها در آن برنامه ذکر شده است، حضور در برنامه زنده با همان میزان زمان و جوابگویی به آن اتهامات محفوظ است.

حیدری با طرح سوالی از صدا و سیمای مرکز همدان بیان کرد: صدا و سیمای مرکز همدان که این طور برای فوتبال سینه می‌زند، چه زمان برای پخش زنده مسابقات تیم فوتبال شهرداری ما را کمک کرد؟

وی با بیان اینکه تمام هزینه‌ها را شهرداری باید بدهد اما زمانی که می‌خواهد تصمیم مدیریتی بگیرد، همه گریه کن می‌شوند، افزود: آیا این حق و انصاف است؟؛ هر کس هر اندازه دلسوز است سهم خود را بپردازد.

رئیس کمیسیون فنی عمرانی شورای شهر همدان تصریح کرد: شهرداری و مدیریت شهری همدان با تمام مسائل و در شرایط سخت اقتصادی، کم شدن درآمد پروانه و… تیم فوتبال را با هزینه خود تا به این جایگاه رسانده است.

حیدری در ادامه گفت: اکنون برای حمله به شورا و شهرداری که جلوی بسیاری از مسائل ایستاده است این موضوع را دست مایه کرده‌اند.

نظر شما