شناسهٔ خبر: 54951987 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: اکونیوز | لینک خبر

"رئیسی" سالروز استقلال الجزایر و ونزوئلا را تبریک ...

اقتصاد ایران: رئیس‌جمهور در پیام‌های جداگانه‌ای فرارسیدن سالروز استقلال الجزایر و ونزوئلا را به رئیس‌جمهور و مردم آن کشورها تبریک گفت.

صاحب‌خبر -
- اخبار سیاسی -

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در پیامی با تبریک فرارسیدن شصتمین سالگرد استقلال جمهوری دموکراتیک خلق الجزایر به «عبدالمجید تبون» رئیس جمهور و مردم این کشور آورده است: برقراری و تداوم روابط دوستانه دو کشور از آغازین روز استقلال الجزایر، دلیل درایت و علاقه‌مندی رهبران دو کشور و وجود مشترکات تاریخی، دینی، فرهنگی و سیاسی میان دو ملت بوده است.

رئیس جمهور همچنین اظهار کرده است: امیدواریم در دوره ریاست آقای عبدالمجید تبون نیز شاهد تحکیم هرچه بیشتر پیوندهای دوستی و توسعه و گسترش همکاری‌ها و مناسبات دوجانبه در تمامی زمینه‌ها و به‌ویژه اقتصادی باشیم.

رئیسی همچنین در پیامی با تبریک فرا رسیدن سالروز استقلال جمهوری بولیواری ونزوئلا به‌عنوان یادآور تلاش‌های سیمون بولیوار فقید برای آزادی ونزوئلا و کشورهای آمریکای لاتین، به «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور و مردم این کشور آورده است: این روز تاریخی، نماد تلاش‌های کشورهای آزادی‌خواه برای رهایی از سلطه استعمار است.

رئیس جمهور با بیان اینکه "اطمینان دارم با گسترش روابط دوجانبه و استفاده از الگوی مقاومت فعال در برابر زیاده‌خواهی کشورهای امپریالیست، پیروزی حتمی خواهد بود"، ابراز کرده است: امیدواریم با تعمیق بیش از پیش مناسبات دوستانه و استراتژیک دو کشور و اجرای توافقات صورت‌گرفته، شاهد گسترش هرچه بیشتر روابط میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بولیواری ونزوئلا باشیم.

انتهای پیام/+

برچسب‌ها:

نظر شما