شناسهٔ خبر: 54947862 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: شفقنا | لینک خبر

اوکراین: شرایط جنگی مانع از صادرات 6 میلیون تُن غلات در بنادر ادیسا شده است

صاحب‌خبر -

شفقنا-«یوری دموکوغلو»، مشاور والی نظامی منطقه اودیسای اوکراین اعلام کرد تنها در بنادر این شهر اکنون 6 میلیون تُن غلات وجود دارد که در انتظار صادرات است.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، دموکوغلو در گفت‌وگو با خبرگزاری آناتولی افزود: چندین میلیون تُن غلات در بنادر اواکراین وجود دارد که در انتظار صادرات است اما شرایط جنگ مانع از این کار می‌شود.

وی گفت: بنادر اواکراین به دلیل تداوم جنگ و وجود مین‌های دریایی بسته است.

این مقام اوکراینی با تاکید بر اینکه انبارهای کشاورزان و خطوط راه آهن نیز دارای حجم زیادی از غلات است، اظهار داشت: ما از اوکراین بابت تلاش‌ها برای حل بحران جهانی غلات تشکر می کنیم.

اوکراین یک دهم گندم جهان، یک پنجم جو و کلزا و تقریباً نیمی از دانه های آفتابگردان مصرفی جهان را صادر می کند. این کشور از معدود کشت‌دهندگان و تولید کنندگان اکثر مواد اولیه غذایی برای مصرف کنندگان جهانی است.

جنگ در اوکراین در ابتدا به نگرانی‌هایی در خصوص کاشت و برداشت محصولات دامن زد که منشا اغلب آنها محدود شدن دسترسی به زمین‌های کشاورزی، اختلال در تامین بذر و جابجایی و آوارگی شهروندان این کشور بود.

با این حال، با محاصره بنادر اوکراین در دریای سیاه توسط روسیه، موضوع اصلی در این زمینه اکنون زیرساخت‌های صادرات و مشکلات حمل و نقل است.

متن کامل این خبر را در آناتولی ببینید.

نظر شما